W końcu przyszła wiosna. Za chwilę zaczniemy odsłaniać więcej ciała. To najwyższy czas, by zadbać o kondycję naszej skóry oraz pozbyć się skórki pomarańczowej. Pomoże nam w tym masaż podciśnieniowy. O tym, na czym polega zabieg opowiedziała dr Ewa Rybicka, właścicielka Estetica Nova.
Jędrna i gładka skóra to marzenie większości kobiet. Jednak po zimowym lenistwie nie każda z nas jest gotowa włożyć krótką sukienkę i odsłonić nogi. Zauważamy na nich drobne niedoskonałości takie jak np. cellulit, czyli tak zwaną skórkę pomarańczową.
Zobacz także: Jeśli zaczniesz stosować ten prosty trik, błyskawicznie zapomnisz o cellulicie
Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie podskórnej tkanki tłuszczowej, która prowadzi do zmian w tkance podskórnej. Pojawienie się cellulitu (medycznie określanego jako lipodystrofia) jest ściśle związane z gospodarką hormonalną, a dokładnie z wydzielaniem estrogenów.
- To grupa hormonów, które powodują pierwotne zmiany w podskórnej tkance tłuszczowej i podskórnej tkance włóknistej – wyjaśnia dr Ewa Rybicka.
Problem ten dotyczy zarówno młodych dziewcząt, jak i dojrzałych kobiet.
Cellulit dzielimy na dwa rodzaje: twardy i tłuszczowy.
Jak zauważa lekarka medycyny estetycznej: - Cellulit twardy, inaczej wodnisty to cellulit głównie towarzyszący dziewczętom i kobietom, które są aktywne i wysportowane. Z kolei tłuszczowy częściej dotyczy osób, które nie uprawiają żadnej aktywności fizycznej.
U kobiet skórka pomarańczowa tworzy się zazwyczaj w tych miejscach, gdzie naturalnie występuje większa ilość tkanki tłuszczowej. Najczęściej cellulit występuje na:
· brzuchu,
· udach,
· pośladkach,
· ramionach.
Jak pozbyć się niechcianej skórki pomarańczowej? Zbilansowana dieta i aktywność fizyczna to podstawa, by móc cieszyć się piękną sylwetką. Jednak doskonałym uzupełnieniem są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
- W walce z cellulitem świetnym rozwiązaniem, które zalecam moim pacjentkom, jest masaż podciśnieniowy w połączeniu z zimnym laserem i światłem LED – mówi dr Ewa Rybicka.
Fot. mat. prasowe
Masaż podciśnieniowy to metoda oparta na technikach masażu endermologicznego, jednak zdecydowanie bardziej unowocześniona, przez co też bardziej skuteczna. W czasie zabiegu wykorzystuje się specjalnie opatentowane głowice do masażu próżniowego, wyposażone w rolki z wieloma mikrootworami, dzięki którym można przygotować każdy milimetr ciała na działanie podciśnienia. Rolki, o unikatowej budowie, które obracają się tam i z powrotem, precyzyjnie i skutecznie stymulują skórę na całej powierzchni, co przyspiesza redukcję komórek tłuszczowych, eliminację toksyn, a także zastojów wodnych.
Podczas zabiegu można dodatkowo wykorzystać atuty sprzętu i przyśpieszyć efekty zabiegowe poprzez zastosowanie światła LED i lasera biostymulującego.
Zobacz także: Sekrety japońskiej pielęgnacji. Maseczka z eliksirem młodości sprawi, że Twoja skóra twarzy i dekoltu będzie jedwabista
Przed rozpoczęciem samej procedury kosmetolog przeprowadza konsultację, podczas której wykonywane są pomiary ciała oraz zdjęcia kontrolne. Wykluczane są również ewentualne przeciwwskazania. Do takich należą: ciąża do 3 mies., stany zapalne i infekcyjne, choroby nerek i wątroby, choroby nowotworowe.
Zabieg rozpoczyna się od 20-minutowego drenażu całego ciała, który działa zdrowotnie na nasz organizm i przygotowuje skórę do dalszego etapu.
Następnym krokiem jest 10 minutowy program tzw. focus, podczas którego kosmetolog koncentruje się na konkretnym problemie i obszarze ciała.
Oprócz cellulitu wskazaniem do zabiegu są również: luźna skóra, nadmiar tkanki tłuszczowej,
obrzęki limfatyczne. W takcie jednego zabiegu wykonuje się maksymalnie 4 focusy.
Na tych obszarach kosmetolog działa głowicą wzbogaconą o laser biostymulujacy, który redukuje objętość komórek tłuszczowych, bez ich trwałego uszkodzenia. Laser powoduje znaczną poprawę wizualną w obrębie obszarów pokrytych cellulitem i oporną tkanką tłuszczową. Działanie światła LED w sposób nieinwazyjny, całkowicie bezbolesny dostarcza energii komórkom. Fototerapia światłem LED poprawia funkcjonowania układu krwionośnego i wspomaga regenerację tkanek np. po wysiłku fizycznym. Eliminuje obrzęki i stany zapalne.
Fot. mat. prasowe
Efekty masażu podciśnieniowego stopniowo narastają z zabiegu na zabieg. W zależności od wyjściowej kondycji ciała, zaleca się wykonanie pełnej serii 10 - 15 zabiegów w odstępie kilku dni. Dzięki temu w bezpieczny sposób poprawimy kondycję skóry, zmniejszymy zaawansowanie cellulitu, pozbędziemy się zbędnych centymetrów, pobudzimy produkcję kolagenu i fibroblastów, zredukujemy obrzęki, wymodelujemy sylwetkę. Masaż podciśnieniowy wpływa więc i na poprawę wyglądu, jak i samopoczucia. To doskonałe przygotowanie ciała do sezonu letniego.
Mat. prasowe