Jak dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy?

Tych kilka wskazówek na pewno pomoże Ci wybrać odpowiednie uczesanie!
Jak dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy?
27.06.2014

Na pewno wiele razy zdarzyło ci się znaleźć zdjęcie niesamowitej fryzury, przynieść je do swojego stylisty, prosząc o stworzenie na swojej głowie podobnego efektu. Jednak często zdarza się, że wymarzona fryzura nie do końca pasuje do kształtu twarzy czy rodzaju włosów.

Dlatego warto ułatwić swojemu fryzjerowi pracę, a sobie oszczędzić niepotrzebnych nerwów i dowiedzieć się, co najbardziej do nas pasuje. Tych kilka wskazówek na pewno pomoże ci wybrać odpowiednią fryzurę!

1. Jaki masz kształt twarzy?

To jeden z najważniejszych kryteriów, którymi powinnaś się kierować przy wyborze odpowiedniej fryzury. Stań przed lustrem, zbierz włosy do tyłu i oceń, jaki kształt ma twoja twarz - podłużny, owalny, okrągły, kwadratowy czy może kształt serca?

Sarah Jessica Parker

6. Podłużna twarz

W przypadku tego kszałtu twarzy, najlepiej sprawdzą się fryzury sięgające powyżej ramion. Poza tym warto postawić na grzywkę i przedziałek zaczesany po boku. Taki kszałt twarzy mają m.in. Sarah Jessica Parker i Liv Tyler. 

Beyonce

7. Jakie masz włosy? 

Jeśli masz cienkie włosy, warto wypróbować krótsze, pocieniowane fryzury. Grube włosy nie wymagają ekstrawagancji, proste fryzury w ich przypadku sprawdzą się najlepiej. 

Megan Fox

2. Owalny kształt

Jeśli, tak jak Megan Fox, Halle Berry czy Beyonce, jesteś szczęśliwą posiadaczką owalnego kształtu twarzy (kształt, który najłatwiej można porównać do jajka), praktycznie każda fryzura do ciebie pasuje! Dlatego korzystaj z tego i nie bój się eksperymentować ze swoimi włosami. 

Reese Witherspoon

3. Buzia w kształcie serca

Piękna Reese Witherspoon ma właśnie taki kształt twarzy. Jeśli masz wysokie czoło i bardzo mały podbródek, ty także masz buzię w kształcie serca. Najbardziej będzie pasował do ciebie bob i długość włosów siegająca ramion. Możesz tez postawić na grzywkę na boku i luźne pasma po obu stronach twarzy, dzięki którym zrównoważysz kształt twarzy. 

Drew Barrymore

4. Okrągła buzia

Drew Barrymore jest przykładem gwiazdy, która ma okrągłą buzię. Ten kształt charakteryzuje się dość okrągłymi policzkami, delikatnie zarysowanymi kośćmi policzkowymi i małym podbródkiem. Jeśli masz okrągłą twarz, postaw na długie włosy i unikaj grzywki. 

Angelina Jolie

5. Kwadratowa twarz

Taka jak u Angeliny Jolie. Charakteryzuje się wydatnym czołem, wystającymi kośćmi policzkowymi i mocno zarysowanym podbródkiem. W przypadku takiego kształtu twarzy, najlepiej postawić na fale lub loki, które łagodzą dość ostre rysy. 

Polecane wideo

Komentarze (19)
Ocena: 4.05 / 5
Ada (Ocena: 5) 09.10.2017 10:16
Nigdy nie wiedziałam w jakiej fryzurze będzie mi najlepiej, dlatego zaufałam Studio Urody Gworys Częstochowa i nie żałuję. Efekt kapitalny ;)Krótkie włosy idealnie do mnie pasują.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 13.10.2015 20:34
Akurat... Mam owalną twarz i proste,cienkie, niepoddające się kręceniu ani układaniu włosy, przedziałek na środku i wyglądam okropnie. Na dodatek nic nie mozna zrobić z takimi włosami
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2014 21:04
Nie rozumiem tego, no naprawdę. To nie zależy przecież tylko od kształtu twarzy, ale i wielkości oczu, nosa itp. Ja mam twarz w kształcie serca i najlepiej mi w długich włosach, sięgających pasa, niż z tymi do ramion :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.06.2014 20:43
Jak ta cała Drew Barrymore ma okrągłą twarz to ja jestem Papieżem...
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 27.06.2014 20:24
ja sama nie wiem jaki mam kształt twarzy.. mam dość podłużną twarz, wysokie szerokie czoło, ostry kształt żuchwy (ale nie mam szerokiej żuchwy jak przy buzi kwadratowej), ogólnie jestem szczupła i gdy nie noszę grzywki nie wyglądam zbyt korzystnie - moja twarz jest wtedy taka dłuuuuga. z kolei mówią że długa prosta grzywka i proste włosy optycznie zaokrąglają twarz a mnie w takiej fryzurze nie jest zbyt korzystnie - lepiej w falach. no i jaki mogę mieć kształt twarzy?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie