Fryzury, które kręcą facetów

Jakie powinnaś mieć włosy, żeby podobać się płci przeciwnej? Jaką fryzurę musi mieć atrakcyjny facet?
Fryzury, które kręcą facetów
04.07.2013

Jak ważny jest dla nas wygląd zewnętrzny? Czy to, co mamy na głowie, jest równie ważne jak to, co mamy w głowie? Portal eDarling przeprowadził wśród swoich użytkowników ankietę, w której sprawdzono, jak postrzegane są poszczególne fryzury. Okazuje się, że opierając się tylko na ocenie długości i koloru włosów, jesteśmy w stanie przypisać nowo poznanej osobie poszczególne cechy charakteru, ocenić atrakcyjność, a nawet stwierdzić, czy warto się z taką osobą związać. Sondaż przeprowadzono na próbie 317 mężczyzn i 374 kobiet.

Zmiany i ostre cięcia

Fryzura, jako jeden z ważniejszych elementów naszego wizerunku, ma duże znaczenie dla własnego samopoczucia, wyrażenia swoich poglądów czy też emocji. Stąd też wzięło się powszechne przekonanie, że w przełomowych momentach życia ludzie decydują się na całkowitą zmianę fryzury. Użytkownicy portalu eDarling zostali poproszeni o podzielenie się własnymi doświadczeniami w tej kwestii.

 

Brunetki, blondynki… Przyjaciółki, kochanki czy partnerki na całe życie?

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mężczyzn przyniosły pewne zaskakujące dane. Panowie chętnie umówiliby się na randkę z paniami o każdym kolorze włosów – od blond, przez brąz, aż po czerń. Chociaż rudy kolor włosów zebrał najmniej głosów, to i tak aż 76% panów chętnie poszłoby na randkę z rudowłosą. Pozostałe kolory włosów zachęciły 91-93% panów! Chęć umówienia się to jedno, warto jednak zwrócić uwagę na to, jak panowie postrzegają kobiety o poszczególnych kolorach fryzury. I tak brązowowłose są najczęściej postrzegane jako dobre koleżanki, z którymi można pogadać o wszystkim (41% respondentów), rudowłose to przede wszystkim kandydatki na przelotny romans (32%), a czarnowłose aż połowie panów kojarzą się z miłością na całe życie.

Jakie zatem cechy przypisuje się blondynkom? Przede wszystkim atrakcyjność (84%) i seksowność (82%) , jednak w zestawieniu ogólnym blondynki ustępują tu szatynkom – czarnowłose panie postrzegane są jako atrakcyjne i seksowne przez aż 85% panów, a 78% respondentów kojarzy ten kolor włosów z inteligencją. Rude włosy kojarzą się panom z atrakcyjnością (66%) i chęcią do eksperymentowania w łóżku (73%). Kobiety o brązowym kolorze włosów są postrzegane jako inteligentne (77%), odnoszące sukcesy (67%) i seksowne a także godne zaufania.

Klasyka, surfer czy jeżyk?

Użytkowniczki portalu eDarling zostały poproszone o ocenienie atrakcyjności mężczyzn o konkretnym uczesaniu. Przedstawiono im obrazki przedstawiające 4 główne typy męskich fryzur. Z odpowiedzi wynika przede wszystkim, że kobiety lubią męskie włosy! A dokładniej, ok. 65% z nich umówiłoby się z panem o fryzurze w stylu Kena lub surfera. Mężczyzna z klasycznym uczesaniem jest idealnym kandydatem na dobrego kumpla, z którym można o wszystkim pogadać (48% odpowiedzi). Typ surfera jest kandydatem na kumpla, lub przelotnego kochanka (36 i 37%). Panowie łysiejący a la Bruce Willis nie mają zbyt dużego powodzenia – aż 86% pań nie miałoby ochoty się z nimi umówić. Podobnie, jak z panami obciętymi na krótkiego jeżyka – 57% pań nie poszłoby z nimi na randkę. Panie postrzegają ich jako niezbyt atrakcyjnych i nieinteresujących.

82% panów odpowiedziało, że nigdy nie zmieniło fryzury po rozstaniu, podczas gdy zrobiło to 55% pań. Co więcej, aż 53% mężczyzn nie zmieniłoby swojej fryzury na życzenie swojej przyszłej partnerki, co pokrywa się z poglądem pań – 51% z nich nie zmieniłoby swojego uczesania dla przyszłego partnera.Jak wynika z ankiety eDarling to, co mamy na głowie odgrywa dużą rolę w tym, jak postrzegają nas inni. Może warto zastanowić się nad swoim stylem uczesania i tym, jak wyglądamy w oczach innych. Panie – stereotypy w kąt, to nie prawda, że mężczyźni lubią tylko blondynki! Panowie, uwaga - okazuje się, że panie cenią sobie potargane wiatrem, półdługie kosmyki – uważają, że są znacznie bardziej sexy niż krótkie cięcia „na zero”!

Jakie cechy przypisuje się poszczególnym typom uczesania? Klasycznie przycięte włosy kojarzą się paniom przede wszystkim z inteligencją (54%) i odnoszeniem sukcesów (49%). Panowie z takim uczesaniem postrzegani są też jako atrakcyjni (50%) wierni i godni zaufania. Typ surfera to gorący przystojniak – dla 72% pań jest atrakcyjny, a 70% respondentek wskazało, że tacy mężczyźni są seksowni i fizycznie pociągający.

Co więcej, ok. 64% postrzega gorącego surfera za osobę z poczuciem humoru i godną zaufania, co czyni pana z tą fryzurą liderem w rankingu atrakcyjności. Łysiejący panowie nie są postrzegani jako fizycznie atrakcyjni, nadrabiają jednak poczuciem humoru, wiernością i inteligencją. Panowie z krótkim jeżykiem nie wzbudzają w ankietowanych paniach większych emocji, w ich przypadku najczęściej pada odpowiedź „trochę tak, trochę nie”. Jednak dla części respondentek są oni atrakcyjni oraz wyróżniają się poczuciem humoru.

Komentarze (98)

Ocena: 5 / 5
LoLa (Ocena: 5) 09.07.2013 20:50
A mnie kręcą u facetów długie włosy! Jak widzę takie loczki do ramion, albo stricte długie, to aż oczu nie mogę oderwać :D Chociaż nie wiem, jak facet z taką fryzurą byłby mało przystojny, to dla mnie, takie włosy dają mu +20 do urody. :D
zobacz odpowiedzi (1)
ano (Ocena: 5) 08.07.2013 22:46
szatynka ma włosy brązowe, a brunetka czarne, Papilocie.
odpowiedz
ona (Ocena: 5) 05.07.2013 14:26
nie wiem, co wy dziewczyny macie z tymi długimi włosami... Prawda jest taka, że ze wszystkich moich koleżanek (a mam ich sporo) tylko dwie dziewczyny mają ładne długie, GĘSTE włosy. A jak dziewczyna ma 5 włosów na krzyż, rozdwojone na 15 cm i zapuszcza na siłę (bo przecież długie włosy są sexy) to wygląda strasznie. Nie każda kobieta powinna nosić długie włosy, ja też chciałam, ale w końcu pogodziłam się z tym i dobrałam fryzurę odpowiednią do swoich włosów i każdy mi mówi, że dużo lepiej :) Dlatego kobiety, nie bójcie się obcinać włosów, nie będziecie przez to mniej sexy, lepsze ładne średnio długie/krótkie włosy, niż postrzępione, zniszczone po pas. Pozdrawiam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2013 13:19
A ja mam cały czas taką samą fryzurę - długie proste włosy do pasa, bez grzywki, w życiu nie farbowane. I tyle ile komplementów usłyszałam na ich temat, to się w głowie nie mieści :) wg mnie im bardziej kobieco tym lepiej. Po co golić głowę z jednej strony albo ścinać na krótko? Szkoda włosów i tyle.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2013 11:07
ani słowa na temat, żenada
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo