Twoja cera wygląda na zmęczoną i poszarzałą? Dzięki temu genialnemu trikowi znów zaczniesz olśniewać

Granatowa nawilżająca kuracja sprawi, że skóra szybko powróci do dawnej świetnej formy.
Twoja cera wygląda na zmęczoną i poszarzałą? Dzięki temu genialnemu trikowi znów zaczniesz olśniewać
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/paola_cossentino/)/iStock
12.03.2023

Jeśli trapi Cię, że Twoja skóra zaczęła być daleka od ideału i zamiast zachwycać promiennością, dodaje Ci lat i zmęczonego wyglądu, koniecznie zacznij stosować dwa domowe zabiegi. Oba przygotowuje się bardzo prosto. Zarówno peeling, jak i maseczka bazują na naturalnych składnikach, między innymi na soku z granatu. Dzięki jego niezwykłym właściwościom cera przestanie być poszarzała, przesuszona jak i mało jędrna. Błyskawicznie odzyska dawny fantastyczny wygląd.

Zobacz także: Kobiety o tym uroczym imieniu uważano kiedyś za najpracowitsze. Znów zyskuje na popularności

Triki, dzięki którym Twoja skóra zacznie zachwycać

Zalety granatów doceniano już od doby antycznej. Zwykło się je nawet określać mianem boskich owoców. Trzeba przyznać, że w pełni zasługują na podobne określenie. Otóż w każdym owocu o czerwonej i apetycznie błyszczącej skórce znajduje się oszałamiająco duża liczba cennych składników odżywczych. Warto pamiętać o tym, że granaty działają zbawiennie nie tylko na zdrowie, ale i na urodę. Twoja skóra zacznie wyglądać niesamowicie, jeżeli do swojej rutyny pielęgnacyjnej włączysz dwa bardzo przyjemne zabiegi, które mają w składzie ich sok. 

Krok pierwszy: regenerujący peeling

Do przygotowania peelingu będziemy potrzebowały składników, takich jak: 3 łyżki cukru trzcinowego, łyżka jogurtu greckiego, 4 łyżki soku z granatu

Przekładamy składniki do miseczki. Mieszamy aż do osiągnięcia przez nie jednolitej konsystencji. Nakładamy peeling na wilgotną skórę i delikatnie go wmasowujemy. Po chwili zmywamy go letnią wodą. 

Krok drugi: ujędrniająca i nawilżająca maseczka 

Do przygotowania maseczki będziemy potrzebowały składników, takich jak: 2 łyżki gęstego miodu, łyżka jogurtu greckiego, 3 łyżki soku z granatu

Przekładamy składniki do miseczki. Mieszamy aż do osiągnięcia przez nie jednolitej konsystencji. Nakładamy maseczkę na dobrze oczyszczoną twarz. Zmywamy ją po około dwudziestu minutach. Następnie aplikujemy na skórę olejek arganowy i delikatnie go wmasowujemy. Dla najlepszych efektów należy stosować maseczkę trzy razy w tygodniu.

Zobacz także: Egzotyczna smocza krew ma zbawienny wpływ na skórę. To tylko jedna z jej wielu zalet

Polecane wideo

3 obłędne looki, które będą hitami tej wiosny. Pasują na wszystkie okazje
3 obłędne looki, które będą hitami tej wiosny. Pasują na wszystkie okazje - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie