Niebezpieczny trend z TikToka, który postarza cerę

Włączenie do codziennej pielęgnacji SPF Cocktailing nie przyniesie nam niestety nic dobrego.
Niebezpieczny trend z TikToka, który postarza cerę
Fot. Unsplash (F. Kaan)
20.09.2023

W świecie pielęgnacji wciąż pojawiają się coraz to nowsze triki. Niektóre faktycznie gwarantują nam cudownie promienną, gładką cerę, czy skutecznie niwelują zmarszczki. Inne jednak zamiast pomagać, jeszcze bardziej osłabiają jej nadszarpniętą kondycję. Wiele z nich robi mimo to zawrotne kariery na TikToku. 

Zobacz także: Domowe spa dla dłoni. Dzięki tym relaksującym zabiegom zaczną wyglądać niesamowicie

Niebezpieczny trend z TikToka, który postarza cerę

TikTok można nierzadko uznać za skarbnicę niezwykle przydatnej wiedzy. Dzięki pokazywanym tam trikom bardzo często łatwiej się nam żyje. Efektywniej sprzątamy, szybciej i smaczniej gotujemy, błyskawicznie gubimy kalorie. To aplikacja, na której prym wiodą również rozmaite pielęgnacyjne nowinki. Zdarza się jednak, że popularne tiktokerki zamiast nam pomóc, wpędzają nas w niemałe urodowe tarapaty. Którego popularnego na TikToku kosmetycznego triku należy unikać jak ognia? To SPF Cocktailing.

Trend określany mianem SPF Cocktailing osiągnął ostatnimi czasy wielką popularność. Dermatolodzy ostrzegają jednak, że w żadnym razie nie należy się nim inspirować. Otóż w dłuższej perspektywie może sprawić, że nasza cera zacznie szybko się starzeć. Będziemy borykały się również z wieloma nieestetycznymi przebarwieniami. SPF Cocktailing polegający na łączeniu kremu nawilżającego wraz z preparatami chroniącymi przed słońcem, sprawia po prostu, że skóra staje się podatniejsza na poparzenia słoneczne i rozmaite podrażnienia. Ot, efektem korzystania z owego „koktajlu” i ingerowania w strukturę kremów SPF jest utrata przez nie potencjału ochronnego.  

Zobacz także: Żegnamy się z cieniami pod oczami. Dzięki tym trikom Twoje spojrzenie nabierze niesamowitego blasku

Polecane wideo

Bestsellerowe zapachy. Lista perfum, które kobiety kupują najchętniej ♥
Bestsellerowe zapachy. Lista perfum, które kobiety kupują najchętniej ♥ - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie