Błąd pielęgnacyjny, który popełnia mnóstwo kobiet. Bardzo osłabia kondycję cery

Zapycha pory, wywołuje nadprodukcję sebum.
Błąd pielęgnacyjny, który popełnia mnóstwo kobiet. Bardzo osłabia kondycję cery
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)/iStock
30.06.2024

Promowanie wizyt w solariach, podobnie jak i wielogodzinnego opalania się już za nami. Nareszcie w pełni zdajemy sobie sprawę z tego, jak fatalne może przynieść nam to skutki - nie tylko zdrowotne, ale i urodowe. Większość z nas stosuje się wiec do zaleceń dermatologów, używając każdego dnia kosmetyków z filtrem SPF. Przez upalne letnie miesiące aplikujemy je na cerę w wielkich ilościach. Jakiego błędu pielęgnacyjnego nie popełniać w trakcie zmywania podobnych kosmetyków?

Zobacz także: Cudowny letni makijaż paryżanek. Będziesz wyglądała w nim nieziemsko

Jak zmywać z twarzy kosmetyki z filtrem?

Ogromna liczba kobiet nawet nie wie, że nieprawidłowo zmywa z twarzy kosmetyki mające w składzie filtr SPF. W Internecie krąży mnóstwo filmików ujawniających wyniki testów przeprowadzanych z użyciem specjalnych lamp, które pokazują jak gruba ich warstwa nadal pozostaje na twarzy pomimo wykonania demakijażu. Jakie ma to konsekwencje dla naszej skóry? 

Niestety bardzo negatywne. Zbierające się na skórze kolejne warstwy kosmetyków z filtrem obciążają i skutecznie zapychają pory. W rezultacie dochodzi do nadprodukcji sebum. W dalszej kolejności owocuje to znacznym pogorszeniem się kondycji cery, która staje się mniej promienna i gładka. Co więcej, pojawia się na niej zazwyczaj sporo wyprysków i innych nieestetycznych niedoskonałości. Jak zatem zacząć pozbywać się preparatów z filtrem SPF z twarzy? I tym razem z pomocą przychodzą nam Koreanki uważane za ekspertki w pielęgnacyjnym polu

Mieszkanki Korei są zdania, że kosmetyki z filtrem zawsze powinno się zmywać preparatami przeznaczonymi do radzenia sobie z bardzo tłustymi formułami. Najlepiej wybierać te, które są w stanie zmywać wodoodporny make up. Kolejnym krokiem jest umycie twarzy pianką lub żelem, a dopiero potem użycie toniku. 

Zobacz także: Najbardziej skuteczne triki na worki pod oczami. Pozbędziesz się ich błyskawicznie

Polecane wideo

Rezultat po 1 miesiącu ćwiczeń. Nie uwierzysz, jak bardzo może się zmienić ciało w tak krótkim czasie
Rezultat po 1 miesiącu ćwiczeń. Nie uwierzysz, jak bardzo może się zmienić ciało w tak krótkim czasie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie