Jak raz na zawsze pozbyć się popękanych naczynek?

Skórę naczynkową należy odpowiednio pielęgnować, by nie dopuścić do nasilenia problemu.
Jak raz na zawsze pozbyć się popękanych naczynek?
26.01.2011

Powstały na skórze rumień oraz widoczne gołym okiem naczynia krwionośne (pajączki) są poważnym problemem natury estetycznej. Wiele osób właśnie zimą najbardziej odczuwa uciążliwe skutki cery naczynkowej. Skóra taka jest sucha oraz nadwrażliwa na kosmetyki i czynniki atmosferyczne.

Pielęgnacja w domowym zaciszu

Pierwszym krokiem w walce z popękanymi naczynkami powinna być wizyta w gabinecie kosmetycznym. Doświadczony kosmetolog zaproponuje odpowiednią i skuteczną kurację cery, a nawet pomoże wyeliminować z codziennej diety substancje, które mogłyby ją dodatkowo podrażniać.

Na co dzień przestrzegaj żelaznych zasad pielęgnacji skóry: przede wszystkim unikaj kontaktu ze zbyt ciepłą wodą. Dostępne na rynku kosmetyki przeznaczone dla skóry naczynkowej bardzo skutecznie minimalizują widoczność rumienia czy pajączków na skórze. Zwarte w kremach związki obkurczają naczynia krwionośne i łagodzą podrażnienia. Taki preparat powinien ochładzać skórę, a dodatkowo maskować zaczerwienienia.

Zimnem w naczynka

Jeśli naczynka są już widoczne, warto skorzystać z zabiegów łagodzących i nawilżających. Zimno wpływa bezpośrednio na poprawę mikrokrążenia i dotlenia komórki skóry.  - Zabieg Cryodermie polega na wprowadzaniu do skóry substancji aktywnych za pomocą elektronicznie stabilizowanego chłodzenia. Kosmetyki oparte na bazie wód termalnych wprowadzane są przy temperaturze -5° C. W efekcie skóra staje się idealnie nawilżona, a równowaga hydrolipidowa zostaje przywrócona – wyjaśnia dr n med. Małgorzata Setkowicz lekarz dermatolog w Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED.

Energia płynąca z lasera

W walce z pękającymi naczynkami warto także wykorzystać laser. Emituje on falę świetlną, która zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę zawartą we krwi, co skutkuje obkurczaniem naczyń krwionośnych. Dwufunkcyjnym laserem Alma Harmony możemy zamykać czerwone naczynia występujące na twarzy oraz niebieskie – na nogach.

Innym skutecznym rozwiązaniem jest zamykanie naczynek za pomocą lasera QuadroStar. Światło lasera o określonej długości fali przechodzi przez skórę i zamienia się w ciepło, co powoduje obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia. Zabieg nie pozostawia blizn, choć niektóre zmiany żylne na kończynach wymagają jednak kilku naświetleń. Zależy to w dużej mierze od średnicy naczyń, ich gęstości i głębokości położenia. Zamknięte naczynie jest już zniszczone na trwałe. Potrzeba jedynie czasu, aby uległo naturalnemu wchłonięciu przez organizm.

Energia emitowana przez laser jest przez lekarzy odpowiednio dobierana do stopnia uszkodzenia skóry. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny w walce z popękanymi naczyniami krwionośnymi.

Zobacz także:

Perfumy na dzień, perfumy na noc

Prawdziwa elegantka powinna mieć minimum dwa rodzaje perfum, które będzie mogła stosować w zależności od okazji. Jak wybrać zapach na dzień i na noc?

FARBOWANIE WŁOSÓW W DOMU: Jak nakładać farbę? Jak wybrać kolor?

Twoje fryzjerskie ABC, jeśli lubisz często zmieniać kolor włosów i robisz to w domu.

Komentarze (24)

Ocena: 5 / 5
Makita (Ocena: 5) 16.08.2018 12:09
No właśnie u mnie popękane naczynka mają w rodzinie prawie wszyscy, dlatego jak robiłam w clinice cosmetologice zabiegi laserem varilite to musiałam aż 6 zastosować. Ale naprawdę pomogło, a to najważniejsze,
odpowiedz
Natalia z Clinica Cosmetologica (Ocena: 5) 30.07.2018 17:37
Do najskuteczniejszych metod usuwających popękane naczynia nalezy laseroterapia. Wartym polecenia laserem, jest laser diodowy Varilite. Już po jednym zabiegu widać znaczną różnice w wyglądzie skóry. Ilość zabiegów uwarunkowana jest od nasilenia problemu oraz uwarunkowań genetycznych.
odpowiedz
Grażyna (Ocena: 5) 12.11.2017 20:17
Sporo siedzę w temacie popękanych naczynek, sama je mam i leczę od kilku lat, myślę skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Więcej o ich kosztach tutaj https://www.vivus.pl/moje-finanse/jest-okazja-jest-pozyczka/jak-pozbyc-sie-pajaczkow-usuwanie-naczynek-koszty/
odpowiedz
amikaw93 (Ocena: 5) 04.11.2017 16:01
Ja skorzystałam z zabiegu, który poleciła mi Pani doktor z scm estetic. Był to zabieg Sensibeautics Integral Treatment For Sensitive Skin i nie ukrywam, że bardzo mi pomógł. A nie widziałam go wcześniej w żadnym innym krakowskim gabinecie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.07.2017 13:48
Całkiem przypadkiem odkryłam metodę na pozbycie się naczynek raz na zawsze. Pomogły mi w tym zabiegi exuviance i kojące serum do domowej pielęgnacji. Zaproponowała mi je pani do której chodzę w Klinice Essence. To był strzał w 10!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo