Jak często powinno się wymieniać maszynkę do golenia?

Jeśli wymieniasz ją odpowiednio często, podrażnienia skóry nie powinny stanowić dla Ciebie problemu.
Jak często powinno się wymieniać maszynkę do golenia?
Fot. Pexels
04.08.2023

Latem musimy się depilować regularnie. Wiele z nas decyduje się na wosk czy coraz popularniejszy laser, który o niechcianych włoskach pozwala zapomnieć na długo. Równie dużo kobiet depiluje się jednak maszynką. Jak często powinno się ją wymieniać? Sprawdź i zapomnij o podrażnieniach.

Zobacz także: Jak pozbyć się problematycznej cery? Odkryj skuteczne rozwiązania!

Jak często wymieniać maszynkę do golenia?

Częstotliwość depilowania się zależy od indywidualnych preferencji. Podobnie sytuacja przedstawia się z tym, jak często powinnyśmy wymieniać maszynkę do golenia. Zatem jak często to robić? Portal kobieta.gazeta.pl podaje, że zależy to od tego, jak szybko nasza maszynka stanie się matowa. Kiedy ostrze w maszynce ciągnie za włoski oraz jest uszkodzone lub szorstkie, to znak, że najwyższy czas sięgnąć po nową maszynkę. Jeśli zauważysz, że maszynka, której używałaś, zostawia podrażnienia na skórze, także lepiej będzie ją wymienić. Portal podaje, że maszynkę do golenia powinno się wymieniać co 1-2 tygodnie, jeśli golisz się codziennie. Co 2-3 tygodnie, jeśli golisz się co dwa dni oraz co 4-6 tygodni, jeśli golisz się dwa razy w tygodniu. Dodatkowo, dermatolodzy twierdzą, że maszynki do golenia powinno się wymieniać co 5 do 7 użyć. Zachowanie odpowiedniej higieny przy depilacji, jest kluczowe, jeśli chcesz się cieszyć zdrową skórą bez podrażnień.

Zobacz także: Kremy z ceramidami - czy warto je stosować?

 

 

 

Polecane wideo

Te wnętrza na pewno spodobałyby się Barbie. Są przytulne, urocze i pełne różowych słodkich dodatków
Te wnętrza na pewno spodobałyby się Barbie. Są przytulne, urocze i pełne różowych słodkich dodatków - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Karolina (Ocena: 5) 07.08.2023 11:46
Jak się goliłam to wymieniałam jak już ostrza były tępe ale odkąd zdecydowałam się na fotodepilację w depilconcept, nie zawracam sobie już głowy maszynkami. Już na samym początku moje włosy stały się słabsze i jaśniejsze a sam zabieg jest bezbolesny.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie