Ta maseczka potrafi zdziałać niemałe cuda. Będziesz zachwycona efektem

Przebarwienia skóry spędzają Ci sen z powiek? Dzięki temu trikowi błyskawicznie się ich pozbędziesz.
Ta maseczka potrafi zdziałać niemałe cuda. Będziesz zachwycona efektem
Fot. Unsplash (Houcine Ncib)
04.04.2023

Z przebarwieniami na twarzy boryka się mnóstwo kobiet w każdym wieku. Uważa się je zatem za jeden z najpowszechniej występujących problemów pielęgnacyjnych obok cieni, czy opuchlizny pod oczami oraz wypadających, łamliwych włosów. Trudno się z nimi zaprzyjaźnić zwłaszcza wtedy, kiedy łapiemy się za głowę, widząc jak z miesiąca na miesiąc wzrasta ich liczba. Jak najskuteczniej je zniwelować i sprawić, by skóra nareszcie zaczęła być jednolita?

Zobacz także: Zadbaj o urodę jak Francuzka! Ten niesamowity trik pokochało już mnóstwo kobiet

Kurkumowa maseczka, która niweluje przebarwienia na twarzy

Nie istnieje jedna przyczyna odpowiadająca za pojawienie się na twarzy przebarwień. Niekiedy bywa nią nadmierna ekspozycja skóry na słońce. W innym przypadku za winowajcę można uznać kulejącą gospodarkę hormonalną bądź zaburzenia czynnościowe komórek, które odpowiadają za wytwarzanie melaniny.

Na całe szczęście z nieestetycznymi przebarwieniami cery da się wygrać. Wystarczy, że wprowadzimy do swojej rutyny pielęgnacyjnej pewien sprytny trik. Warto bowiem wiedzieć, ż przebarwieniami cery można zacząć walczyć nie tylko odwiedzając gabinet dermatologiczny, ale również i sprawdzonymi domowymi sposobami. Za jedną z najskuteczniejszych metod ich niwelowania uważa się domową maseczkę powstałą na bazie kurkumy. Przygotowuje się ją banalnie prosto.

Do zrobienia maseczki będziemy potrzebowały składników, takich jak: 2 łyżki jogurtu greckiego, łyżka miodu, 3 łyżki sproszkowanej kurkumy 

Przekładamy składniki do miseczki. Dokładnie mieszamy. Nakładamy maseczkę na dobrze oczyszczoną skórę. Zmywamy ją po upłynięciu dwudziestu pięciu minut.

Dla najlepszych efektów warto aplikować maseczkę trzy razy w tygodniu. 

Zobacz także: Spierzchnięte dłonie po zimie to już nie problem. Zaradzi temu tropikalna nawilżająca kąpiel

Polecane wideo

Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie
Idealne wiosenne torebki. Dzięki nim każda Twoja stylizacja będzie wyglądała fenomenalnie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie