Te ćwiczenia działają jak lifting. Dzięki nim wygładzisz, podniesiesz i genialnie ujędrnisz policzki

Do dzieła!
Te ćwiczenia działają jak lifting. Dzięki nim wygładzisz, podniesiesz i genialnie ujędrnisz policzki
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/romaneinnc)
18.09.2023

Która z nas nie marzy o zachwycająco promiennej młodzieńczej cerze? Której z nas nie poprawiłby się humor dzięki cudownie wymodelowanemu, znacznie wyraźniejszemu owalowi twarzy, czy uroczo podniesionym policzkom? Warto wiedzieć, że podobne marzenia mogą spełnić się bardzo szybko i to nie tyko po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej. Wystarczy, że do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej włączymy jogę twarzy. To proste, a do tego relaksujące ćwiczenia, które potrafią zdziałać niemałe cuda. Do dzieła!

Zobacz także: Pięć ślicznych kolorów włosów na jesień. Zapanuje na nie prawdziwy szał

Ćwiczenia, które wygładzają, podnoszą i ujędrniają policzki

Joga twarzy była doceniane już w dobie starożytnej. Nic dziwnego, że po dziś dzień o niej nie zapomniano. Ot, jest w stanie zapewnić skórze niesamowity wygląd. Poszczególne ćwiczenia uruchamiają aż pięćdziesiąt mięśni umiejscowionych w obrębie twarzy, których zazwyczaj nie używamy. W efekcie cera zyskuje niezwykłą elastyczność i jedwabistą gładkość. Oto ćwiczenia, które wygładzą, podniosą, a do tego genialnie ujędrnią nasze policzki. 

Ćwiczenie nr 1

Nabieramy powietrze w oba policzki. Następnie zaczynamy przeciskać je z jednego policzka do drugiego. Powtarzamy ćwiczenie 10 razy. Za każdym razem bardzo powoli wypuszczamy powietrze.

Ćwiczenie nr 2

Obejmujemy otwartymi dłońmi cały podbródek oraz boki twarzy. Zaczynamy opuszczać żuchwę, napierając na nią dłońmi. Efektem powinno być zatrzymanie ruchu brody. Wytrzymajmy w tej pozie dziesięć sekund, odpocznijmy przez moment i powtórzmy jeszcze pięć razy.

Ćwiczenie nr 3

Bardzo delikatnie wysuwamy brodę do przodu. Następnie zawijamy wargi za zęby. Unosimy kąciki ust równo do góry. Liczymy do trzydziestu. Powtarzamy ćwiczenie pięć razy. 

Zobacz także: „Te same perfumy pachną inaczej na różnych osobach”. Fakty i mity dotyczące zapachów

Polecane wideo

Pięć ślicznych kolorów włosów na jesień. Zapanuje na nie prawdziwy szał
Pięć ślicznych kolorów włosów na jesień. Zapanuje na nie prawdziwy szał - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie