Wygraj walkę z upałem

Każda z nas ciężko znosi upał w mieście. To niewątpliwie psuje humor i odbiera pewność siebie, gdy jesteśmy zlane potem. Oto sześć rad na upał.
Wygraj walkę z upałem
24.07.2008

Każda z nas ciężko znosi upał w mieście. To niewątpliwie psuje humor i odbiera pewność siebie, gdy jesteśmy zlane potem. Oto sześć rad na upał:

  1. Pozwól skórze oddychać – noś przewiewne ubrania, koniecznie z naturalnych tkanin. Wtedy pot będzie parował ze skóry, a nie wsiąkał w twój strój.
  2. Zrób przegląd swoich butów i schowaj te, które są z tworzywa nieprzepuszczającego powietrze. Często zakładaj buty z odkrytymi palcami i piętami, żeby stopy mogły się „wietrzyć”.
  3. Pij więcej niż zwykle – nawet do 3 litrów w ciągu dnia. Ograniczając ilość płynów, nie zmniejszysz wydzielania potu, a doprowadzisz do odwodnienia organizmu. Pij napoje o temperaturze umiarkowanej. Niech nie będą za ciepłe (podnoszą temperaturę ciała i nasilają wydzielanie potu) i nie za zimne (przyprawią cię o ból gardła i żołądka).
  4. Co rano wypij filiżankę miętowej herbaty – orzeźwi cię i na pewien czas osłabi wydzielanie potu. W ciągu dnia staraj się popijać np. wodę mineralną ze świeżymi listkami mięty.
  5. Noś w torebce wilgotne chusteczki, nasączone lekkim balsamem - świetnie nadają się do odświeżania dłoni i ciała w ciągu dnia.
  6. Gdy upał staje się już nie do zniesienia, możesz szybko ochłodzić ciało. Zmocz w zimnej wodzie chusteczkę i przetrzyj nią zgięcia rąk w łokciach, szyję i okolice obojczyków. To właśnie tam przebiegają duże naczynia krwionośne, więc obniżając temperaturę w tych miejscach, szybko poczujesz ulgę.

Polecane wideo

Komentarze (24)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.03.2009 16:07
to jest okropne -.- lubie upal ale wtedy nie mozna sie pomalowac bo wszystko sie topi to jest masakra.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.08.2008 15:44
NA WSI TEŻ JEST GORĄCO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2008 22:13
a ja kocham upal i lezec na sloncu opalac sie kocham to i oczywiscie zime tez bo kocham narty i snowboard
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.07.2008 14:06
Zdecydowanie chłodna kąpiel
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2008 10:39
na mnie najbardziej dziala kompiel i plywanie w basenie...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie