Czas na jogę twarzy! Dzięki temu ćwiczeniu nareszcie pozbędziesz się lwiej zmarszczki

Niesamowita i bardzo skuteczna joga twarzy sprawi, że będziemy wyglądać młodziej i promienniej.
Czas na jogę twarzy! Dzięki temu ćwiczeniu nareszcie pozbędziesz się lwiej zmarszczki
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)
01.03.2023

Joga twarzy już dawno przestała być uważana wyłącznie za ciekawostkę. Proste, a do tego relaksujące ćwiczenia, dzięki którym można z łatwością wyszczuplać i modelować twarz, pokochały gwiazdy i trendsetterki. Po nich przyszła kolej na kobiety z całego świata. Warto wiedzieć, że niesamowita i bardzo skuteczna joga twarzy pomoże nam także w pozbyciu się lwiej zmarszczki. 

Zobacz także: To jedno z najoryginalniejszych i uroczych imion. Kobiety o nim od zawsze uważano za partnerki idealne

Żegnamy się ze lwią zmarszczką

Pionowa bruzda widoczna pomiędzy brwiami, którą zwykło się określać mianem lwiej zmarszczki, czy też zmarszczki gniewu, to urodowa zmora niejednej z nas. Pojawia się u ogromnej liczby osób wskutek częstego marszczenia czoła. Niełatwo ją zaakceptować, a co dopiero polubić, ponieważ dodaje twarzy bardzo poważnego, srogiego wyglądu. W zniwelowaniu lwiej zmarszczki pomogą nam preparaty kosmetyczne z dodatkiem alg morskich lub kolagenu. Oprócz ich stosowania warto każdego dnia wykonywać jogowy trening twarzy. Oto ćwiczenie, które uważa się za najbardziej skuteczne w przypadku radzenia sobie z tą nieestetyczną bruzdą.

Oczyszczamy twarz, a następnie aplikujemy na skórę przyjemnie pachnący nawilżający olejek roślinny, na przykład arganowy lub migdałowy. Wmasowujemy go, delikatnie naprężając skórę. Powinnyśmy poczuć, jak nasza twarz się rozluźnia. Następnie zaczynamy naprzemiennie jak najszerzej otwierać oczy, a potem je zamykać. W każdej pozycji warto wytrzymać pięć/sześć sekund. Wykonując ćwiczenie, musimy kontrolować brwi - nie mogą się wysoko podnosić. Kontrolujmy też ruchy czoła, które nie powinno się marszczyć. Powtarzamy ćwiczenie dziesięć razy. 

Zobacz także: Topowy paryski szyk we wnętrzach. Zakochasz się na zabój w tych stylowych, eleganckich i niebanalnych mieszkaniach!

Polecane wideo

3 obłędne looki, które będą hitami tej wiosny. Pasują na wszystkie okazje
3 obłędne looki, które będą hitami tej wiosny. Pasują na wszystkie okazje - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie