Prostownica: Kiedy niszczy włosy?

Prostownica nie musi niszczyć włosów, ale pod jednym warunkiem: że będziesz jej używać rozsądnie!
Prostownica: Kiedy niszczy włosy?
02.07.2014

Proste włosy nie wychodzą z mody, ponieważ wyglądają świeżo i niewinnie. Niestety nie każda z nas posiada idealnie wygładzone kosmyki. Wtedy z pomocą przychodzi... prostownica!

Cudowny wynalazek. Dzięki niej poranne ujarzmianie włosów jest łatwiejsze, a perfekcyjnie dopracowana fryzura osiągalna w kwadrans. Ale jak z większością rzeczy, które ułatwiają życie, trzeba uważać, aby nie przesadzić z jej eksploatowaniem.

Większość użytkowniczek prostownicy nieświadomie popełnia sześć błędów podczas codziennego układania włosów...

Po pierwsze: Nie nagrzewaj do oporu!

Znasz to: rozgrzewasz sprzęt na maksa, bo wydaje ci się, że im wyższa temperatura, tym lepszy efekt. I namiętnie ustawiasz termostat na 240 stopni. A tymczasem, dla większości włosów spokojnie wystarczy 210 stopni. Im niższa temperatura, tym mniej przesuszona czupryna!

Prostownica

VOGUE Brazil, październik 2012

Po szóste: Zwróć uwagę na wielkość!

Ogromniaste, metalowe płytki prostownicy nie pozwalają uchwycić najkrótszych włosków, które najbardziej się kręcą. Zamiast prostownic-kombajnów wybieraj modele z ceramicznymi płytkami o szerokości 2,5 cm. To gwarantuje największą precyzję.

Prostownica

VOGUE Mexico, październik 2012

Po drugie: Zabezpieczaj!   

To uniwersalna zasada. - Stosowanie płynów i kremów chroniących włosy przed szkodliwym działaniem ciepła powinny być podstawą codziennego układania włosów. Niestety wiele kobiet o tym zapomina - zauważa stylista Matt Fugate. Szukaj preparatów, które nie zawierają składników utrwalających, a jedynie zabezpieczają włosy tworząc wokół nich lekki, niewidoczny film.

Prostownica

VOGUE Paris, październik 2012

Po trzecie: Nie prostuj ciągle tych samych pasm!

Zanim użyjesz prostownicy upewnij się, że twoje włosy są tak proste, jak to możliwe. Wysusz je na szczotkę, wyciągając poszczególne pasma w dół. Następnie powoli przeciągaj prostownicę po pojedynczych kosmykach, ale pamiętaj by robić to tylko raz! Prostowanie sekcji włosów i zaczynanie procedury od początku nie tylko je przesusza, ale również może sprawić, że na włosach pojawią się pionowe kreski - niezbite dowody używania prostownicy.

Prostownica

VOGUE Brazil, październik 2012

Po czwarte: Nie wygładzaj pod linijkę!

Zamiast prostować włosy równolegle do twarzy, staraj się odtworzyć kształt litery C, wywijając końcówki do środka. Fryzura będzie wyglądać bardziej naturalnie i lepiej się ułoży.

Prostownica

i-D, fall 2012

Po piąte: Nie prostuj mokrych włosów!

Zakładamy, że to wiesz, ale na wszelki wypadek przypominamy: jeśli z protownicy wydobywa się dym/ para, przerwij prostownie! Palenie wilgotnych włosów gorącym metalem jest zakazane!

Komentarze (35)

Ocena: 4.8 / 5
gość (Ocena: 5) 11.09.2017 22:20
odpowiedz
Ven (Ocena: 5) 03.07.2014 21:08
Prostownica: Kiedy niszczy włosy? Odp. ZAWSZE.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.07.2014 12:24
ja używałam prostownicy przez dobrych kilka lat. Zrezygnowałam i pokochałam moje naturalnie kręcone włosy. Nie żałuję. Włosy odżyły niemal natychmiastowo. Powrót do naturalności zawdzięczam mojemu fryzjerowi, który pokazał mi jak układać włosy, żeby się nie puszyły, żeby były ładne przez kilka dni, a nie tylko przez godzinę i jest rewelacja. Nie używam żadnych specyfików tylko zwykły szampon i odżywka.
odpowiedz
Panna na Wydaniu (Ocena: 5) 03.07.2014 09:22
Dziewczyny ! ja wam polecam całą serię czarnego GLISS KUR ultimate repair, ja uzywam juz od 3 miesięcy tej serii szamponu,maseczki i ekspresowej odzywki do wlosow. mialam tak puszace sie włosy, ze nic nie można było z nimi zrobić, albo pod prostownice albo związane, a jak kazda dziewczna chcialam chodzic w pieknych rozpuszczonych. Znalazlam w internecie tą serie i poszłąm do sklepu kupic. juz po pierwszym uzyciu samej maseczki włosy są niemalże proste. a po miesiącu używania całej serii moje włosy są zdrowe , lśniące i nie mam już ani jednej końcówki rozdwojonej.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 02.07.2014 22:26
moim włosom wystarcza maksymalnie 180 stopni a te wszystkie kremy "Zabezpieczające" są do niczego, przez nie bardziej się włos niszczy niż bez nich.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo