Nigdy nie zgadniesz, ile fryzur każda kobieta ma w ciagu całego życia! Ta liczba jest trzycyfrowa...

Kobieta zmienną jest. Nawet w kwestii fryzury.
Nigdy nie zgadniesz, ile fryzur każda kobieta ma w ciagu całego życia! Ta liczba jest trzycyfrowa...
05.07.2013

Nie ma nic lepszego na poprawę humoru (obok zakupów), niż odwiedzenie swojego ulubionego salonu fryzjerskiego i oddanie się w ręce zaufanego fryzjera. Potwierdzają to najnowsze badania, według których przyjemność ze zmiany fryzury panie czerpią średnio 150 razy w ciągu całego swojego życia.

Naukowcy dowiedli, że między 15 a 65 rokiem życia przeciętna kobieta 2 razy zmieni swoją fryzurę całkowicie i przynajmniej raz przefarbuje się na zupełnie inny kolor niż naturalny i jego pochodne. Powód tego upatrują w chęci upodobnienia się do ulubionej gwiazdy. Czasem nowa stylizacja jest też oznaką przełomu, który nadszedł w życiu kobiety i zwiastuje spore zmiany w jej osobowości. Dla przykładu 15% pań odmienia swój wygląd ze względu na zbliżający się ślub, a 13% po urodzeniu dziecka.

 

-Nowy kolor włosów może być świetnym sposobem na pokazanie światu, że w naszym życiu zaszły ogromne zmiany. Jest to rodzaj świętowania i zwrócenia na siebie uwagi – mówi Sacha Mascolo-Tarbuck, dyrektor kreatywny marki Toni&Guy, który zlecił przeprowadzenie badań z okazji 50-lecia działalności firmy.

Jednak nie dla wszystkich zmiana fryzury jest wyrazem przełomu. 64% kobiet przyznaje, że motorem do ścięcia włosów jest u nich przede wszystkim znudzenie obecnym wizerunkiem, a 1 na 20 respondentek chętnie poddaje się totalnej metamorfozie przy każdej wizycie u fryzjera.

Choć fakt, że kobiety lubią zmiany nie jest nikomu obcy, liczby podane w statystykach robią wrażenie. Oczywiście pozytywne, gdyż każda chęć tchnięcia w swój wizerunek powiewu świeżości, zasługuje na pochwałę.

 

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2013 20:38
Chyba, że jesteś Ann Wintour :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2013 13:33
nie chodzę do fryzjera, gdyż zawsze coś spierdzielą, więc mi włosy rosną jak chcą i tyle
zobacz odpowiedzi (2)
inferno (Ocena: 5) 05.07.2013 12:57
Ja mam cały czas tę samą i w ogóle nie farbuję. No tylko rosną sobie swobodnie, więc co raz dłuższe.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2013 12:06
Ja może miałam z 4 fryzury w życiu, kolorów więcej ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2013 10:15
W obecnej fryzurze mi do twarzy ale może ją zmienię kiedyś, jeśli chodzi o kolor to nie ma opcji zmiany. I ja, i mój facet wolimy mnie w rudych włosach. Blond by mi nie pasował, a za pofarbowanie włosów na czarno spotkałaby mnie pewnie kara ;p
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo