Zmarszczki na czole: zniwelujesz je szybko dzięki tym 2 prostym ćwiczeniom

Efekt z pewnością przerośnie Twoje oczekiwania!
Zmarszczki na czole: zniwelujesz je szybko dzięki tym 2 prostym ćwiczeniom
Fot. pexels
06.07.2023

Zmarszczki mimiczne to nic innego jak oznaka naszego dużego temperamentu i skłonności do ekspresji. Nie wszystkie niestety potrafimy polubić. Poziome zmarszczki pojawiające się na czole akceptujemy nierzadko ze znacznie większym trudem aniżeli te powstające w okolicy ust. Delikatne zagłębienie przy ustach wielu z nas kojarzy się po prostu pozytywnie i optymistycznie. To w końcu dowód na to, że chętnie się śmiejemy i często mamy fantastyczny nastrój. Poziome zmarszczki na czole, podobnie jak lwia bruzda, dodają nam niestety lat. Jak najskuteczniej je zniwelować? Najlepiej jak najszybciej zacząć zaznajamiać się z tajnikami jogi twarzy i każdego dnia wykonywać 2 banalnie proste, relaksujące ćwiczenia. Dzięki nim zmarszczki ulegną błyskawicznemu spłyceniu. 

Zobacz także: Domowy sposób na niedoskonałości cery. Twoja skóra będzie wyglądała promiennie już następnego dnia

Jak zniwelować poziome zmarszczki mimiczne na czole?

Włączenie do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej jogi twarzy to najprostszy sposób na zapewnienie skórze wspaniałego młodzieńczego wyglądu. Znane i doceniane już od czasów starożytnych ćwiczenia uruchamiają bowiem aż pięćdziesiąt mięśni, o których istnieniu często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Sprawiają, że cera zyskuje nieprzeciętną gładkość, sprężystość i promienność. Zmarszczki, także te na czole, z każdym tygodniem stają się coraz mniej widoczne. 

Ćwiczenie nr 1

Opieramy palce wskazujące obu dłoni pół centymetra powyżej brwi. Stopniowo i delikatnie opuszczamy je wraz ze skórą w dół. Pokonujemy opór palców, otwierając jak najszerzej oczy. Liczymy do sześciu i rozluźniamy się. Wykonujemy ćwiczenie 10 razy. 

Ćwiczenie nr 2

Unosimy brwi jak najwyżej możemy. Następnie opuszczamy je najniżej. Powtarzamy ćwiczenie 10 razy. W trakcie jak najszerzej otwieramy oczy.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń zawsze dokładnie oczyszczamy twarz i nawilżamy ją kremem przeciwzmarszczkowym bądź olejkiem.

Zobacz także: Nieskazitelny makijaż nawet w upał. Wskazówki krok po kroku

Polecane wideo

Cudowna biżuteria na każdą okazję: tajemnicze amulety, bajkowe pierścionki, sensualne naszyjniki z perłami
Cudowna biżuteria na każdą okazję: tajemnicze amulety, bajkowe pierścionki, sensualne naszyjniki z perłami - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie