Bathleisure. Przepis na idealny relaks w wannie

Potrafi zdziałać cuda zarówno dla ciała, jak i dla ducha.
Bathleisure. Przepis na idealny relaks w wannie
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
02.01.2024

Mnóstwo z nas żyje w ciągłym biegu. Nieustannie ścigamy się z czasem, ale koniec końców i tak mamy przykre wrażenie, że doba jest zdecydowanie za krótka, aby ze wszystkim się wyrobić. Nic dziwnego, że borykamy się z permanentnym stresem i wieloma związanymi z nim przypadłościami, na przykład bezsennością. Jeśli i Ty znajdujesz się w tym gronie, koniecznie zapoznaj się z supermodnym trendem określanym mianem bathleisure. Jego amatorki są zdania, że potrafi zdziałać niemałe cuda zarówno dla ciała, jak i dla ducha. 

Zobacz także: Jaka temperatura wody jest najlepsza do mycia? Dermatolog zabrał głos

Bathleisure, czyli relaks idealny 

Na punkcie bathleisure oszalało już niemałe grono gwiazd oraz trendsetterek. Twierdzą, że odkąd zaczęły wdrażać w życie ów ciekawy trend, nie tylko poczuły nareszcie psychiczną ulgę i całkowicie się odprężyły, ale zauważyły też wiele pozytywnych zmian w ciele. Zaczęły wyglądać promienniej. Miały też wrażenie, że stosowane przez nie kosmetyki, znacznie skuteczniej pielęgnują ich cerę oraz włosy.

Nazwa trendu pochodzi od dwóch anglojęzycznych słów - bath, czyli kąpiel oraz leisure, czyli czas wolny. To domowe spa, tyle że w nowej świadomej odsłonie związanej z nurtem self-care. Warto dodać, że bathleisure to nie tylko regularne przygotowywanie długich przyjemnych ciepłych kąpieli (minimum dwa lub trzy razy w tygodniu). W ich trakcie staramy się nie spieszyć, tak aby perfekcyjnie zregenerować ciało i umysł. Poza nałożeniem maseczki i odżywki do włosów, czy innych ulubionych preparatów koncentrujemy się na wyciszeniu zmysłów. Skupiamy się na swoich emocjonalnych potrzebach. Nie odkładamy tego na wieczne potem jak dotychczas. W zależności od nastroju zatapiamy się w pokrzepiającej lekturze lub medytujemy. Całkowicie odseparowujemy się od technologii. Na czas kąpieli zapominamy o istnieniu tabletów i smartfonów. Gadżety dozwolone to świece, olejki eteryczne, kadzidełka i ulubione przekąski. 

Zobacz także: Nowości kosmetyczne grudnia: spa do włosów, peeling przywracający skórze blask, koreańska pielęgnacja

Polecane wideo

10 modeli butów, które kochają trendsetterki. Teraz to prawdziwy must have
10 modeli butów, które kochają trendsetterki. Teraz to prawdziwy must have - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie