Antycellulitowy trening specjalny

Mamy złą wiadomość. Jeśli chcesz zwalczyć cellulit, nie wystarczą ci tylko kremy. Prezentujemy innowacyjne ćwiczenia gimnastyczne na pomarańczową skórkę. Twój problem zniknie szybciej, niż myślisz!
Antycellulitowy trening specjalny
01.08.2008

Antycellulitowy trening specjalny będzie skuteczniejszy, jeśli za każdym razem będziesz go poprzedzała 10-minutową rozgrzewką (np. szybki marsz, bieg w miejscu, pajacyki, podskoki, wymachy rąk i nóg).

Bardzo ważne, abyś wszystkie ruchy wykonywała dokładnie i bez pośpiechu, powoli oddychając. Pamiętaj, że tylko systematyczne, intensywne ćwiczenia (3 - 4 razy w tygodniu po 30 minut), wykonywane w odpowiedniej kolejności (tak jak poniżej), przyniosą oczekiwane rezultaty. Na koniec pokuś się o lekki, 5-minutowy stretching.

Ćwiczenie 1. - przysiady przy krześle

Stojąc tyłem do krzesła, stopy ustaw równolegle, na szerokość bioder. Ręce ugnij w łokciach, wciągnij brzuch, opuść barki i ściągnij łopatki. Twoje stopy powinny przylegać do podłogi. Pamiętaj, że ciężar całego ciała musi być oparty na piętach.

Przy wydechu wykonaj przysiad w dół tak, jakbyś próbowała usiąść na krześle. Klatkę piersiową pochyl lekko do przodu, a biodra odchyl w tył. Plecy proste i, co ważne, nie wychylaj kolan do przodu (nie dalej niż końce palców u stóp). Nie siadaj na krześle – przy wdechu powróć do pozycji początkowej i jednocześnie naprężaj mięśnie pośladków.

Ćwiczenie 2. - unoszenie nogi w bok

Stań na lekko ugiętej w kolanie prawej nodze. Wyprostuj plecy, wciągnij brzuch, a ręce ułóż na biodrach. Z wydechem unieś lewą nogę w bok, do góry (nie zmieniaj ustawienia ciała i nie pochylaj się w bok). Przy wdechu wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Ćwiczenie 3. - unoszenie nogi prostej w klęku

Zrób klęk podparty na łokciach. Porządnie napnij mięśnie brzucha i opuść barki. Wyprostuj prawą nogę i trzymaj ją w prostej linii z tułowiem. Postaraj się, aby palce stopy były skierowane do ciebie (stopa flex).

Z wydechem unieś nogę do góry i napnij mocno pośladki oraz tylne części uda (pracuj pośladkiem, nie kręgosłupem). Z wdechem wróć do pozycji początkowej. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Ćwiczenie 4. - unoszenie nogi ugiętej w klęku

Zrób klęk podparty na łokciach. Porządnie napnij mięśnie brzucha i opuść barki. Wyprostuj prawą nogę i trzymaj ją w prostej linii z tułowiem, następnie ugnij ją w kolanie. Pamiętaj o stopie flex.

Z wydechem unieś ugiętą nogę do góry i napnij mocno pośladki oraz tylne części uda (pracuj pośladkiem, nie kręgosłupem). Z wdechem wróć do pozycji początkowej. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Ćwiczenie 5. - unoszenie prostych nóg w leżeniu przodem

Połóż się na brzuchu (najlepiej na podłodze). Nogi ułóż prosto, na szerokości bioder, a ręce złącz pod brodą. Napnij mięśnie brzucha. Z wydechem unieś do góry obie nogi, napinając mięśnie brzucha, pośladków, tylnych części ud oraz dolny odcinek mięśni grzbietu (nie unoś głowy ani rąk z podłogi!). Z wdechem wróć do pozycji początkowej.

Ćwiczenie 6. - unoszenie ugiętych nóg w górę w leżeniu przodem

Połóż się na brzuchu (najlepiej na podłodze) i ugnij nogi w kolanach pod kątem prostym. Stopy trzymaj razem i rozszerz kolana. Ręce złącz pod brodą. Z wydechem unieś do góry obie nogi, napinając mięśnie brzucha, pośladków, tylnych części ud oraz dolny odcinek mięśni grzbietu (nie unoś głowy ani rąk z podłogi!). Z wdechem wróć do pozycji początkowej.

Ćwiczenie 7. - wypady do tyłu

Stań wyprostowana w rozkroku. Stopy ustaw równolegle, na szerokość bioder. Otwórz klatkę piersiową, opuść barki i ściągnij łopatki, a ręce ułóż wzdłuż ciała.

Z wdechem postaw jedną nogę daleko do tyłu. Spróbuj zrobić przysiad, maksymalnie do momentu ugięcia przedniej nogi pod kątem prostym (nie wypychaj kolan do przodu!). Noga z tyłu powinna zostać lekko ugięta. Z wydechem wróć do pozycji początkowej i wykonaj ćwiczenie drugą nogą.

Stretching

Krok 1. - Stań wyprostowana i przyciągnij prawą stopę do prawego pośladka. Napnij mięśnie brzucha i wytrzymaj tak około 1 minuty. Powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Krok 2. - Połóż się na plecach, jedną nogę połóż wyprostowaną na podłodze, a pod kolanem chwyć drugą wyprostowaną (!) nogę i przyciągnij ją do klatki piersiowej. Wytrzymaj tak około 1 minuty i powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Krok 3. - Leżąc na podłodze, skieruj wyprostowane nogi w stronę sufitu. Napnij mięśnie brzucha, rozchyl maksymalnie na boki nogi, a ręce trzymaj w pobliżu kolan, od wewnętrznej strony. Stopy muszą być flex. Wytrzymaj tak około 1 minuty. Możesz systematycznie pogłębiać pozycję, ale nie pulsuj.

Polecane wideo

Komentarze (33)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.06.2011 19:21
dla mnie najskuteczniejszym sposobem są masaże za pomocą specjalnego masażera. polecam
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2010 23:39
taa jasne
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2010 23:38
ściema
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.06.2010 21:42
co to za glupie komentarze z tą datą slubu
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2010 17:43
ja właśnie ćwiczyłam i zmęczyłam się okropnie ale przynajmniej mięśnie poczułam :) a teraz idę wziąć prysznic i mam zamiar wypróbować peeling z fusów od kawy i natrysków na zmianę zimną i ciepłą wodą zobaczymy może coś to pomoże i po wszystkim jeszcze krem
odpowiedz

Polecane dla Ciebie