Fryzury z krótkich włosów - 10 pomysłów

Pewnie wiele z was codziennie staje przed dylematem - jak uczesać krótkie włosy, żeby było sexy i niebanalnie. Mamy dla was 10 pomysłów prosto z wybiegów i czerwonych dywanów!
Fryzury z krótkich włosów - 10 pomysłów
18.12.2008

Mieć krótkie włosy i codziennie wyglądać inaczej, to nie lada wyzwanie. Sprostanie własnym oczekiwaniom wizerunkowym wymaga fantazji i polotu. My proponujemy wam zainspirowanie się pomysłami gwiazd oraz wielkich stylistów fryzur, pracujących za kulisami wybiegów.

Świat mody dostarcza pomysłów i nie pozwala się nudzić, choć niejednokrotnie wizerunki modelek odbiegają od typowych fryzjerskich standardów. Także celebrytki ostatnimi czasy coraz chętniej obcinają włosy. Zaczęło się za granicą: najpierw była Rihanna i Victoria - prekursorki wielkiego powrotu „boba", później Katie Holmes, u której zmiana fryzury szła w parze ze zmianą wizerunku. W jej garderobie nagle pojawiły się garnitury, męskie jeansy i proste koszule. Również Paris Hilton, lubiąca różnego rodzaju urodowe eksperymenty, nie mogła przyglądać się z boku owemu trendowi i … odpięła sztuczne włosy na rzecz zgrabnej, krótkiej oraz bardzo dziewczęcej fryzurki.

W Polsce pierwszą odważną była Małgosia Kożuchowska. Pod czujnym okiem Leszka Czajki przechodziła kolejne metamorfozy. W jej ślady poszły Magda Mołek, Monika Brodka, Ania Mucha. Ostatnio także eteryczna Karolina Malinowska zdecydowała się porzucić styl topielicy, czym nas bardzo pozytywnie zaskoczyła.

Czasami tego rodzaju zmiany odbywają się na potrzeby ról w filmach czy kampanii reklamowych. Tak było w przypadku choćby top modelki lat 90., Claudii Schiffer. Powróciła ona do świata mody w wielkim stylu, w kampanii Chanel na tegoroczną zimę, w krótkich, bardzo seksownych czarnych włosach.

Mówiąc o krótkich cięciach, nie można pominąć Anny Wintour - redaktor naczelnej amerykańskiego "Vogue'a", której fryzura od lat jest znakiem rozpoznawczym. Grzeczny paź z grzywką nadaje jej klasy i lekko surowego wyglądu.

Czasami drastyczne skrócenie włosów pomaga młodym dziewczynom w karierze modelki. Najlepszy przykład - Agyness Deyn. Drapieżna fryzura i trzykrotna zmiana jej koloru w ciągu jednego sezonu sprawiły, że stała się rozpoznawalna w każdej z wielkich stolic mody. Podobnie było z Anją Rubik, która, będąc u szczytu kariery, a pragnąc rozkręcić ją jeszcze bardziej, pozbyła się długiej kitki. Tym sposobem trafiła na okładki dziesiątek żurnali, jako ikona mody.

A wy? Jak czeszecie swoje krótkie fryzurki? Czy modelki i gwiazdy są dla was inspiracją?

Polecane wideo

Komentarze (116)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.01.2012 16:46
Tutaj wpisz treść komentarza do Fryzury z krótkich włosów - 10 pomysłów...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2011 15:28
agyness! kocham!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 31.12.2010 10:21
Tutaj wpisz treść komentarza... Zgadzam sie z ANONIM xd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.10.2009 10:42
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.02.2009 15:00
mmmmmm jakie piękne te fryzurki boosko
odpowiedz

Polecane dla Ciebie