Francuzki pokochały ten produkt z apteki. Zaskakuje niską ceną i fenomenalnymi efektami

Wiele pielęgnacyjnych nowinek, które zrodziły się we Francji, staje się potem wielkimi światowymi trendami. Podobnie jest z maścią nagietkową.
Francuzki pokochały ten produkt z apteki. Zaskakuje niską ceną i fenomenalnymi efektami
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/maralafontan)/iStock
09.06.2023

Francuzki to nie tylko ekspertki od tworzenia fenomenalnych, szykownych stylizacji. Mieszkanki Francji ceni się również za ich podejście do pielęgnacji. Kładą bowiem wielki nacisk na nawilżanie skóry i dbanie o doskonałą kondycję włosów. Jeśli są w wielkim pośpiechu i mają jedynie parę minut na przygotowanie się do wyjścia, przeznaczają je zazwyczaj właśnie na dokładne oczyszczenie i dwuetapowe nawilżenie cery. W przeciwieństwie do innych Europejek, na przykład Brytyjek, czy Polek, makijaż jest dla nich nierzadko sprawą drugorzędną. Nie mają większego problemu z pokazywaniem się publicznie sauté. Ot, jedwabiście gładka, nieprzeciętnie promienna i elastyczna skóra jest ich zdaniem kluczem do fantastycznego wyglądu. Zdobi bowiem bardziej aniżeli precyzyjnie wykonany make up.

Zobacz także: 3 genialne ćwiczenia, dzięki którym Twoja twarz będzie wyglądała na znacznie młodszą i bardziej promienną

Francuski hit z apteki: niezwykła maść nagietkowa

Mnóstwo kosmetycznych trików i pielęgnacyjnych nowinek, które zrodziły się we Francji, staje się potem wielkimi światowymi trendami. Podobnie było z preparatami aptecznymi, które najpierw zrobiły furorę wśród mieszkanek kraju nad Sekwaną, a potem skradły serca innych kobiet. Po szalenie popularnej maści z witaminą A przyszedł czas na maść nagietkową. Francuzki ostatnimi czasy wykupują ten produkt masowo. Na czym polega jego fenomen?

Maść z wyciągiem z nagietka lekarskiego posiada niezwykłą moc. Piękne pomarańczowo-żółte kwiaty z rodziny astrowatych są w stanie w błyskawicznym czasie pomóc nam poprawić kondycję skóry. Działają zupełnie jak nawilżający, regenerujący kompres. Doskonale łagodzą rozmaite podrażnienia i niwelują zaczerwienienia. Świetnie koją też skórę po oparzeniach słonecznych. Maść nagietkowa to zatem wakacyjny must have.

Zobacz także: Masz tłustą cerę z niedoskonałościami? Oto błędy, które koniecznie musisz wyeliminować z pielęgnacji

Polecane wideo

Paper bag, kolarki, bokserki, jortsy. Genialne modele szortów, które pokochały gwiazdy i trendsetterki
Paper bag, kolarki, bokserki, jortsy. Genialne modele szortów, które pokochały gwiazdy i trendsetterki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie