Najbardziej skuteczne triki na worki pod oczami. Pozbędziesz się ich błyskawicznie

Znów zaczniesz zachwycać spojrzeniem.
Najbardziej skuteczne triki na worki pod oczami. Pozbędziesz się ich błyskawicznie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)/Unsplash
23.06.2024

Każdego dnia spędzasz mnóstwo czasu, by choć minimalnie zatuszować worki pod oczami? Nie jesteś to jedyna. To bowiem pielęgnacyjna zmora, które uprzykrza życie gigantycznej liczbie kobiet w różnym wieku. Jak najskuteczniej sobie z nią poradzić?

Zobacz także: Czy zniszczone włosy zawsze trzeba obciąć? Wywiad z trychologiem

Pozbywamy się worków pod oczami: wodna terapia, masaże lodem, ruch, joga twarzy 

Worki pod oczami nie działają niestety za dobrze na nasze samopoczucie. Ot, bardzo negatywnie wpływają na pewność siebie. Nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że dodają nam lat i odbierają twarzy mnóstwo promienności. Sprawiają po prostu, że wyglądamy na bardzo zmęczone, a nie witalne, jakbyśmy sobie tego życzyły. Na całe szczęście istnieją pewne pewne skuteczne triki, dzięki którym szybko pozbędziemy się nieestetycznej opuchlizny pojawiającej się w okolicach oczu. Powinnyśmy zmienić nie tylko swoje pielęgnacyjne nawyki, ale też wprowadzić pewne modyfikacje w swoim jadłospisie. 

Wodna terapia

Doskonałą metodą, która w błyskawiczny sposób pomaga pozbyć się worków pod oczami, jest przejście na tak zwaną wodną terapię. Opuchlizna pod oczami to bowiem w większości przypadków konsekwencja zastoju w oczodole płynu limfatycznego*. Podobnemu stanowi rzeczy sprzyja siedzący tryb życia oraz źle zbilansowana dieta, w której przyjmujemy zbyt dużą ilość soli, czy alkoholu. Gdy marzymy o tym, by worki pod oczami nareszcie przestały być naszym problemem, musimy zadbać o poprawę metabolizmu w komórkach. Jest to możliwe dzięki piciu dużych ilości niegazowanej wody i wyeliminowaniu z jadłospisu solonych produktów oraz napojów alkoholowych.

Od teraz zaczynajmy więc każdy nasz dzień od wypicia dwóch szklanek wody niegazowanej. Pijmy ją na czczo, jak najwolniej, najlepiej bardzo małymi łyczkami. Następnie wypijajmy po szklance także i przed każdym posiłkiem oraz godzinę bądź półtorej przed pójściem spać.

*Pamiętajmy, że worki pod oczami mogą być związane również i z rozmaitymi schorzeniami - serca, tarczycy, układu krążenia, czy nerek. Jeśli szczególnie nas niepokoją i nie znikają, koniecznie wybierzmy się do lekarza.

Masaż kostkami lodu, ruch, joga twarzy

Co jeszcze może przyczynić się do zniwelowania nieestetycznej opuchlizny w sferze oczu? Poza spożywaniem wody, miejmy też pod ręką kostki lodu. Codziennie tuż po przebudzeniu i przed snem róbmy nimi masaż okolic oczu. Jak się do tego zabrać? Owińmy je w delikatną bawełnianą lub jedwabną szmatkę. Pamiętajmy o tym, że nasze ruchy powinny być delikatne i okrężne.

Poza wdrożeniem wodno-lodowej terapii, zacznijmy też regularnie zażywać ruchu. Jeśli nie jesteśmy urodzonymi sportsmenkami, codziennie wybierajmy się na długie spacery i róbmy ćwiczenia rozciągające. W likwidowaniu worków pod oczami przydatna może okazać też joga twarzy. Przekonuje o tym Fumiko Takatsu, guru jogi twarzy. Oto banalnie prosty w wykonaniu ćwiczeń, który zaleca. 

Zobacz także: Bajkowy makijaż w stylu Diora. Lilac look będzie wielkim przebojem lata

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Fumiko Takatsu • Pro Age Leader (@faceyogamethod)

Polecane wideo

Partnerki i żony polskich piłkarzy. Kim są, jak wyglądają i czym się zajmują?
Partnerki i żony polskich piłkarzy. Kim są, jak wyglądają i czym się zajmują? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie