FRYZURY dla kobiet sukcesu (ZDJĘCIA oraz PORADY, czyli jak powinnaś czesać się do pracy?)

Dzięki naszym wskazówkom Twoja kariera nabierze rozpędu!
FRYZURY dla kobiet sukcesu (ZDJĘCIA oraz PORADY, czyli jak powinnaś czesać się do pracy?)
10.01.2013

Co tak naprawdę składa się na zawodowy sukces? Ambicja, wykształcenie, kreatywność, ale także wygląd. Twój wizerunek w znacznym stopniu wpływa bowiem na to, jak odbiera cię otoczenie – a zwłaszcza Twoi przełożeni.

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z dress code`u, który obowiązuje w twojej firmie. Jednak czy wiesz, jak na co dzień powinnaś czesać się do pracy? Oto kilka naszych propozycji!

fryzury do pracy

Wysoki kok a`la baletnica jest nie tylko elegancki, ale również bardzo wygodny, dlatego świetnie sprawdza się w pracy. Najpierw zwiąż włosy (cienką gumką) w wysoki kucyk, dbając o to, by wygładzić kosmyki przy uszach. Następnie gumkę do koków (tzw. donut) nałóż na kitkę do 2/3 długości włosów. Włosy znad kucyka podwiń pod grubą gumkę, a następnie razem z gumką wywiń całość do dołu. Utworzony kok i wystające części włosów przymocuj spinkami.

fryzury do pracy

Włosy możesz również rozpuścić pod warunkiem, że nie pozostawisz ich w nieładzie. Wystarczy, że zrobisz przedziałek z boku i kilka pasm z przodu skręcisz delikatnie lokówką. Wyrazisty makijaż ust idealnie dopełni cały look.

fryzury do pracy

Niezwykle profesjonalnie prezentuje się również… zwykły kucyk. Najlepiej, jeśli najpierw dokładnie wyprostujesz włosy, a potem zaczeszesz je gładko. W przypadku tego upięcia warto nabłyszczyć włosy kosmetykami, specjalnie przeznaczonymi do tego celu.

Niedopuszczalne w pracy są:

- rozpuszczone włosy w nieładzie, które przypominają „siano”

- włosy ścięte na jeżyka

- nieestetyczne odrosty

- dziecinne upięcia (dwa kucyki, dwa warkocze)

- włosy przetłuszczone

fryzury do pracy

Włosy o takiej długości, jak u Anny Wintour, świetnie wyglądają zarówno rozpuszczone (pod warunkiem, że są świeżo umyte), jak i upięte we francuski koczek.

Jak go wykonać? Wystarczy, że zbierzesz włosy tak, jak do kucyka, jednak zamiast splątywać je gumką, skręć je w ciasny rulon, a następnie unieś go do góry. Wystające ponad głowę pasma zawiń do środka owego rulonu i upnij całość wsuwkami.

Komentarze (27)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2013 22:28
a jak uwiazac wlosy w koka a la balerian , wlosy mam zbyt "sliskie" i miekkie do takiej fryzury, wysluzguja sie :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.01.2013 22:24
To chyba zalezy gdzie kto prcuje, i jaka prace wykonuje ... nie kazy pracuje w biurze a wyglada na to ze ten artykul jest oparty na pracy "biurowej"
odpowiedz
Jessi (Ocena: 5) 11.01.2013 19:16
Fajnie, a mi szef kazał "przypakować", bo mam słabą figurę,a też jestem nauczycielką... Już mam wykupiony karnet na siłkę :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2013 22:13
napiszcie lepiej cos o fryzurach na studniowke
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2013 20:21
Ja pracuję w masarni i muszę mieć związane włosy (BHP). Postawiłam na irokeza, przynajmniej nie muszę się aż tak męczyć jak z innymi fryzurami _przefarbowałam włosy na czarno i końcówki czerwone. Wszyscy mówią, że wyglądam ślicznie i w pracy liczy się kreatywność.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo