Błędy w depilacji, które rujnują stan Twojej skóry. Czego unikać?

Gdy je wyeliminujesz, Twoja skóra nareszcie stanie się perfekcyjnie gładka.
Błędy w depilacji, które rujnują stan Twojej skóry. Czego unikać?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
06.06.2024

Twoja skóra po każdej depilacji jest bardzo podrażniona? Pojawiają się na niej nieestetyczne, a do tego bolesne czerwone kropki przypominające powierzchnię truskawek? Możliwe, że zdarza Ci się popełniać pewne powszechne pielęgnacyjne błędy. Chociaż depilacja może wydawać się banalnie prostym zabiegiem, wiele osób przeprowadza ją nieprawidłowo. W konsekwencji może prowadzić to do podrażnień, wrastających włosków czy innych równie irytujących problemów. Oto, czego lepiej unikać.

Zobacz także: Ten poranny rytuał da Ci więcej niż krem przeciwzmarszczkowy. Robi z cerą cuda

Najczęściej popełniane błędy w depilacji

1.  Niewłaściwe przygotowanie skóry przed depilacją

Wiele kobiet przystępuje do depilacji bez wcześniejszego przygotowania skóry. Robią to w biegu, na przykład wpadając w trakcie dnia do domu. Od razu chwytają za golarkę, nie myjąc dokładnie skóry. Warto zatem pamiętać o tym, że przed depilacją jej powierzchnia powinna być jak najczystsza. Nie mogą znajdować się na niej zanieczyszczenia, czy warstwa wcześniej nałożonego balsamu. Zalecane jest też wykonanie dokładnego peelingu, który pomoże nam usunąć martwe komórki naskórka. Dzięki temu włoski będą łatwiejsze do usunięcia, a skóra mniej podatna na podrażnienia.

2. Korzystanie z maszynek do golenia z tępych ostrzami

Kolejnym bardzo często powielanym błędem jest korzystanie z maszynek do golenia z tępych ostrzami. Powoduje to zaczerwienienie skóry i prowadzi do wrastania włosków. Depilacja jest wtedy też znacznie trudniejsza. Regularnie wymienianie akcesoriów do depilacji to podstawa

3. Depilacja na sucho

Co można uznać za kolejny pielęgnacyjny grzech popełniany w trakcie depilacji? To z całą pewnością używanie golarki na sucho. Nieestetyczny efekt truskawkowych nóg, nierównomiernie usunięte włoski, jak i liszaje gwarantowane. Lepiej nie zapominać o tym, że kluczową rzeczą w depilacji jest zmiękczenie włosków. Używaj do tego celu pianek, żeli lub specjalnych kremów do golenia.

4. Zbyt częsta depilacja

Nie popełniasz wyżej wymienionych błędów pielęgnacyjnych, ale nadal borykasz się z licznymi podrażnieniami? Możliwe, że nie wywołuje ich sposób depilacji, ale za częste jej wykonywanie. Koniecznie daj skórze czas na regenerację. Unikaj golenia tego samego obszaru codziennie. Po depilacji zawsze nawilżaj skórę kilkukrotnie, pamiętając o tym, że każda warstwa preparatu potrzebuje około dwóch minut na wchłonięcie.

Zobacz także: Rześkie perfumy na ciepłe dni. Zakochasz się w tych zapachach!

Polecane wideo

Na tych dziesięciu trasach zdarza się najwięcej turbulencji. Dwie z nich znajdują się w Europie
Na tych dziesięciu trasach zdarza się najwięcej turbulencji. Dwie z nich znajdują się w Europie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.06.2024 14:09
Używałam jednorazówek z pianką a i tak miałam podrażnienia. Dopiero pakiet shr in motion w depilconcept pomógł mi je wyeliminować.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie