Domowa depilacja IPL krok po kroku. Jakich efektów się spodziewać?

Mamy zebrane wszystko w temacie depilacji światłem, o co bałyście się zapytać.
Domowa depilacja IPL krok po kroku. Jakich efektów się spodziewać?
Fot. mat. prasowe
08.06.2023

Jak działa Philips Lumea, kto może jej używać, jakich efektów się spodziewać? Jeśli też się nad tym zastanawiasz, ten przewodnik dotyczący domowej depilacji IPL zawierający tipy, przeciwskazania i środki bezpieczeństwa jest dla Ciebie. Mamy zebrane wszystko w temacie depilacji z Philips Lumea, o co bałyście się zapytać lub po prostu nie miałyście do tej pory kogo.

Zobacz także: Tatuaże, które biją rekordy popularności. Pomysłowe?

Na czym polega depilacja IPL?

IPL to metoda depilacji światłem znana i używana w salonach kosmetycznych już od 25 lat. Philips Lumea to efekt przystosowania tej technologii do bezpiecznego i efektywnego stosowania w domu i to rozwiązanie na rynku dostępne jest już kilka lat, ciągle zyskując nowe grono zwolenniczek. Jednak nadal mogą się pojawiać pytania, o bezpieczeństwo, przeciwskazania czy efekty. Odpowiadamy i rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim rozpoczniesz swoją przygodę z Philips Lumea.

Czy to dla mnie?

Na początku jasno trzeba sobie powiedzieć, że Philips Lumea działa skutecznie w przypadku wielu kolorów włosów i skóry, ale nie jest dla wszystkich. Zabiegi wykorzystujące technologię IPL (intensywne światło impulsowe, ang. Intense Pulsed Light) są skuteczne, gdy energia światła jest pochłaniana przez melaninę (typ pigmentu) we włosach. Włosy o kolorze jasny blond, również siwe i białe, w ogóle nie zawierają melaniny lub zawierają jej bardzo mało, dlatego zabiegi IPL nie będą skuteczne w przypadku włosów jasny blond. Z kolei melanina zawarta w rudych włosach nie ulega rozpadowi pod wpływem światła IPL, dlatego depilacja IPL, ale też laserowa nie nadaje się do włosów rudych. Depilacja Philips Lumea jest natomiast najskuteczniejsza w przypadku ciemniejszych włosów i jasnej skóry.

Najlepiej zanim zdecydujesz się na zakup urządzenia odpowiedz sobie na kilka pytań i sprawdź, czy depilator Philips Lumea do Ciebie pasuje. Pytania dotyczą: przede wszystkim koloru włosów, koloru skóry, posiadania pieprzyków w miejscach przeznaczonych do depilacji oraz innych przeciwskazań.

Przeciwwskazania do używania Philips Lumea to:

• choroby skóry, np. aktywny rak skóry, przebyte zachorowanie na raka skóry lub inny nowotwór wykryty w miejscu, które ma być poddane zabiegom,
• występujące wcześniej zaburzenia naczyniowe, takie jak obecność żylaków lub ektazja naczyniowa w miejscu, które ma być poddane zabiegom,
• skóra wrażliwa na światło, na której łatwo pojawia się wysypka lub reakcje alergiczne,
• infekcje, egzemy, poparzenia, zapalenie mieszka włosowego, otwarte skaleczenia, otarcia, opryszczka, rany lub obrażenia i krwiaki w miejscu, które ma być poddane zabiegom,
• cukrzyca, toczeń rumieniowaty, porfiria lub niewydolność serca,
• posiadanie aktywnych implantów, takich jak stymulator serca, neurostymulator, pompa insulinowa itp.,
• zażywanie leków i suplementów fototoksycznych.

Pamiętaj - jeśli nie wiesz, czy możesz korzystać z urządzenia, skonsultuj się z lekarzem.

Przygotowanie do zabiegu z Philips Lumea

Przygotowania przed zabiegiem z użyciem Philips Lumea nie są skomplikowane. Przede wszystkim upewnij się, że Twoja skóra jest idealnie gładka i sucha. Najpierw bardzo dokładnie ogól włosy w obszarze, który chcesz poddać zabiegom Lumea. Pamiętaj, że podczas korzystania z Philips Lumea skóra powinna być idealnie gładka i pozbawiona włosów „ponad skórą”. Wszystko dlatego, że podczas zabiegu impuls światła rozbija melaninę zawartą w wystającej części włosa, powodując jego degradację i osadzanie się na lampie trudnych do usunięcia plam czy odprysków. Pamiętaj, że skóra powinna być sucha, dlatego nie korzystaj z żadnych balsamów i kremów przed zastosowaniem Philips Lumea.

Jeśli będziesz używać Philips Lumea po raz pierwszy, najpierw wykonaj test skórny, odczekaj 24 godziny i obserwuj reakcję. Jeśli Twoja skóra jest wolna od podrażnień po teście lub używałaś już Philips Lumea w przeszłości, możesz przystąpić do pełnej depilacji.

Zobacz także: Efekt truskawkowych nóg po depilacji to Twoja zmora? Mamy na to sposób

Jak uzyskać najlepsze rezultaty depilacji?

Przede wszystkim dla uzyskania najlepszych efektów najważniejsze jest poprawne używanie Philips Lumea oraz systematyczność. Nie warto być jednak nadgorliwym - w wyniku badań przeprowadzonych przez Philips wykazano, że zwiększenie częstotliwości naświetlania nie wpłynie na zwiększenie efektu, co wynika z cyklu fazy wzrostowej włosa. Prze pierwsze sześć tygodni poddaj się pierwszym zabiegom w odstępie dwóch tygodni. Następnie traktuj obszar urządzeniem raz na 4 do 8 tygodni, w zależności od tego, jak szybko rosną włosy. Ta zalecana częstotliwość depilacji jest oparta na średnim tempie wzrostu włosów. Po pierwszych 3 zabiegach możesz zauważyć aż do 92% mniej włosków!

W trakcie zabiegu wybierz jedną z czterech nasadek do ciała, pach, twarzy lub bikini, a Lumea rozpozna ją i spersonalizuje ustawienia zabiegu dla konkretnej części ciała. Nasadki są wyprofilowane i mają odpowiednie filtry w zależność od partii ciała, zapewniając również najlepsze efekty.

Ponadto nowa Philips Lumea 9900 z aplikacją SkinAI jeszcze bardziej pozwoli zadbać o najlepsze rezultaty depilacji. Bezpłatna aplikacja zapewnia szczegółowe wskazówki dotyczące używania produktu, a dodatkowo została wyposażona w wyjątkową technologię do analizy skóry i śledzenia procesu redukcji włosów. Dzięki temu z nowym modelem Philips Lumea możesz cieszyć się gładką skórą nawet do 12 miesięcy!

depilator ipl philips lumeaFot. mat. prasowe

Gdzie można stosować depilator IPL, a gdzie nie?

Philips Lumea to w pełni bezpieczne urządzenie, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa z zakresu użytku domowego. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie można używać jej na każdym obszarze ciała.

Jeśli masz pieprzyki, brodawki, plamy pigmentowe, blizny lub tatuaże, możesz użyć depilatora Philips Lumea IPL, ale konieczne jest pokrycie tych obszarów plastrem i zachowanie odległości około 1 cm od pokrytych obszarów podczas depilacji. Złota zasada - jeśli nie wiesz, czy możesz korzystać z urządzenia, skonsultuj się po prostu z lekarzem.

Często pojawia się pytanie, czy można stosować urządzenie Philips Lumea do zabiegów na twarzy. Ponieważ obszar wokół oczu jest bardzo wrażliwy, zaleca się stosowanie urządzenia Lumea tylko poniżej kości policzkowych, przy wykorzystaniu nasadki do twarzy.

Wątpliwości rodzi również depilacja bikini. Co ważne Philips Lumea można używać do okolic bikini, należy jednak pamiętać, że nie wolno stosować jej na wargach sromowych mniejszych, w okolicach pochwy ani odbytu. Aby uniknąć dyskomfortu, najlepiej używać niższego poziomu intensywności światła w obszarach, gdzie skóra ma silniejszą pigmentację. W przypadku depilacji wrażliwych obszarów intymnych można użyć niższego ustawienia ustalonego w oparciu o indywidualny poziom komfortu. Powodem niższego ustawienia jest to, że obszary te są bardziej wrażliwe na działanie IPL.

Gdzie jeszcze nie należy używać depilatora IPL? Są to obszary:

• na wargach, sutkach piersi, otoczkach sutków piersi,
• we wnętrzu nosa i uszu,
• w obszarach, w których używasz dezodorantów i antyperspirantów długo działających,
• w pobliżu implantów i kolczyków.

Philips Lumea a słońce

Po krótkiej ekspozycji na promienie słoneczne, na przykład podczas spaceru, można używać Philips Lumea bez ograniczeń. Po ukierunkowanym opalaniu użyj Philips Lumea najwcześniej w ciągu 2 tygodni od zakończenia opalania. Co ważne, jeśli Twoja skóra znacznie przyciemniała się po opalaniu, dostosuj intensywność zabiegu do nowego odcienia skóry. A jeszcze ważniejsze - nigdy nie używaj Philips Lumea na oparzenia słoneczne. Z kolei po zabiegu z Philips Lumea odczekaj 2 dni przed opalaniem. Korzystaj również z kremów z filtrem SPF50.

Przy odrobinie starań i zachowaniu środków ostrożności, można więc wykonywać zabiegi z Philips Lumea przez cały rok, nawet latem.

Philips Lumea a bezpieczeństwo

Urządzenie Philips Lumea zostało zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie użytkowania i nie jest szkodliwe także dla oczu. System bezpieczeństwa zapobiega emisji błysków, gdy urządzenie nie jest w pełnym kontakcie ze skórą. Upewnij się, że urządzenie ma dobry kontakt ze skórą, aby uniknąć niepotrzebnego rozproszenia światła i nigdy nie używaj go w miejscach wokół oczu i w okolicy brwi. Podczas korzystania z urządzenia nie trzeba zakładać okularów ochronnych.

Ponadto, nawet w przypadku długotrwałego stosowania depilatora Philips Lumea nie ma żadnych zagrożeń. Urządzenie nie powoduje niepłodności, uszkodzenia skóry ani innych poważnych skutków ubocznych. Depilator Philips Lumea został opracowany we współpracy z wiodącymi na świecie dermatologami i w ciągu 25 lat istnienia tej technologii nie było większych problemów zdrowotnych dla kobiet. Łagodne, przejściowe mrowienie, pieczenie, zaczerwienienie lub swędzenie bezpośrednio po zabiegu są całkowicie normalne i nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia. Zazwyczaj wymienione objawy są przemijające.

Zobacz także: Czy Twój cellulit jest odwracalny?

Mężczyźni i nastolatki

Nie raz zdarza się, że z urządzenia chcą skorzystać inni domownicy, np. Twój partner. Czy może? Jeśli Ty nie masz nic przeciwko, to tak – panowie również mogą używać Philips Lumea. Mężczyznom nie wolno jednak stosować Philips Lumea na twarzy i szyi, w tym na wszystkich obszarach, w których rośnie broda oraz na całym obszarze narządów płciowych.

Jeśli chodzi o dzieci, to najlepiej zawsze skonsultować się z lekarzem, a ponadto powinni oni korzystać z Philips Lumea wyłącznie za zgodą i pod nadzorem osoby dorosłej. Nie zaleca się stosowania depilatora Philips Lumea u nastolatek poniżej 15 roku życia.

Jak dbać o urządzenie Philips Lumea?

Jak czyścić i dbać o Twoje urządzenie? Przed rozpoczęciem czyszczenia Philips Lumea, najpierw pozwól mu ostygnąć bezpośrednio po zabiegu. Następnie zdejmij nasadkę i delikatnie przetrzyj urządzenie wilgotną szmatką dołączoną do opakowania.

Aby wydłużyć żywotność baterii, najlepiej naładuj urządzenie do pełna po każdym użyciu. Poza tym, jeśli przez dłuższy czas wiesz, że nie będziesz korzystać z Philips Lumea (na przykład z powodu ciąży), nadal ładuj urządzenie raz na 3/4 miesiące, aby wydłużyć czas pracy baterii.

Mat. prasowe

Polecane wideo

Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes”
Ponglish, czyli jak Polacy mówią po angielsku? „Something is no yes” - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 11.06.2023 07:16
Czy jesteście zarośnięte jak dziki?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.06.2023 20:13
U mnie też się sprawdził, używałam na różne partie ciała. Zero włosków pod pachami, na rękach, nogach i bikini.
odpowiedz
Gość (Ocena: 5) 08.06.2023 14:28
Używam i bardzo polecam. Mam blada karnację i ciemnobrazowe wloski. Posiadam podstawowy model za ok. 1200zł i działa bardzo dobrze. Usunęłam niechciane włoski, co miesiąc powtarzam zabieg
odpowiedz

Polecane dla Ciebie