Błędy w oczyszczaniu twarzy, przez które możesz zapomnieć o pięknej cerze

Oczyszczanie twarzy to czynność, która ma gigantyczny wpływ na kondycję cery.
Błędy w oczyszczaniu twarzy, przez które możesz zapomnieć o pięknej cerze
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/tezza.barton/)
01.04.2023

Oczyszczanie twarzy to czynność, która ma gigantyczny wpływ na kondycję cery. Jeżeli wykonujemy ją w nieprawidłowy sposób, nasza skóra nigdy nie osiągnie wymarzonej promienności, czy jedwabistości. Warto tym samym położyć na proces jej oczyszczania szczególny nacisk. Oto pielęgnacyjne błędy, których należy unikać jak ognia. 

Zobacz także: Rozdwajające się, łamliwe i matowe paznokcie to już nie problem. Wystarczy zastosować pewien prosty trik

Najczęstsze błędy w oczyszczaniu cery

Stosowanie mydła

Mycie skóry twarzy tradycyjnym mydłem nie przyczyni się niestety do jej upiększenia. Mydło fatalnie wpływa bowiem na odczyn skóry. Poza osłabieniem jej płaszcza hydrolipidowego, bardzo ją wysusza

Oczyszczanie skóry bez demakijażu

Prawidłowe oczyszczanie cery za każdym razem powinno rozpoczynać się od demakijażu. Jeżeli nie zmywamy makijażu odpowiednimi preparatami, na przykład płynem miceralnym oraz tonikiem i od razu przystępujemy do aplikowania na skórę żelu do mycia, wyrządzamy jej niemałą krzywdę. Pomijanie tego kroku skutkuje pojawieniem się na skórze wielu niedoskonałości, na przykład zaskórników. 

Używanie za ciepłej lub za zimnej wody

Temperatura wody, którą myjemy twarz ma niemałe znaczenie. Jeśli jest za gorąca, cera szybko się przesusza. Gdy jest za zimna, nie rozpuszcza skutecznie tłuszczy zawartych w kosmetykach upiększających. Powinna być po prostu przyjemnie ciepła. 

Zbyt silne pocieranie cery wacikiem

Kolejny wielki błąd pielęgnacyjny to za mocne pocieranie skóry twarzy wacikiem. Nie przyczyniamy się w ten sposób do lepszego oczyszczenia skóry, ale tylko ją podrażniamy. 

Zbyt częste stosowanie peelingów

Pozbywanie się martwego naskórka to bardzo ważny krok w pielęgnacji. Warto jednak znać w procesie złuszczania umiar. Jeżeli peelingujemy cerę za często, na przykład codziennie, czy nawet dwa razy dziennie, niszczymy jej barierę ochronną. Peeling warto stosować raz na trzy dni. 

Zobacz także: Jeśli zaczniesz stosować ten prosty trik, błyskawicznie zapomnisz o cellulicie

Polecane wideo

Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie
Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie