Porada stylisty: Fryzury z długich włosów

Poprosiliśmy Broysa, naszego znajomego stylistę fryzur, aby odpowiedział na list jednej z Czytelniczek. Prosiła o propozycje uczesań długich włosów na co dzień i na wieczór.
Porada stylisty: Fryzury z długich włosów
24.09.2008

„Witam :) Mam długie, bliżej niesprecyzowane włosy ;) Ni to loki, ni fale a już na pewno nie są proste... Chiałabym prosić o pomoc w dobraniu fryzury zarówno 'na co dzień' jak i na specjalniejsze okazje ;), ponieważ na co dzien najcześciej je po prostu byle jak spinam [chociaż zdaję sobe sprawe że wygladam po prostu nieciekawie].

Pozdrawiam, Rej :)”.

Masz bardzo ładną, symetryczną buzię i, na pierwszy rzut oka, zadbane włosy. Może są nieco pozbawione formy oraz objętości, ale uważam, że to bardziej kwestia kosmetyki niż diametralnych zmian.

W pierwszym kroku powinnaś nieco skrócić włosy. Jest to konieczny proces, ponieważ krótsze kosmyki podnoszą się do góry, przez co bardziej zakręcają, a to wszystko nada twoim włosom objętości. Ale nie można przesadzić. Jak wiadomo, włosy kręcone czy falowane po obcięciu, np. do ramion, nagle podskakują nam do ucha. Wszystko za sprawą wcześniej wspomnianego pozbycia się wraz z długością siły ciężaru.

Nieuniknione jest skrócenie grzywki. Widzę, że Ci się rozwarstwia. Tutaj też działa zasada - im krócej, tym więcej objętości - ale w wyważonych, minimalnych proporcjach. Jeśli chcesz zaszaleć, możesz sobie zrobić krótką, prostą grzywkę. Równie dobrze możesz pozostać przy tym kształcie, w nieco krótszej wersji.

Jeśli chodzi o stylizację - jednym z najważniejszych procesów w tworzeniu idealnych loków jest korzystanie z suszarki z dyfuzorem. Stylizując włosy, unoś je do góry i przytrzymuj, pasmo po paśmie. Efekt będzie lepszy, jeżeli podczas procesu suszenia będziesz je przytrzymywała od skóry głowy.

Ważne, abyś nie pozwoliła całkowicie wyschnąć włosom. Wtedy prawdopodobnie powstanie "mokra Włoszka". Używaj specjalnych serum oraz produktów do stylizacji fal i loków. Nadadzą miękkości i lekkości.

Jeśli nie chcesz mieć loków, a jedynie konkretnie falowane włosy, w efekcie typu: „wstałam z łóżka” czy „potrząsnęłam głową”, powinnaś poddać się procesowi trwałej ondulacji typu falistego. Zabieg ten uporządkuje i nada

Twoim włosom formę. Dzięki dużym sekretom i strzyżeniu falistemu będą wyglądały naturalnie i młodzieńczo. W tym przypadku, podczas stylizacji dobrze się sprawdza suszarka z dyfuzorem. Dodatkowo, zaopatrz się w produkt do stylizacji, najlepiej podkreślający kształt loków. Nakładaj go na wilgotne włosy. Pamiętaj że i w tym wypadku nie doprowadzaj do całkowitego wysuszenia włosów!

Sama do końca nie określiłaś, jaki efekt chciałabyś uzyskać, więc mam dla Ciebie propozycję wyprostowania włosów. Pamiętaj, że jeśli wyprostujesz swoje (falowano - kręcone) włosy, to radykalnie zmieni Ci się owal oraz kształt buzi.

Powinnaś zaopatrzyć się w wąskie ceramiczne żelazko fryzjerskie. Pamiętaj, aby prostować idealnie suche włosy, w przeciwnym razie możesz bardzo nadszarpnąć ich zdrowie. Widziałem kilka pań, które, aby zaoszczędzić na czasie, prostowały mokre włosy, co doprowadziło do dużego przesuszenia na pograniczu spalenia. Po wysuszeniu nałóż produkt prostujący stworzony do użytku w wysokich temperaturach. Może być w sprayu lub innej formie.

Aby efekt prostowania był w miarę trwały, tzn. do następnego mycia, powinnaś odseparować pięciocentymetrowe pasmo włosów i umieścić je między ceramicznymi płytkami. Ściśnij je w kierunku od nasady włosa ku jego końcom i przesuwaj równomiernie. Najlepiej, jeśli od razu za żelazkiem będziesz przeciągała pasmo drobnym grzebieniem (najlepiej ze szpikulcem). Dodatkowo, przed prostowaniem, możesz użyć suchego lakieru na poszczególne pasma.

Jeśli chcesz, aby Broys doradził Ci, co zrobić z włosami, napisz na mail: stylista(at)papilot.pl, z dopiskiem "Broys". Nie zapomnij dołączyć swoich aktualnych zdjęć.

Polecane wideo

Komentarze (85)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.06.2012 15:06
Mam takie same włosy jak dziewczyna na zdjęciu, i mój sposób jest następujący, po umyciu pianka na włosy ilość zależy od efektu jaki chcemy uzyskać, głowa w dół i suszenie dyfuzorem i na 3 dni mam święty spokój, tylko nie należy rozczesywać ich w następne dni bo wtedy wygląda się jak pudel;-) prostowanie takich włosów to nie lada wyczyn - już nawet nie próbuje bo nigdy nie wychodzi idealnie gładko. Od fryzjera jeszcze nigdy nie wyszłam z innymi włosami jak wycieniowanym na całej długości - małe pole manewru z takimi falami...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.04.2010 09:44
a ten spray do prostowania ile kosztuje dajcie znac prosze
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2009 17:26
co to za spray do prostowania i ile kosztuje?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.05.2009 17:19
co to za spray i ile kosztuje?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.10.2008 12:54
[quote="SaFcio"]Tak na poważnie, to wszyściutkie z tych fryzur, pomijając to z prostą grzywką, są takie same. Zupełnie. Ja nie wiem, na jakiej podstawie zostały powybierane? To przecież bez sensu jest. Każda różni się tylko i wyłącznie właścicielką. [/quote] bo tu chodzi o to zeby takia sama fryzure pokazac tyle ze w innych odsłonach;P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie