Dobierz fryzurę do kształtu twarzy!

Przydatne wskazówki, dzięki którym będziesz wyglądała bosko!
Dobierz fryzurę do kształtu twarzy!
08.08.2013

Długie czy krótkie ? Proste czy falowane? To jedne z najczęstszych kobiecych dylematów, dotyczących włosów. Dziś podpowiadamy, jak znaleźć idealną fryzurę do swojego kształtu twarzy.

Twarz owalna - jest nieznacznie szersza w części czołowej. Jeśli jesteś jej posiadaczką to masz powody do radości, ponieważ ten kształt twarzy uznawany jest za idealny. Włosy długie, krótkie, klasyczny bob, grzywki...  Możesz szaleć do woli, bo każda fryzura wygląda u Ciebie świetnie. 
alba

Twarz kwadratowa - jej cechy to wysokie czoło i broda o ostrych konturach. Wybieraj więc fryzury mocno cieniowane. Pamiętaj, że kręcone lub falowane włosy łagodzą ostre krawędzie twarzy. Nie polecamy prostych grzywek, ani gładkiego zaczesania. Odradzamy też robienie przedziałka pośrodku głowy.

alba

Twarz okrągła - charakteryzuje się tym, że odległość między czołem i brodą jest praktycznie taka sama, jak odległość pomiędzy policzkami. Skup się, więc na wydłużeniu swojej twarzy. Z pomocą przychodzi tu bardzo krótka grzywka i asymetryczne fryzury. Proste, wygładzone włosy są wręcz stworzone dla Ciebie. Jak ognia unikaj loków!

alba

Twarz podłużna - ten typ charakteryzuje długa broda i wysokie czoło. Dobranie odpowiedniej fryzury jest nie lada wyzwaniem. Idealnie sprawdzą się tu mocno zarysowane grzywki, loki i fale. Raczej odradzamy długie, wygładzone włosy o jednakowej długości.

alba

Twarz trójkątna - jeśli jesteś właścicielką wąskiego, wystającego podbródka i szerokiego czoła, zapomnij o przedziałku na środku i gładkich uczesaniach. Wybieraj fryzury, które optycznie poszerzą górną część głowy. Dobrym rozwiązaniem jest klasyczny bob i lekko rozwichrzona grzywka.

Komentarze (36)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2013 09:04
jeju jak mnie to wkurza, bo mam owalna twarz i wszedzie pisza, ze kazda fryzura pasuje ;p ale sa przeciez takie uczesania/ciecia, w ktorych wyglada sie najkorzystniej, a ja nie wiem jakie to moga byc. Zawsze na odwal pisza z ta owalna twarza ;/
odpowiedz
IZa (Ocena: 5) 09.08.2013 20:47
co za pierdoły!!!!!! Gorszych fgłupot w zyciu nie czytałam. Sa jeszcze inne kształty twarzy niz wymienione np. szesciokatna, gruszka, serce, trapez, kwadrat
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2013 11:34
Sciema sciema sciema! Mam kwadratowy kształt twarzy i miałam przeróżne fryzury na swojej głowie, prostą grzywkę, boba, mega krótkie, teraz mam przedziałek na środku i włosy za ramiona - z natury są falowane. Mimo tego, że autorka artykuliku odradza taką kombinacje, ja uważam, że wyglądam dobrze!
odpowiedz
xoxo (Ocena: 5) 09.08.2013 10:42
To mam przekichane, bo mam twarz okrągłą i kręcone włosy. Cóż, jeszcze się nie spotkałam z opinią, że mi to nie pasuje ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.08.2013 23:51
Ja mam dość wysokie czoło i dość wyraźnie zarysowane kości policzkowe. Od pół roku robię prosty przedziałek na środku głowy i prostuje włosy i wygląda świetnie. Czasami sobie nieco pofaluje końcówki dla lżejszego efektu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo