Dzięki temu produktowi pozbędziesz się tzw. „skóry kurczaka” szybko i tanio

Kupisz go za grosze.
Dzięki temu produktowi pozbędziesz się tzw. „skóry kurczaka” szybko i tanio
Fot. Pexels
28.09.2023

Potocznie zwana „skóra kurczaka”, czyli rogowacenie okołomieszkowe, to dość powszechny problem skórny. Zdarza się, że znika samoistnie wraz z wiekiem, jednak nie jest to regułą. Są sposoby, aby się go pozbyć. Te domowe okazują się bardzo skuteczne.

Zobacz także: Francuzki unikają mycia twarzy rano. Powód Cię zaskoczy

Jak pozbyć się tzw. „skóry kurczaka”?

Rogowacenie okołomieszkowe, czyli tzw. „skóra kurczaka” to łagodna jednostka chorobowa, która pojawia się najczęściej na owłosionych częściach ciała takich jak przedramiona. Jej przyczyną jest nieprawidłowe rogowacenie naskórka. Rogowe czopki mogą wyglądać na czerwone, białe bądź brązowe. Zdarza się także, że mają ten sam kolor co skóra.

Jednym z domowych sposób poradzenia sobie z mało estetyczną „skórą kurczaka” jest wykonanie peelingu z sody oczyszczonej. Aby go przygotować, zmieszaj dwie łyżeczki sody z niewielką ilością wody. Mieszaj do momentu, aż mieszanka uzyska konsystencję pasty. Następnie nałóż tak powstały kosmetyk na obszary ciała objęte rogowaceniem okołomieszkowym i postaraj się delikatnie wetrzeć go w skórę okrężnymi ruchami. Domowy zabieg wykonuj przez maksymalnie pięć minut. Na koniec spłucz sodę ze skóry. Jeśli chcesz cieszyć się dobrą kondycją swojej skóry, powtarzaj to regularnie.

Zobacz także: Wrogowie urody. Jakie czynniki mają destrukcyjny wpływ na skórę?

Źródło: kobieta.gazeta.pl 

Polecane wideo

5 ślicznych fryzur, które zrobisz w 5 minut. Idealnie sprawdzą się w szkole i na uczelni
5 ślicznych fryzur, które zrobisz w 5 minut. Idealnie sprawdzą się w szkole i na uczelni - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie