Egzotyczna smocza krew ma zbawienny wpływ na skórę. To tylko jedna z jej wielu zalet

Kosmetyki i suplementy, które ją zawierają, wciąż trafiają na listy bestsellerów.
Egzotyczna smocza krew ma zbawienny wpływ na skórę. To tylko jedna z jej wielu zalet
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/junybreeze/)
30.01.2023

W rozmowach wielu przykładających wielką wagę do dbania o urodę kobiet coraz częściej pojawia się bardzo tajemnicze hasło, mianowicie smocza krew. Słysząc je po raz pierwszy, nie można nie być zaintrygowaną. Mnóstwo osób wyobraża sobie wtedy sceny z popularnych seriali fantastycznych, w których nierzadko pojawiają się te gigantyczne mityczne stworzenia. Warto jednak wiedzieć, że smocza krew nie ma z nimi nic wspólnego. To nie żaden magiczny eliksir, a wyciąg pozyskiwany z żywicy rośliny posiadającej nazwę Croton lechleri.

Zobacz także: Pomidorowa maseczka potrafi zdziałać niemałe cuda. Co zrobi z Twoją cerą?

Niezwykła smocza krew i jej zalety

Roślina określana jako Croton lechleri, czyli smocza krew, porasta tropikalne tereny Ameryki Środkowej oraz Południowej. Najwięcej drzew tego gatunku można znaleźć w Amazonii. Ich posiadająca intensywny brunatnoczerwony odcień żywica już od tysięcy lat uważana jest w tej części świata za niezwykle cenną substancję. Od dawien dawna stosowano ją jako lek na rozmaite dolegliwości.

Otóż smocza krew posiada silne właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Sprawia, że nawet głębokie rany, czy oparzenia goją się bardzo szybko, a do tego doskonale niweluje blizny, jakie po nich zostają. Fantastycznie wpływa na drogi oddechowe i kondycję stawów. Dzięki niej bóle reumatyczne nie są aż tak uciążliwe. Ponadto smocza krew jest niezrównana w walce z opryszczkami, czy z grzybicą.

Niezwykle wyglądająca amazońska żywica pomaga również w uzyskaniu olśniewającego wyglądu skóry. Świetnie ją nawilża, ujędrnia i wygładza zmarszczki, zapobiegając powstawaniu kolejnych. Łagodzi także podrażnienia, tworząc na skórze warstwę ochronną, dzięki której czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład smog, nie mają na nią aż tak negatywnego wpływu. Nic dziwnego, że kosmetyki i suplementy, które ją zawierają, wciąż trafiają na listy bestsellerów.

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/mahachandra_slowbeauty_/)

Zobacz także: Triki, dzięki którym będziesz cudownie pachnieć przez cały dzień ♥

Polecane wideo

Tajniki tworzenia szafy kapsułowej. Dzięki tym kilku rzeczom będziesz w stanie tworzyć genialne stylizacje
Tajniki tworzenia szafy kapsułowej. Dzięki tym kilku rzeczom będziesz w stanie tworzyć genialne stylizacje - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie