Co kolor włosów mówi o Tobie?

Blondynki uważane są za głupiutkie, rudzielce za wredne, zaś ciemnowłose za inteligentne. Ile prawdy się w tym kryje?
Co kolor włosów mówi o Tobie?
26.01.2014

Mężczyźni wolą blondynki” – mówi stare powiedzenie. Jedni się z tym zgodzą, drudzy będą protestować. Ale czy faktycznie panowie przywiązują wagę do koloru naszych włosów? Okazuje się, że posiadaczkom poszczególnych kosmyków, podświadomie przypisują określone cechy. Z pomocą przychodzą nam naukowcy, którzy starają się rozwikłać tę zagadkę.

Niemieccy badacze udowodnili, że kolor włosów poniekąd wpływa na naszą osobowość. Eksperci dowiedli, że blondynki są chłodne, szatynki – delikatne i czułe, brunetki – ogniste i pełne temperamentu, natomiast rude – wrażliwe i agresywne. Podobno to wpływ naszych genów, które mogą być odpowiedzialne za związek między kolorem włosów a temperamentem.

Sprawdźmy, jakie cechy zwykle przypisuje się osobom o danym kolorze włosów.

Magdalena Frąckowiak

Kasztanowe

Naturalnie kasztanowy kolor włosów nie jest dość popularny. Występuje u ok. 2-6 procent kobiecej populacji. Takie panie postrzegane są jako lubiące ryzyko i wyzwania.

Określa się je jako towarzyskie, pełne pasji i ogniste.

 

Magdalena Frąckowiak

Platynowy blond

Panie posiadające ten naturalny(!) kolor włosów stanowią tylko 10 proc. wszystkich kobiet. Posiadaczki tego koloru są bardzo rzadko spotykane, dlatego mężczyźni tak za nimi szaleją. Niektórzy uważają, że białogłowe panie są skłonne do egoizmu i nie brakuje im pewności siebie.

Złoty blond

Posiadaczki tego koloru włosów uważane są za ikony piękna. Złoty blond kojarzy się z seksapilem z domieszką niewinności. Połączenie towarzyskiego stylu kobiety i otwartości jest uważane za idealne.

Ciekawostką jest to, że złotowłose blondynki najczęściej odznaczają się większą zręcznością i sprawnością ruchową. Mają więcej energii i witalności.

Magdalena Frąckowiak

Ombre

Moda na to ekstremalne połączenie nadal trwa w najlepsze. Mimo wszystko popularność tej fryzury sprawia, że czujemy lekki przesyt. Połączenie ciemnych odrostów z zaczynającymi się w połowie długości jaśniejszymi końcówkami w oczach mężczyzn sygnalizuje przystępność czy swobodę. Chodzi o beztroskość i kobiety, które nie zawsze grają fair.

 

Magdalena Frąckowiak

Brunetki

Według badań, ludzie uważają posiadaczki tego koloru włosów za inteligentniejsze, o silnym charakterze i osobowości. Podobno dzięki zwiększonej ilości pigmentu – melaniny - szybciej przebiega u nich proces dojrzewania. Cechą charakterystyczną tych pań są porywczy temperament, bojowość, chęć dominacji i niezależność.

 

Magdalena Frąckowiak

Ciemny brąz

Osiągnięcie głębokiego, brązowego odcienia jest bardzo trudne, wręcz nieosiągalne. Może właśnie dlatego mężczyźni uwielbiają kobiety posiadające ten kolor włosów? Kobiety o brązowych włosach są postrzegane jako tajemnicze i odznaczające się kreatywnością.

Magdalena Frąckowiak

Rude

Kobiety o tym intensywnym odcieniu włosów postrzegane są przez społeczeństwo jako wredne istoty. Rudzielce odbierane są jako ogniste, zadufane w sobie, z pasją. Cechuje je wrażliwość, ale w wielu sytuacjach czują się skrępowane i aby to ukryć, czasem stają się agresywne.

KLK

Magdalena Frąckowiak

Szatynki

Według naukowców to właśnie szatynki są czułe i delikatne. Na dodatek dojrzewają szybciej niż blondynki, dlatego wcześniej zaczyna się je traktować poważnie.

Wcale nie powinien dziwić fakt, że mężczyźni najczęściej wybierają je na żony i matki swoich dzieci. Są bardzo wrażliwe, często problemy je przerastają. Jednak ich ogromnym atutem jest empatia.

 

Komentarze (86)

Ocena: 4.95 / 5
Anonimowa109 (Ocena: 1) 25.05.2018 12:42
Nie ma tu mojego koloru. To co ja bezuczuciowa jestem?! Niech ktoś wprowadzi ciemny blond!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.10.2016 16:25
Nie farbowałam włosów, ani nic ale włosy mam w złotym blondzie, a końcówki platynowym. Czy to normalne?
odpowiedz
Jacek (Ocena: 5) 19.08.2014 23:47
Bardzo podobają mi się Rude są Kocham rude
odpowiedz
anonimek (Ocena: 5) 23.02.2014 22:45
ja tam jestem szatynką z ombre i wg mnie zapomnieli dodac, że szatynki sa urocze, delikatne, ale maja dość duży temperament są pełne energii i potrafią być hardcorowo wredne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2014 20:34
kochaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam t strone
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo