Spaliłaś się na słońcu? Znamy sposób, który przyniesie ulgę Twojej skórze

Niestety, zbyt długie wystawianie się na ekspozycję słoneczną może skończyć się oparzeniem.
Spaliłaś się na słońcu?  Znamy sposób, który przyniesie ulgę Twojej skórze
Fot. Unsplash, Pexels
25.06.2023

O tym, że słońce potrafi być zdradliwe miało okazję przekonać się wiele z nas. Zbyt długie opalanie może się skończyć oparzeniem słonecznym, a skóra może się regenerować nawet kilka dni. Jak przyspieszyć proces jej gojenia? Są na to domowe sposoby. Sprawdź, jakie.

Zobacz także: 4 najlepsze triki na utrwalenie opalenizny

Najlepsze domowe sposoby na oparzenia słoneczne

Kiedy jesteśmy na wakacjach i praktycznie cały dzień przebywamy na słońcu, skutki tego najprawdopodobniej odczujemy późnym wieczorem w postaci oparzenia słonecznego. Skóra stanie się zaczerwieniona. Możliwe, że będzie też piekła. Jeśli nie mamy w apteczce maści na oparzenia, dobrze wiedzieć, czego możemy użyć zamiast niej. W tej roli świetnią sprawdzą się produkty, które masz w swojej lodówce. Z oparzeniem słonecznym dobrze poradzi sobie zimny okład z zsiadłego mleka, maślanki, kefiru bądź jogurtu. Kiedy już nieco schłodzisz poparzony słońcem obszar, warto pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji. Skóra będzie bowiem także wysuszona. Należy więc ją nawilżyć. W tej roli sprawdzi się praktycznie każdy nawilżający krem czy balsam.

Jak uniknąć oparzenia słonecznego?

Jeśli chcesz uniknąć oparzenia słonecznego, najlepiej pomyśleć o tym zawczasu. Przed opalaniem nasmaruj skórę odpowiednią ilością kremu z filtrem. Według najnowszych badań, które zostały przeprowadzone przez naukowców, krem z filtrem najlepiej jest nałożyć na skórę dwukrotnie: najpierw 15-30 minut przed wyjściem, następnie 15-30 minut po wyjściu na słońce. Następnie dodatkowe warstwy kremu należy nakładać na skórę, kiedy wiemy, że filtr mógł się zetrzeć lub zmyć, czyli np. po pływaniu.

Zobacz także: Jak zbyt obcisłe ubranie wpływa na cellulit? Po tym wymienisz garderobę

Źródło: kobieta.gazeta.pl/glamour.pl 

Polecane wideo

To jeden z najbardziej niezwykłych hoteli na świecie. Ma łóżko... zawieszone nad oceanem
To jeden z najbardziej niezwykłych hoteli na świecie. Ma łóżko... zawieszone nad oceanem - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie