W taki sposób lepiej nie usuwaj włosków z twarzy. Kosmetolożka ostrzega

Specjalistka zaleca inny sposób na pozbycie się ich.
W taki sposób lepiej nie usuwaj włosków z twarzy. Kosmetolożka ostrzega
Fot. Unsplash
14.09.2023

Wiele kobiet mierzy się z niechcianym owłosieniem na twarzy. Warto wiedzieć, że nadmierne pojawienie się włosków u kobiet może mieć swoje podłoże m.in. w zaburzeniach hormonalnych. Sprawdź, w jaki sposób lepiej nie usuwać włosków z twarzy.

Zobacz także: Francuzki unikają mycia twarzy rano. Powód Cię zaskoczy

W jaki sposób lepiej nie usuwać włosków z twarzy?

Kosmetolożka Dagmara Nowak-Barańska w rozmowie z portalem Medonet.pl zdradziła, w jaki sposób kobiety nie powinny usuwać nadmiernego owłosienia z twarzy. Jeśli praktykujesz tę technikę, włoski odrosną mocniejsze i grubsze. Specjalistka ostrzega:

Zdecydowanie najgorszą decyzją jest wycinanie włosków przy użyciu nożyczek, co również niektóre kobiety robią. Włoski przycinane równo ze skórą odrastają zdecydowanie grubsze, mocniejsze i ciemniejsze, co zdecydowanie nie wygląda estetycznie.

Kobietom, które chcą pozbyć się niechcianego meszku nad górną wargą, kosmetolożka zaleca laseroterapię. Tłumaczy to następująco:

Jest to działanie długofalowe, które powoduje, że włosy po prostu nie odrastają, ewentualnie odrastają dużo jaśniejsze niż wcześniej, odrasta ich też znacznie mniej.

Zobacz także: Wrogowie urody. Jakie czynniki mają destrukcyjny wpływ na skórę?

Źródło: kobieta.gazeta.pl/medonet.pl

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 11.09. - 17.09.
Horoskop tygodniowy 11.09. - 17.09. - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 3.67 / 5
Daga (Ocena: 5) 14.09.2023 11:39
Przez długi czas zmagałam się z tak zwanym wąsikiem i rzeczywiście na początku go goliłam. Teraz ten problem zniknął bo chodziłam na fotodepilację w depilconcept. To była najlepsza decyzja ever.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 14.09.2023 10:29
Kosmetoloszka? Kosmetyczna loszka?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2023 08:13
Przestańcie już z tymi loszkami. Przecież to zęby bolą jak się takie coś wymawia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2023 06:53
Pani "kosmertolożka" nie wie, co wygaduje. Włosy nie odrastają mocniejsze i ciemniejsze. Włosy po ścięciu wierzchołka, które następuje w wyniku golenia, mogą wydawać się ciemniejsze czy grubsze, ale tylko dlatego, że zostają ścięte w połowie włosa. Gdyby golenie powodowało grubienie i ciemnienie włosów, to nogi miałybyście kudłate jak Arabski szejk. Laserowe usuwanie włosów natomiast działa tylko w przypadku, gdy macie bardzo ciemne włosy i bardzo jasną skórę. Nie usuwa ono również na zawsze włosów, zwalnia jedynie proces ich wytwarzania. Mogą one odrosnąć za miesiąc, za pół roku czy dwa lata, ale odrosną. Zabieg więc trzeba powtarzać systematycznie, w końcowej już fazie raz na rok.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie