Fryzjerski poradnik: Jak prawidłowo myć włosy?

Weź sobie do serca te rady i ciesz się dobrą kondycją swoich kosmyków!
Fryzjerski poradnik: Jak prawidłowo myć włosy?
12.03.2015

Od miesięcy stosujesz najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów, ale nie widzisz efektów? Problem może tkwić w sposobie ich mycia! Nie popełniaj błędów, przeczytaj poniższy poradnik specjalistów koncernu BIOTA i ciesz się dobrą kondycją swoich włosów.

Zanim umyjesz włosy

Szczotkowanie – przed myciem włosy należy dokładnie rozczesać. Dzięki temu pozbędziemy się resztek produktów do stylizacji, ułatwimy wnikanie szamponu i wody w pasma naszych włosów, a także unikniemy ich plątania po myciu.

mycie włosów

Wybierz odpowiedni szampon - jedną z najważniejszych kwestii w pielęgnacji włosów jest dobór kosmetyków. Przed zakupem szamponu ustal koniecznie rodzaj oraz kondycję swoich włosów. Odpowiednie produkty dostarczą im kluczowych składników odżywczych i pielęgnacyjnych. W portfolio marki Bioxsine dostępne są trzy rodzaje szamponów: do włosów suchych i normalnych, przetłuszczających się oraz wysoce skuteczny szampon przeciwłupieżowy. Ich działanie zostało potwierdzone badaniami metodą in vivo m.in. w ośrodku Dermatest Medical Reaserch Company w Niemczech i na Wydziale Dermatologii Akademii Medycznej w Istambule. Unikalne połączenie składników zapewnia kurację przeciw wypadaniu włosów oraz odpowiednią pielęgnację codzienną.

Podczas mycia

Temperatura wody – idealna do mycia włosów jest woda ciepła lub letnia. Nigdy nie używajmy gorącej wody, która rozszerza i niszczy łodygę włosa oraz zbyt zimnej, która osłabia cebulki włosów, co może doprowadzić do ich nadmiernego wypadania!

mycie włosów

Mycie – w tym punkcie popełniamy naprawdę dużo błędów! Po pierwsze niewielką ilość szamponu rozprowadzamy z wodą na dłoni, a nie bezpośrednio na głowie. Następnie myjemy włosy, delikatnie masując głowę w kierunku od czoła do karku przez minimum 2 minuty. Jeśli używamy dużej ilości kosmetyków do stylizacji zalecane jest dwukrotne mycie, które dokładnie oczyści skórę naszej głowy. Podczas mycia absolutnie unikamy szarpania i mocnego tarcia włosów.

Płukanie – zwracajmy uwagę na dokładne płukanie włosów. Nawet niewielkie pozostałości kosmetyków pielęgnacyjnych mogą skutkować brakiem oczekiwanych przez nas efektów, a skóra głowy ulegnie podrażnieniu!

mycie włosów

Po myciu

Suszenie – mokre włosy są bardzo wrażliwe. Dlatego, kiedy tylko możemy sobie na to pozwolić, odpuśćmy korzystanie z suszarki. Przy suszeniu ręcznikiem unikamy tarcia włosów, a jedynie delikatnie odsączamy z nich wodę. Niewskazane jest również rozczesywanie mokrych włosów, a jeżeli już musimy to zrobić sięgnijmy po grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami.

mycie włosów

Odżywianie – raz w tygodniu użyj odżywki lub serum, które otoczy Twoje włosy podwójną ochroną. Jeżeli masz problem z wypadaniem włosów zastosuj kurację produktami Bioxsine. Równoczesne stosowanie szamponu i serum Bioxsine zapobiegło wypadaniu włosów u 90% stosujących je osób. Dwumiesięczna kuracja kosmetykami zaowocowała pojawieniem się nowych włosów u 80% badanych.

SERUM: ok. 150zł

SZAMPON: ok. 39zł

Produkt dostępny w aptekach.

Polecane wideo

Komentarze (15)

Ocena: 4.07 / 5
Oliwka (Ocena: 5) 20.04.2015 22:07
Ilu fryzjerów i ile włosomaniaczek tyle opinii :D No cóż ja tu tylko polecę przecenę najlepszych szamponów: trena.pl/szampony/242-l-oreal-professionnel-intense-repair-szampon-250-ml-3474633002231 oraz nie, to nie reklama ino koleżeńska pomoc :) Pozdrawiam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.03.2015 11:23
Radzę Ci dokładnie przeczytać blogi wlosomaniaczek, zanim napiszesz komentarz o czymś na czym się nie znasz. Odesłać do anwen powinnaś siebie. Włosy kręcone rozczesuje się jedynie na mokro, natomiast włosy proste powinno się rozczesywac przed każdym myciem na sucho odpowiednio dobrana szczotka bądź grzebieniem. Nie wiem skąd u ciebie przekonanie , że włosów nie rozczesuje się przed myciem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.03.2015 21:45
No anwen akurat rozczesuje przed myciem. Pozatym ona sie na wlosach nie zna i oszukuje czytelniczki bezczelnie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 12.03.2015 12:18
Żenua. Skonczcie z reklamami i zacznijcie robic ciekawe artykuly!
odpowiedz
Ven (Ocena: 5) 12.03.2015 10:24
Przede wszystkim szampon jest do oczyszczenia skóry głowy, i raczej nie chciałabym żeby mi się substancje myjące wgłąb włosa dostały...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie