Cera cukrowa. Jak nadmiar cukru wpływa na twarz?

Cukier spożywany w nadmiarze przekłada się negatywnie nie tylko na funkcjonowanie organizmu, lecz także na kondycję twarzy.
Cera cukrowa. Jak nadmiar cukru wpływa na twarz?
Fot. pexels
28.12.2022

Coraz więcej osób walczy ze skutkami cukrowej twarzy. Często nawet nie jesteśmy świadomi tego, jak duże ilości węglowodanów spożywamy. Tymczasem dostarczamy je sobie w postaci napoi czy płatków śniadaniowych. Nasza niezdrowa dieta szybko odbija się na cerze. Po czym poznać cukrową twarz? To przede wszystkim wypryski i zmiana koloru skóry. Sprawdź, jak zapobiec ich powstawaniu.

Zobacz także: Pomarańczowy peeling do twarzy. Zrobisz go sama, zadziała fantastycznie

Cera cukrowa

Główną cechą, po której można poznać cerę cukrową, jest duża ilość zmarszczek poziomych na czole. Objawia się to także zmarszczkami i sińcami pod oczami, ponieważ w tym miejscu skóra jest bardzo delikatna. Inną cechą charakterystyczną tego typu cery będą wyraźnie widoczne wypryski na całej jej powierzchni. Twarz ma także inne zabarwienie – jest bardziej ziemista. Równie często mogą się pojawiać przebarwienia. Na pierwszy rzut oka widać, że skóra twarzy jest w złej kondycji.

Cera cukrowa – przyczyny

Za bezpośrednią przyczynę powstawania cery cukrowej uważa się spożywanie węglowodanów w nadmiarze. Mowa tu zarówno o cukrach prostych, jak i o złożonych. Zatem do powstawania tego typu cery przyczyniają się nie tylko ciastka, lecz także produkty z białej mąki (np. makaron). Nieodpowiednia dieta doprowadza bowiem do wahania poziomu glukozy we krwi. Właśnie dlatego skóra wygląda jakby była dużo starsza niż jest. Jest to efekt przedwczesnego poziomu starzenia widoczny na skórze.

Cera cukrowa – jak ją leczyć?

Jeśli twoja cera ma symptomy opisane powyżej, powinnaś opracować dla siebie nowy jadłospis, aby się z nią uporać. Najlepiej będzie stopniowo ograniczać cukier aż do jego praktycznie całkowitego wyeliminowania. Poprawę widać już kilka dni po odstawieniu węglowodanów, a znaczące efekty są widoczne już po kilku tygodniach.

Zobacz także: Zimowe pogotowie kosmetyczne. Jak zadbać o cerę w najmroźniejsze dni?

Żródło: wizaz.pl 

Polecane wideo

Sprawdź, jaki styl ubierania się pasuje do Twojego znaku zodiaku
Sprawdź, jaki styl ubierania się pasuje do Twojego znaku zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie