Psychotest: Co mówią o Tobie włosy?

Ich długość i kolor jest nie bez znaczenia.
Psychotest: Co mówią o Tobie włosy?
18.06.2014

Włosy, choć często niedoceniane, odgrywają dużą rolę w naszym wizerunku. Mogą skutecznie podkreślić temperament lub... zupełnie go pozbawić. Budują nasz obraz w oczach innych, a także nasze zdanie o samych sobie. Nie bez znaczenia jest ich kolor i długość, które niosą za sobą konkretny ładunek emocjonalny. Ruda? Zadziorna. Blondynka? Zabawowa. Krótkie cięcie? Trudno ją ujarzmić. Długie loki? Romantyczna i nie zawsze rozważna.

Skąd to się bierze? Przez całe życie poznajemy wielu ludzi – z lepszej lub gorszej strony. Później podświadomie kojarzymy ich wizerunek z konkretnymi cechami. Dziwnym trafem, w wielu przypadkach są to wnioski bardzo spójne. W podobny sposób zachowuje się brunetka z włosami do szyi w naszym otoczeniu, jak i na drugim końcu kraju. Brzmi absurdalnie, ale charakterystyka osoby na podstawie takich szczegółów, często ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Zdziwisz się, jak dużo.

Sprawdź, co nosisz głęboko w sobie i jak widzą Cię inni wyłącznie na podstawie Twoich włosów. Na cały obraz Twojej osobowości składa się czynnik, na który nie masz wpływu, czyli ich naturalny kolor oraz coś, o czym sama decydujesz, czyli długość. Nie wierzysz? Sprawdź sama.

kolor włosów

NATURALNY KOLOR: RUDY

Temperament: sangwiniczny – pogodna, towarzyska, niezorganizowana

Choć wiele razy miałaś w życiu pod górę, także ze względu na oryginalny kolor włosów, z czasem doceniłaś swoją odmienność. Masz w sobie ogromne pokłady empatii i lubisz się śmiać. Kiedy tylko poczujesz się zaakceptowana przez towarzystwo, masz skłonność do narzucania się innym. Nie potrafisz wyłapać momentu, kiedy przestajesz być zabawna, a zaczynasz być męcząca. Jesteś ostatnia do porządków i planowania. Jakoś to będzie – to Twoja dewiza.

kolor włosów

NATURALNY KOLOR: BRĄZOWY

Temperament: melancholiczny – uczuciowa, perfekcjonistka, skłonna do depresji

Dajesz się lubić i doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Walczysz o sympatię innych, a kiedy czujesz się akceptowana i potrzebna, wtedy można na Tobie polegać, jak na nikim innym. Jesteś uczciwa i konkretna, ale to czasami nie wystarcza. Zrażasz do siebie ludzi zaborczością i przekonaniem, że sama wszystko zrobisz najlepiej. A kiedy Zosia Samosia zostaje sama, wtedy traci energię i ochotę na wszystko.

kolor włosów

NATURALNY KOLOR: CZARNY

Temperament: choleryczny – porywcza, energiczna, urodzona liderka

Znasz swoją wartość i najbardziej na świecie denerwuje Cię to, kiedy inni nie chcą jej dostrzec. W takich momentach nie masz oporów, by w dosadny sposób zaprezentować swoje zdanie. Wiesz czego chcesz, choć nie zawsze znajdujesz odpowiednią drogę do osiągnięcia celu. Mimo wszystko jesteś kobietą sukcesu, bo wszystko nadrobisz swoją przebojowością. Lubisz otaczać się osobami, które są Twoim przeciwieństwem. Rozumiesz, że łatwiej przewodzić stadem posłusznych owieczek, a władza bardzo Cię kręci.

kolor włosów

NATURALNY KOLOR: BLOND

Temperament: flegmatyczny – pogodna, powolna, obserwatorka

Na pierwszy rzut oka wydajesz się duszą towarzystwa, ale sama niewiele potrafisz zainicjować. Wolisz mieć w otoczeniu mocniejszą osobowość, która sama rozkręci zabawę. Kiedy to się stanie, wtedy trudno Cię zatrzymać. Na co dzień wolisz jednak patrzeć na wszystko z boku. Zamiast ryzyka wybierasz dystans. Choć niektórzy postrzegają Cię jako osobę zdecydowaną, w rzeczywistości zależy Ci przede wszystkim na świętym spokoju.

długość włosów

DŁUGOŚĆ: KRÓTKIE

Pozytywna cecha: punktualność

Negatywna cecha: przekonanie o swojej nieomylności

długość włosów

DŁUGOŚĆ: ZA USZY

Pozytywna cecha: rozsądek

Negatywna cecha: brak siły przebicia

długość włosów

DŁUGOŚĆ: DO RAMION

Pozytywna cecha: pogoda ducha

Negatywna cecha: trudność z nawiązywaniem kontaktów

długość włosów

DŁUGOŚĆ: DŁUŻSZE

Pozytywna cecha: stałość w uczuciach

Negatywna cecha: brak własnego zdania w wielu kwestiach

Polecane wideo

Komentarze (46)

Ocena: 3.98 / 5
Kropka (Ocena: 1) 11.07.2014 22:28
Jak można wypisywać takie brednie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.06.2014 18:45
Czyli jak obetnę włosy przestanę się spóźniać i nabiorę własnego zdania? Co za brednie;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2014 22:42
naturalne, długie, rude- wszystko sie zgadza ! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 22.06.2014 13:03
Gówno się zgadza. Krótkie blond. Jestem dynamiczna i zawsze to ja najwięcej mówię i absolutnie nie jestem typem obserwatora. Tak samo nie jestem punktualna. Gówno, a nie psychotest.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.06.2014 18:44
Tak bardzo się zgadza O.o Długie blond ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie