Piękne brwi - jak dbać i regulować?

Brwi stanowią nie tylko oprawę oczu, ale są również punktem odniesienia dla makijażu oraz podkreślają rysy twarzy.
Piękne brwi - jak dbać i regulować?
24.03.2023

Jak zatem o nie dbać? Jakimi sposobami można regulować brwi? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak dbać o brwi?

Chcąc posiadać piękne i wyraziste brwi, należy nie tylko odpowiednio je regulować, ale również pielęgnować, co pozwoli utrzymać je w dobrej kondycji. W celu zagęszczenia i wzmocnienia włosków należy stosować dedykowane produkty do brwi, które zawierają w swoim składzie między innymi olej rycynowy lub arganowy, a także witaminy A oraz E. Pozytywnie na brwi wpływają również proteiny jedwabiu, kreatyna oraz kwas hialuronowy, a preparaty z ich zawartością warto stosować codziennie wieczorem. Aplikuje się je na oczyszczoną skórę twarzy, co ułatwia wchłanianie. Aby odżywić i nawilżyć włoski, można stosować również domowe sposoby, a przykładem może być w tym przypadku wcieranie wazeliny.

Sposoby regulacji brwi

Poza opisaną w poprzednim akapicie pielęgnacją brwi istotna jest także ich odpowiednia regulacja, która pozwala nadać brwiom oczekiwany kształt. Przeprowadzić można ją zarówno samodzielnie, jak i korzystając z usług kosmetyczki, a najczęściej stosuje się w tym celu:

  • pęsetę, która pozwala wyregulować brwi samodzielnie, czy usunąć włoski, które zaczynają odrastać po poprzedniej regulacji;
  • gotowe plastry, które są łatwe w użyciu, a dzięki zastosowaniu wosku pozwalają usuwać nawet najmniejsze włoski;
  • wosk miękki, który aplikuje się w formie płynnej (ciepły wosk), a następnie dynamicznie usuwa przy użyciu właściwie dociętego paska fizelinowego;
  • wosk twardy, który odrywa się od skóry dopiero po zastygnięciu;
  • nitkowanie, czyli metodę stosowaną w profesjonalnych salonach kosmetycznych polegającą na użyciu skręconej, bawełnianej nici. Przywędrowała ona z Azji, gdzie jest bardzo popularna.

W kontekście regulacji brwi warto również podkreślić, że nie muszą być one idealnie symetryczne. Wynika to z faktu, że większość twarzy nie jest tak naprawdę symetryczna, a co za tym idzie, należy dopasować brwi do ich kształtu. Oczywiście różnice nie są w tym przypadku zbyt duże, a chcąc zbliżyć do siebie kształt obu brwi, można zastosować specjalne szablony, które ułatwiają nie tylko regulację, ale również makijaż.

Dlaczego w dbaniu o brwi ważna jest regularność?

Zarówno w przypadku pielęgnacji, jak i regulacji brwi ważna jest regularność, co wynika z faktu, że włoski z czasem odrastają. W związku z tym chcąc zachować odpowiedni kształt brwi, należy usuwać pojedyncze włoski odrastające w nieodpowiednich miejscach. Istotne jest także to, by regularnie stosować preparaty odżywiające i wzmacniające brwi, ponieważ efekty ich działania zauważalne są dopiero po pewnym czasie. Sporadyczne stosowanie produktów do brwi nie ma większego sensu, ponieważ nie przyniesie oczekiwanego efektu. Dbałość o brwi powinna stać się zatem codziennym rytuałem, który będzie realizowany każdego wieczoru.

Podsumowując, należy stwierdzić, że zarówno odpowiednia pielęgnacja, jak i regulacja brwi to czynności, które sprawią, że będą one wyraziste i piękne. Istotne jest jednak to, by dbałość o brwi stała się nawykiem, ponieważ pozwoli to osiągnąć naprawdę wspaniałe efekty.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie