Kosmetyki stworzone dla osób, którym zależy na naturalnym pięknie. Przegląd kultowych linii tołpa.®

Czyste, przebadane alergologicznie receptury gwarantują bezpieczeństwo nawet dla bardzo wrażliwej skóry.
Kosmetyki stworzone dla osób, którym zależy na naturalnym pięknie. Przegląd kultowych linii tołpa.®
Fot. mat. prasowe
04.07.2024

Pielęgnacja może służyć nie tylko urodzie, ale i naszej planecie. tołpa.® pure trends to kosmetyki stworzone dla osób, którym zależy na naturalnym pięknie, ale nie bez znaczenia jest zrównoważony rozwój i troska o środowisko. Codzienne, drobne - ale przemyślane - czynności dają duży efekt – zarówno jeśli chodzi o skórę, jak i przyszłość ziemi.

Każda nasza decyzja – także pielęgnacyjna – nie pozostaje obojętna dla środowiska naturalnego. Ślad ekologiczny, który pozostawia po sobie każdy z nas jest coraz większy. Dokonując niewielkich zmian w codziennym życiu możemy przyczynić się do wielkich rzeczy. tołpa.® pure trends w pełni wykorzystuje potencjał naturalnych składników aktywnych dla piękna skóry. W linii znajdziemy składniki, które są doceniane od bardzo dawna w kosmetologii, a także te polecane przez specjalistów od zdrowego odżywiania. Czyste, przebadane alergologicznie receptury gwarantują bezpieczeństwo nawet dla bardzo wrażliwej skóry.

Zobacz także: 4 triki na przedłużenie opalenizny

ONE PLANET, ONE CHANCE

Przed społeczeństwem stoi 5 wyzwań środowiskowych, które będą miały bezpośredni wpływ na przyszłość planety:

#1 PRODUKCJA ODPADÓW
– w tym problem odpadów z plastiku, których rozkład trwa wiele pokoleń

#2 JAKOŚĆ POWIETRZA
– rosnące zanieczyszczenie powietrza substancjami szkodliwymi dla zdrowia

#3 KRYZYS WODNY
– kurczące się zasoby słodkiej wody

#4 KATASTROFA KLIMATYCZNA
– wzrost temperatury atmosfery wynikający z emisji gazów cieplarnianych

#5 KATASTROFA ŚRODOWISKOWA
– degradacja środowiska, zubożenie bioróżnorodności i zniszczenie ekosystemów

tołpatołpa.® pure trends
super fruits

Linia pure trends super fruits dla skóry, która potrzebuje intensywnego nawilżenia i rozświetlenia.
Inspirowana składnikami z nurtu super food, które pomagają odzyskać naturalne piękno, eliminując szary koloryt skóry i objawy jej zmęczenia . Te silne antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, a skóra odzyskuje zdrowy koloryt i elastyczność.

Acerola, znana także jako wiśnia z Barbados, przybyła w nasze strony z odległej Ameryki Środkowej. Ceniona jest szczególnie za ukrytą w jej miąższu wyjątkowo dużą zawartość witaminy C i minerałów. Jest ona też silnym antyoksydantem, który jednocześnie nawilża i uelastycznia skórę. Dlatego acerola szczególnie polecana jest do pielęgnacji skóry zmęczonej. Neutralizuje wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Wzmacnia naczynia krwionośne oraz stymuluje syntezę kolagenu, przez co przyspiesza ich odnowę.

Ekstrakt z owoców czarnej borówki działa odżywczo, antyoksydacyjnie. Wygładza, rozjaśnia i ujędrnia skórę. Stosuje się go również w pielęgnacji skóry trądzikowej, ponieważ wykazuje także działanie antybakteryjne.

tołpa.® pure trends
healthy look

Zdrowa, gładka skóra o jednolitym kolorycie nie potrzebuje poprawy wyglądu za pomocą makijażu. Pandemia COVID-19 zmieniła podejście kobiet do noszenia makijażu. Zamiast przykrywać i maskować - starannie dbamy o skórę. Pandemia się skończyła, ale często nie zamierzamy już wracać do starych nawyków.

Elżbieta Denes, kierownik działu rozwoju formulacji TORF Corporation stwierdza, że tołpa.® pure trends to linia, która z jednej strony podąża za trendami kosmetycznymi, ale jednak z wielką uważnością przygląda się również wpływowi każdego elementu kosmetyku na naszą planetę. „Trendy wykorzystane w recepturach to przede wszystkim czyste składy zgodnie ze strategią marki tołpa.®, ale i wykorzystanie naturalnych składników kojarzonych ze zdrowym odżywianiem, czyli „superfoods”. To co jemy, co dobre dla naszego organizmu, dzięki zawartość witamin, minerałów czy kwasów omega 3,6 i 9 jest też idealne dla naszej skóry. Dlatego też w linii korzystamy z borówki o antyoksydacyjnym działaniu, bogactwie witaminy C z maliny i róży czy też nowości - banana. Zależało nam, aby nowe produkty z linii tołpa.® pure trends happy mood z kwiatem bananowca i nie tak oczywistym zapachem banana sprawiały, że z radością witamy dzień. Wraz z Ewą Nowak, Managerem Produktu, zależało nam, aby stworzyć kosmetyki o kolorze i zapachu świeżo rozgniecionego owocu banana. Oprócz zapachu warto zwrócić uwagę na zaskakujące konsystencje: mgiełka, suflet, olejkowe serum. Takie receptury to nie tylko bezpieczeństwo i skuteczność, ale dobre samopoczucie i bananowy uśmiech przez cały dzień”.

Ewa Nowak dodaje: tworząc linię tołpa.® pure trends zobowiązaliśmy się do zmaksymalizowania ekologicznego podejścia. Chcemy ograniczać negatywny wpływ na środowisko na wielu etapach życia produktu. Od opakowań aż po recykling i edukację: kartoniki w 83% powstają z makulatury z certyfikatem FSC®, co oznacza mniej wyciętych drzew i nowych odpadów kartonowych; słoiczki i butelki są w 100% z plastiku z recyklingu = mniej nowych odpadów plastikowych, a etykiety z materiału w 100% z surowców odnawialnych. Chcemy być eko-nośni”.

BARIERA HYDROLIPIDOWA – PODSTAWA ZDROWEJ SKÓRY

To od niej zależy prawidłowe funkcjonowanie skóry. Gdy zostanie naruszona, szkodliwe czynniki zewnętrzne mają otwartą drogę do jej wnętrza i… problemów ze skórą. Na szczęście możemy wspierać jej poprawne funkcjonowanie.

Codzienne zwyczaje pielęgnacyjne, narażenie skóry na działanie czynników zewnętrznych (promieniowanie, wahania temperatury, smog) mogą mieć negatywny wpływ na barierę hydrolipidową. Gdy skóra staje się wrażliwa, skłonna do powstawania podrażnień lub nagle staje się zaczerwieniona, przesuszona lub produkuje nadmiar sebum, często w ten sposób chce nam zasygnalizować, że coś jest nie tak. Co może uszkadzać jej barierę ochronną? Zbyt agresywna pielęgnacja (za dużo kosmetyków, za dużo składników), wysokie stężenia składników aktywnych dotąd niestosowanych (warto innowacje do pielęgnacji wprowadzać stopniowo), peelingi mechaniczne, pielęgnacja ignorująca panujące warunki atmosferyczne czy brak ochrony przeciwsłonecznej. Dlatego droga do pięknej i zdrowej skóry prowadzi przez odpowiednią pielęgnację, która będzie wspierała naszą barierę hydrolipidową i odpowiadała na indywidualne potrzeby skóry.

tołpa sebioMarka tołpa.® proponuje dwa rozwiązania: dermo face sebio BHL. dla skóry ze zmianami trądzikowymi oraz dermo face lipidro. jako odpowiedź na potrzebę skóry suchej z zaburzoną barierą hydrolipidową także przy zmianach atopowych.

Dermokosmetyki tołpa.® dermo face, sebio BHL zostały stworzone z myślą o skórze ze zmianami trądzikowymi. Zawarte w nich wyselekcjonowane składniki aktywne wraz z ekstraktem z torfu odnawiają barierę skóry, uzupełniając ją o hydroskładniki dzięki czemu przyspieszają eliminację niedoskonałości. Przywracają nawilżenie i balans hydrolipidowy. Skóra odzyskuje świeżość i zdrowy wygląd.

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa

W pielęgnacji przeciwstarzeniowej kluczowym elementem staje się wspieranie wrodzonego potencjału skóry do odnowy. tołpa.® ideal age to przełomowa pielęgnacja skóry, zainspirowana medycyną regeneracyjną i odkryciami profesora Tołpy.

tołpa.® ideal age dzięki kompleksowi t-EGF działa w rytmie odnowy skóry zapewniając długotrwałe efekty. Wykorzystuje również moc unikalnej kombinacji składników o dermatologicznej skuteczności
w wysokim stężeniu – najlepiej przyswajalną formę witaminy C- SAP, kwas hialuronowy
i peptydy, odpowiadając na zróżnicowane potrzeby skóry i zapewniając natychmiast widoczne efekty. Łącząc naturę wspartą nauką, działa u źródła przyczyn spowolnionych procesów, współpracując
ze skórą.

tołpaWyczytane ze skóry

Wiek to tylko liczba. Proces starzenia zaczyna się w każdej jej komórce. Od stopnia młodości komórek zależy wiek biologiczny skóry będący odzwierciedleniem stanu jej komórek. Co mu nie sprzyja
i przyspiesza „zegar” skóry? Siedzący tryb życia, deficyt snu, palenie papierosów, nieodpowiednia dieta i stres. Z kolei regularne ćwiczenia, aktywność ruchowa, higiena snu, zbilansowane menu i umiejętność efektywnego odpoczynku sprzyjają zachowaniu młodości. Niezwykły potencjał w kwestii pozytywnego wpływu na wiek biologiczny skóry mają też odpowiednie kosmetyki.

Dobra komunikacja

W skórze nieustannie zachodzą procesy odnowy i regeneracji. Ma ona swój własny „język” - nieustannie na poziomie komórkowym zachodzi molekularna wymiana informacji wykorzystująca metaboliczne ścieżki sygnałowe. Jeśli z różnych przyczyn ta komunikacja zostanie zachwiana ma to odzwierciedlenie w wyglądzie skóry. Do starzenia dochodzi w momencie spowolnienia „przepływu informacji” lub przekraczających systemy naprawcze skóry liczby błędów. Wówczas potencjał autoregeneracji skóry zostaje ograniczony. W konsekwencji prowadzi to do widocznych zmian związanych m.in. z procesem starzenia.

Czynniki wzrostu – twój kod młodości

Składnikami, obecnymi w skórze, za pomocą których ma ona zdolność komunikacji i nieustannej odnowy są stymulujące molekuły tzw. peptydy sygnałowe, a szczególnym ich rodzajem są czynniki wzrostu (GFs - Growth Factors). Wraz z wiekiem ich liczba stopniowo ulega zmniejszeniu. Skóra wówczas traci elastyczność i odpowiedni stopień nawilżenia, pojawiają się zmarszczki, zmniejsza się gęstość, widoczne są przebarwienia. EGF to jeden z najważniejszych czynników wzrostu odpowiedzialny za młodość skóry i nieodłączny składnik ludzkiego ciała. Jest bezpośrednio zaangażowany w metabolizm i odżywienie skóry. Ma wpływ na cykl metaboliczny skóry – tzw. cykl odnowy TOT (z ang. Turn Over Time), który trwa 28 dni. Około 30 roku życia zawartość EGF w skórze spada, daje to początek procesom starzenia – procesy regeneracyjne spowalniają i wydłuża się cykl odnowy naskórka (TOT). Ma to bezpośrednie przełożenie na spadek elastyczności i jędrności skóry, pojawienie się zmarszczek i przebarwień. W kosmetykach EGF odpowiedzialny jest za podział i proliferację komórek naskórka, fundamentalnie poprawiając stan skóry. EGF okrzyknięty został przez świat nauki „Pięknym czynnikiem” i „Inteligentnym peptydem”, wykazującym właściwości stymulujące wzrost, podział i przekształcanie komórek, który przywraca młodość starzejącej się skórze. Z uwagi na te właściwości wykorzystywany jest w medycynie regeneracyjnej, która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin medycyny. Jej celem jest stymulowanie naturalnych procesów regeneracji organizmu, przebudowa uszkodzonych tkanek oraz ich odnowa.

Ukryta moc natury torfu tołpa.®

Marka tołpa.® tworząc swoje formuły kosmetyczne łączy świat nauki i natury. Torf tołpa.®
to standaryzowany kompleks związków biologicznie aktywnych stworzony przez wybitnego botanika profesora Stanisława Tołpę. W trakcie procesu ekstrakcji uzyskiwane jest z torfu tylko to, co dla skóry najważniejsze. Torf tołpa.® to całe mnóstwo związków organicznych takich jak fulwokwasy, fenolokwasy, aminokwasy, cukry czy peptydy, po to, by regenerować, wzmacniać, chronić i pielęgnować. Każdy z nich wpływa na poprawę kondycji skóry w inny sposób. Na przykład fenolokwasy wzmacniają układ immunologiczny skóry, fulwokwasy to świetne przeciwutleniacze, a aminokwasy uszczelniają NMF (naturalny czynnik nawilżający skóry) poprawiając tym samym poziom nawilżenia naskórka.

Torf tołpa.® to również bogate źródło minerałów. Zawiera wiele mikro- i makroelementów od cynku, magnezu, czy potasu zaczynając po mangan, selen i sód kończąc. Każdy z nich działa w szczególny, określony sposób, ale w grupie uzupełniają gospodarkę mineralną skóry, wpływając korzystnie na procesy metaboliczne w niej zachodzące. Stymuluje procesy odnowy komórek, wzmacnia strukturę skóry, chroni ją przed przesuszeniem i skłonnością do podrażnień, co oznacza, że wykazuje działanie: immunomodulujące, regenerujące, antyoksydacyjne i nawilżające.

Właśnie ze względu na niezwykłą synergię działania stymulującego, regenerującego i immunomodulującego EGF i torfu tołpa.® powstał t-EGF. To połączenie tradycji marki tołpa.®
z odkryciami naukowymi. Innowacja wyznaczająca nową ścieżkę w kategorii anti age.

Innowacja - odkrycie t-EGF

W zgodzie z filozofią prof. Tołpy czerpania tego co najlepsze z natury i zainspirowani medycyną regeneracyjną marka tołpa.® opracowała t-EGF łączące w sobie dwa niezwykle silne składniki aktywne: torf tołpa.® z naturalnie obecną w skórze regenerującą molekułą - czynnikiem wzrostu EGF. Formuły mają za zadanie wspierać zdolności regeneracyjne skóry – w zgodzie z jej naturą i u źródła przyczyn spowolnienia procesów odnowy.

t-EGF:
[- 25%] redukuje zmarszczki*
[+38%] poprawia elastyczność*
[ 8 lat ] młodsza skóra**

*badania in vivo (aparaturowe), maksymalne wyniki po 8 tygodniach, grupa 400 użytkowników. Badania in vivo wykonane zostały w zestandaryzowanych warunkach środowiskowych tj. w pomieszczeniu o temperaturze 20-25°C i wilgotności względnej 40-60%, przy użyciu specjalistycznej aparatury pomiarowej: Visioline 650 Quantiride – pomiar długości i głębokości zmarszczek /Cutometer ® dual MPA580 – pomiar elastyczności skóry. W badaniu brały udział kobiety w wieku 35-55 lat. Skuteczność t-EGF została potwierdzona w porównaniu do placebo.Na wytypowanych dla każdej osoby indywidualnie obszarach skóry twarzy (połówkowo) tych samych na rozpoczęcie badań i na ich zakończenie, stosowany był t-EGF na lewą połową twarzy, a placebo – na prawą.
**na podstawie wskaźnika starzenia skóry tołpa: wskaźnik starzenia uzyskany na podstawie 6 parametrów określających kondycję skóry populacji 400 kobiet w wieku powyżej 45 roku życia (elastyczność, parametr TEWL, nawilżenie, głębokość i długość zmarszczek oraz gęstość skóry) w odniesieniu do pomiarów aparaturowych uzyskanych po stosowaniu t-EGF

Mat. prasowe

Polecane wideo

Tak wygląda najpiękniejsza Polka! Maja ma 21 lat i właśnie została Miss Polonia 2024
Tak wygląda najpiękniejsza Polka! Maja ma 21 lat i właśnie została Miss Polonia 2024 - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie