Krem, który każda z nas powinna mieć w domowej apteczce. Ma aż 9 zastosowań

Łagodzi skórę podrażnioną słońcem, wygładza blizny, a nawet regeneruje twarz po zabiegach medycyny estetycznej.
Krem, który każda z nas powinna mieć w domowej apteczce. Ma aż 9 zastosowań
Fot. pexels
17.06.2024

Kiedy skóra jest podrażniona, bardzo szybko staje się sucha i zaczerwieniona. Następnie łuszczy się i swędzi, a co najgorsze - ma tendencje do pękania. W takim stanie bardzo łatwo jest o kolejne uszkodzenia i powstawanie małych ranek. Skóra wymaga wówczas szczególnej opieki, a dokładniej pielęgnacji kremem, który ją zregeneruje.

Zobacz także: Jak dbać o cerę tłustą w ciepłe dni? Dzięki tym trikom będzie wyglądała fantastycznie

Dlaczego octenisept® krem jest tak skuteczny?

Specjalnie dobrana kompozycja składników aktywnych ma za zadanie nawilżać, natłuszczać, chronić, regenerować oraz pielęgnować skórę - na co dzień oraz w szczególnych przypadkach. Obecna w kremie octenisept® oktenidyna posiada unikalne właściwości: działa zarówno na bakterie, grzyby i wirusy w czasie 1 minuty! Krem zawiera również wazelinę, bisabolol oraz panthenol. Nie ma w nim za to żadnych substancji barwiących ani zapachowych.

octanisept krem

Krem na oparzenia słoneczne i podrażnioną skórę

Nasza skóra pod wpływem oparzeń termicznych i oparzeń słonecznych staje się zaczerwieniona i piecze. octenisept® krem, dzięki zawartości pantenolu i bisabololu, łagodzi podrażnienia, wspomagając naturalną regenerację naskórka. Zawartość oktenidyny chroni skórę przed zakażeniem.

Po zabiegach medycyny estetycznej

Nawilża i regeneruje skórę, która po zabiegu może być zaczerwieniona, ściągnięta i wrażliwa. Zawarta w nim oktenidyna wykazuje właściwości antybakteryjne.

Do pielęgnacji skóry noworodków

Skutecznie koi i regeneruje delikatną skórę niemowlęcia. Dzięki zawartości oktenidyny, która posiada właściwości antybakteryjne, łagodzi podrażnienia i odparzenia. Idealny na pieluszkowe zapalenie skóry. Posiada pozytywną Instytutu Matki i Dziecka. Zalecany
w wypadku AZS (Atopowe Zapalenie Skóry).

Na odparzenia skóry

Podczas korzystania z pieluchomajtek, brak powietrza i wilgoć mogą doprowadzić do odparzeń skóry. octenisept® krem łagodzi i regeneruje podrażnienia, tworząc na skórze barierę, która chroni ją przed wilgocią. Oktenidyna jako substancja wykazuje właściwości antybakteryjne. Stosowany u osób unieruchomionych, zapobiega powstawaniu odleżyn.

Na otarcia i zadrapania

Nawet lekkie, powierzchowne podrażnienia, otarcia czy pęknięcia skóry nie powinny być bagatelizowane, bo są zaproszeniem dla niebezpiecznych patogenów. Na każdym etapie gojenia wymagane jest odpowiednie wsparcie regeneracji skóry.

octenisept® krem posiada właściwości wspomagające regenerację naskórka wtedy, gdy rana jest już w fazie pokrycia się nabłonkiem. Stosowany regularnie, przyspiesza regenerację skóry, poprawia wygląd blizny.

Dla miłośników tatuażu

Użyty po zabiegu natłuszcza, nawilża i regeneruje skórę, łagodząc podrażnienia. Zawiera oktenidynę o właściwościach antybakteryjnych.

Krem na blizny, by wspomagać ich regenerację

Wiele niewielkich blizn znika bez śladu, jednak głębokie skaleczenia, zabiegi chirurgiczne lub ciężkie oparzenia mogą pozostawić na ciele widoczne ślady. octenisept® krem wspomaga regenerację blizn, sprawia, że stają się gładsze i chroni je przed wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych.

Do pielęgnacji skóry po radioterapii, by łagodzić podrażnienia

Skóra poddawana napromieniowaniu podczas radioterapii jest bardzo sucha, swędząca, podatna na urazy oraz na powstawanie owrzodzeń. Jest też o wiele bardziej narażona
na infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze. octenisept® krem stosowany w trakcie naświetlań, pielęgnuje skórę, przynosi ulgę i chroni przed zakażeniem.

Na podrażnienia skóry okolic intymnych

Z wiekiem obniżają się funkcje jelit i pęcherza. Wiele osób cierpi wówczas na nietrzymanie moczu. octenisept® krem stosowany w obrębie narządów płciowych chroni skórę przed wilgocią, a dzięki zawartości oktenidyny hamuje powstawanie nieprzyjemnych zapachów.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Internauci twierdzą, że ten influencer wygląda jak miks dwóch megaprzystojnych aktorów! Faktycznie podobny?
Internauci twierdzą, że ten influencer wygląda jak miks dwóch megaprzystojnych aktorów! Faktycznie podobny? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie