Porada stylisty: Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?

Broys, nasz znajomy stylista, na prośbę Papilotki pomaga dobrać grzywki i wyjaśnia niuanse tej najpopularniejszej fryzury.
Porada stylisty: Jak dobrać grzywkę do kształtu twarzy?
06.10.2008

„Witam !

Niedawno pojawił się u Was artykuł dotyczący grzywek. Sama osobiście noszę grzywkę już od 5 lat i uważam, że dobrze mi w takiej fryzurze. Szkoda mi tylko tego, że nie podaliście typów uniwersalnych grzywek... O co mi chodzi?

Otóż, są różne grzywki. Proste, na bok, cieniowane. Pisząc ten list chciałabym uzyskać jakiejkolwiek porady. Nie chcę mieć prostej grzywki, bo to wyklucza jej jakiekolwiek inne ułożenie. Grzywka na bok też nie wchodzi w rachubę, ponieważ po prostu jest mi w niej nie do twarzy... Czy mogłabym otrzymać różne zdjęcia jakiś grzywek w miare prostych i średnich długości tak żebym mogła wykonać z tego różne fryzury?

P.S. Podoba mi się np. grzywka Marty Żmudy - Trzebiatowskiej ;)”

Grzywka była i jest bardzo modnym elementem wybieranym przez kobiety. Można powiedzieć, że jest nieśmiertelna! Do tego jest na tyle wdzięczna, że potrafi wyeksponować i zakryć to, co trzeba. Dojrzalszym kobietom może pomóc ukryć zmarszczki na czole, uwydatnić mały lub ukryć duży nos, podkreślić owal twarzy.

Nie bardzo rozumiem, co się kryje za określeniem "uniwersalny typ grzywki". Z tego, co się orientuję, nie ma czegoś takiego. Może być prosta, ale dłuższa, jak np. u Marty Żmudy-Trzebiatowskiej.

Prawdą jest, że praktycznie z każdej grzywki można zrobić fryzurę. Czy to zaczesać do tyłu, czy maksymalnie "przylizać" ją na bok. Wszystko zależy od jej długości i typu twarzy.

Jeśli decydujesz się na grzywkę, zapamiętaj kilka elementarnych zasad:

Twarz owalna - pasuje do niej każdy rodzaj grzywki.

Twarz kwadratowa - lepiej zrezygnować z wykonania grzywki.

Twarz okrągła - pasuje grzywka delikatna na boku lub wycieniowana i dosyć rzadka. Wręcz tylko kosmyki, które nadadzą lekkości.

Twarz trójkątna - pasuje krótka grzywka lub dłuższa, zaczesana na bok.

Twarz prostokątna - pasuje bardzo asymetryczna grzywka.

Wybrałem kilka fotografii kobiet o rożnych kształtach twarzy i długości grzywek, a także o rożnych uczesaniach. Chcę ci pokazać, że każdy rodzaj grzywki może być „uniwersalny”.

Pozdrawiam!

Polecane wideo

Komentarze (132)
Ocena: 5 / 5
ewa (Ocena: 5) 17.12.2014 20:50
Mam wąskie wysokie czoło i duże oczy, troche spiczastą brodę ps. jaka grzywka? Plis pomożcie
odpowiedz
nina (Ocena: 5) 17.12.2014 20:48
5
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.07.2014 08:19
Chce zrobic prostą grzywke mam owalną twarz i średnie czolo robic grzywke czy nie?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.02.2014 00:13
dziwne rady... odradzać grzywki kwadratowej twarzy podczas gdy na większości dołączonych zdjęć zauważyć można głównie kwadratowe twarze -.-
odpowiedz
Kaś (Ocena: 5) 19.02.2014 11:33
Nie zgadzam się z tym artykułem, bo mam twarz "kwadratową" i według artykułu nie pasuje mi żadna grzywka, a tak naprawdę to nie pasuje mi brak grzywki, wszyscy mi to mówią, wyglądam wtedy dziwnie. A jaka grzywka pasuje do mojej "kwadratowej" twarzy? Sprawdziłam - pasuje mi i grzywka na bok/na ukos, ale też pasuje grzywka na prosto (pod warunkiem, że nie jest ani za krótka ani za dluga), tak samo pasuje mi gęsta grzywka, ale najlepiej mi w lekkiej, wycieniowanej ;) Pozdrawiam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie