Zastrzyki piękności

Na mały biust, wąskie usta i zmarszczki. Cud w kosmetologii – kwas hialuronowy.
Zastrzyki piękności
09.08.2008

Kwas hialuronowy stał się prawdziwym hitem w dziedzinie kosmetologii. Jest to substancja naturalnie występująca w organizmie, zatrzymująca wewnątrz skóry cząsteczki wody. Dzięki temu pobudza naskórek do produkcji kolagenu i elastyny, a w efekcie skóra jest gładka, napięta i dobrze nawilżona. Niestety, z wiekiem cząsteczek kwasu hialuronowego ubywa i pojawiają się zmarszczki. Jedyną skuteczną metodą, aby zniknęły, jest wypełnienie ich od środka syntetycznym kwasem hialuronowym. Utrzymuje się on w skórze kilka miesięcy, nawet do roku. Jeśli efekt zabiegu nam nie odpowiada, powrót do dawnego stanu można przyspieszyć, rozbijając kwas ultradźwiękami. Rozkład kwasu powoduje również wysoka temperatura, opalanie się, palenie, a nawet masaż.

Na rynku istnieje wiele preparatów kwasu hialuronowego (np. Restylane, Surgiderm, Juvaderm, Estelis, Teosyal). Każdy z nich ma wiele odmian, różniących się od siebie wielkością cząsteczek żelu. Lekarz indywidualnie dobiera rodzaj preparatu, w zależności od jego przeznaczenia oraz grubości i stanu skóry.

Wszystkie dostępne rodzaje kwasu hialuronowego są bezpieczne i nie uczulają.

Pamiętaj, aby zabiegi przeprowadzać w dobrych, sprawdzonych gabinetach. Jeśli ktoś proponuje ci bardzo niską cenę, lepiej zrezygnuj. Być może oferuje rozrzedzony kwas, krócej utrzymujący się w skórze.

Powiększanie biustu jest możliwe dzięki kwasowi Macrolane. Przed zabiegiem lekarz robi pacjentce USG oraz bada napięcie i grubość skóry, które muszą być odpowiednie, aby preparat dobrze się układał. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu są: ciąża, karmienie, duże torbiele, ryzyko zachorowania na raka piersi, zmiany w tkance piersiowej, choroby tarczycy, wątroby i nerek oraz zaburzenia krzepliwości krwi. Nie można go też przeprowadzać w czasie miesiączki. Podczas zabiegu (w znieczuleniu miejscowym) z boku piersi robi się malutkie, niewidoczne nacięcia i specjalną igłą wstrzykuje się przez nie preparat (między mięsień a gruczoł piersiowy). Przez tydzień po ostrzyknięciu trzeba nosić specjalny stanik, nie można spać na brzuchu, czasem występuje lekki obrzęk i zaczerwienienie. Zabieg kosztuje od 15 do 17 tys. zł, a jego efekt utrzymuje się około 2 lat.

Aby zlikwidować drobne zmarszczki mimiczne, niezbyt gęsty preparat wstrzykuje się płytko, w górne warstwy skóry właściwej. Zabieg kosztuje około 1200 zł. Głębokie zmarszczki (marionetki, doliny łez, bruzdy nosowo-wargowe) koryguje się gęstszym preparatem o większych cząsteczkach. Cena jednego zastrzyku oscyluje między 1100 - 1400 zł. W obu przypadkach kwas hialuronowy unosi skórę w miejscach, gdzie pojawiły się zmarszczki. Przed zastrzykiem skórę znieczula się kremem Emla. Efekt obu zabiegów widoczny jest natychmiast i utrzymuje się kilka miesięcy.

Kwasem hialuronowym można również skorygować kształt policzków i brody (2200 - 2500 zł). W tym celu bardzo gęste preparaty wstrzykuje się głęboko do tkanki podskórnej. Zabieg wymaga silnego znieczulenia, a po ostrzyknięciu nie wolno uciskać miejsc wypełnionych (aby preparat się nie przemieścił). Nowy kształt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym (1300 zł) poprawia ich kształt i poziom nawilżenia. Zabieg jest bolesny, dlatego pacjentów poddaje się znieczuleniu stomatologicznemu. Niesie on jednak ze sobą pewne ryzyko – odrętwiałe usta mogą się źle ułożyć i po ostrzyknięciu będą nierówne. Po pierwszym zabiegu rezultat utrzymuje się od 4 do 5 miesięcy, a po kolejnych około roku.

Polecane wideo

Komentarze (27)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.02.2013 14:09
ja tez uwazam ze dziala i efekty sa naprawde bardzo ladne ;))) ja robie w krakowie w osteomedzie i bardzo sobie chwale i to miejsce i pania doktor :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.04.2010 08:06
kwas hialuronowy dziala, bardzo dobre i bezpieczne zabiegi robi dr Widerkiewicz z wawy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.08.2008 00:48
Lubię eksperymentować, ale upiększanie się SZTUCZYDŁAMI....TO NIE. Natura sama w sobie jest piękna i to w każdym wieku ! !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2008 23:58
o loooooooooooool!!! za takie pieniądze tak krótkie okresy czasu! szok!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2008 18:08
Fajna rzecz,tylko krótkotrwała....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie