Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Objętość na głowie jest tak samo ważna jak objętość w staniku. To niewątpliwie nieodzowne atrybuty kobiecości. Ale gdy włosy zaczynają nadmiernie wypadać, wpadamy w popłoch. My podpowiadamy, co robić w takiej sytuacji.
Jak powstrzymać wypadanie włosów?
20.10.2008

Gdybyśmy popytały koleżanki, praktycznie każdej wypadają włosy. Jednym mniej, innym bardziej, ale zawsze. Jak wynika ze statystyk, aż 75 proc. kobiet skarży się na nadmierne wypadanie włosów. Znane jest przekonanie, że gdy znajdujemy włosy na poduszce, konieczna jest wizyta u lekarza. To prawda.

Żyjemy w czasach, gdy fizyczność odgrywa kluczową rolę. Jest szczególnie ważna, jeśli chodzi o naszą samoocenę. Tak się utarło i tak jest. Od wieków istnieje przekonanie, że im grubsze włosy, tym kobieta jest bardziej kobieca.

Gdy znajdujemy włosy na podłodze czy w innych miejscach, nie musimy od razu wpadać w panikę. Dziennie może wypaść do 100 włosów, ale ten stan nie może trwać w nieskończoność. Dobrym testem na to, czy włosy wypadają w normie, jest przeciągnięcie palcami od nasady po końce. Powtórz czynność kilka razy. Jeśli za każdym razem wyjdą co najmniej dwa włosy, masz prawo do niepokoju.

Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Może się to wiązać z przeróżnymi chorobami, typu tarczycowe, weneryczne, autoimmunologiczne. Ale, oczywiście, to nie wszystko. Dla kobiet zabójczy jest nadmierny i pogłębiający się stres. Prowadzi do wyniszczenia organizmu, a wszystko odbija się na naszej „głowie". Działa to ten w ten sposób, że organizm uwalnia różne substancje, a w efekcie spowalnia się mikrocyrkulacja krwi, prowadząc do uszkodzenia mieszka włosowego. włosy, co prawda, mogą z czasem przestać wypadać, ale bywa i tak, że stres prowadzi do trwałego przerzedzenia.

Jeśli decydujecie sie na kontrolę u dermatologa, musicie pamiętać, że nie każdy to specjalista od włosów. Umawiając się na wizytę, dowiedzcie się, czy dany gabinet przeprowadza bania typu trochoskopia i trichogram. To specjalistyczne badanie włosa, które powie, w czym leży przyczyna wypadania. To dość kosztowne (ok. 500 zł), ale niezbędne do prawidłowej diagnozy i skutecznego leczenia. Jeśli się okaże, że nie ma problemów zdrowotnych, można przeprowadzić mezoterapię skóry głowy. Podobna jest do tej, którą stosuje się na twarzy. Polega to na ostrzykiwaniu skóry substancjami leczniczymi, hamującymi wypadanie i stymulującymi porost. Leki, które wprowadza się w uśpione mieszki włosów, są komponowane indywidualnie, w zależności od potrzeby. Niestety, ten zabieg też jest kosztowny. Jedno nastrzykiwanie kosztuje ok 300 zł, trzeba je powtórzyć ok. 5 - 7 razy. Ale warto!

Kuracje do wklepywania i smarowania w domu mogą okazać się przydatne tylko wtedy, gdy naszym problemem jest stres. Dodatkowo, trzeba do nich wielkiej cierpliwości, bo raczej nie zadziałają z dnia na dzień. W popularnych kosmetykach do wcierania chodzi o to, że najpierw specyfik powinien zmiękczyć i rozgrzać skórę, aby kolejny aktywny składnik mógł wniknąć w głąb mieszka włosowego. Popularny na rynku Aminexil GL to formuła opatentowana przez firmę Vichy. Do tej pory to najsilniejsza i najskuteczniejsza kuracja do stosowania w domu.

W cząsteczce znajduje się glukoza i lipid, które są niezbędne w odżywianiu włosa. A sam Aminexil sprawia, że włos jest bardziej przymocowany do skóry głowy. W efekcie, włosy tak szybko nie wypadają.

W perfumeriach znajdziecie także ampułki Joanny More Frederic Fekkai, zwiększające objętość włosów.

No dobrze, a co z tabletkami? Większość z nas łyka jest codziennie. Trzeba jednak pamiętać, że suplementy stosuje sie pomocniczo, nie terapeutycznie! One tylko wspomagają leczenie niedoboru poszczególnych witamin. Co gorsza, większość suplementów dostępnych w aptekach nie przeszło badań klinicznych i nie zostało poddanych testom na skuteczność. Dlatego, jeśli decydujecie się na łykanie tabletek, wybierajcie te, które przynoszą efekty potwierdzone badaniami, np. Inneov Gęstość włosów. Zawierają w swoim składzie taurynę, cynk i katechiny - niezbędne w walce z wypadaniem i wspomagające porost włosów.

Polecane wideo

Komentarze (96)

Ocena: 5 / 5
korina (Ocena: 5) 01.07.2018 19:12
U mnie wspaniale sprawdził się lek biotebal z biotyną. Długo próbowałam zahamować wypadanie włosów, ale dopiero biotebal pomógł
zobacz odpowiedzi (1)
tamtarka (Ocena: 5) 31.08.2017 21:02
Kilka miesięcy temu bardzo pogorszyły mi się włosy. Wypadały dość mocno i były matowe. Trochę tabletek wypróbowałam i nie byłam zadowolona, ale gdy już miałam dość prób to trafiłam na Biotebal. I bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, bo już po kilku tygodniach włosów wypadało mniej, a teraz po 3 miesięcznej kuracji problem zredukował się do minimum. A przy tym włosy wyglądają na zdrowsze i mocniejsze.
zobacz odpowiedzi (1)
sefor (Ocena: 5) 01.06.2017 08:28
mój sprawdzony sposób to zestaw Biotebal: szampon + odżywka. Tak bronię się przed wypadaniem włosów i na szczęście to się sprawdza.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 28.03.2017 11:33
Mi bardzo włosy poleciały z powodu stresów, ale udało mi się to pohamować po paru miesiącach brania tabletek biotebal. Zawierają biotynę, która właśnie hamuje wypadanie i pobudza wzrost włosów
zobacz odpowiedzi (1)
kalinda (Ocena: 5) 09.02.2017 16:27
Na wypadanie włosów bardzo polecam tabletki biotebal z biotyną, która jest dobroczynna dla włosów. Nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale też pobudza ich wzrost. Moje włosy wyglądają po kilkumiesięcznej kuracji super
odpowiedz

Polecane dla Ciebie