Błyskawiczny trik na przesuszoną skórę. Bardzo szybko zauważysz świetne efekty

Przygotowywanie, jak i aplikowanie melonowej maseczki to czysta przyjemność - jej wspaniały zapach ma działanie relaksujące.
Błyskawiczny trik na przesuszoną skórę. Bardzo szybko zauważysz świetne efekty
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/camilleyolaine/)/Unsplash (Otherness)
13.12.2022

Mocne podmuchy lodowatego zimowego wiatru, jak i niskie temperatury nie są niestety warunkami, jakie korzystnie wpływają na kondycję naszej skóry. Narażona na nie, często zaczyna wyglądać znacznie gorzej aniżeli w letnich miesiącach. Nie jest już idealnie gładka, doskonale nawilżona i elastyczna, a z każdym dniem coraz bardziej przesuszona. Nieustannie traci na jedwabistości i promienności, a ponadto nierzadko pojawiają się na niej nieestetyczne zaczerwienienia oraz bolesne liszaje. 

To znak, że musimy zacząć dbać o nią w zupełnie inny sposób - nawilżać ją intensywniej i częściej, aby dostarczyć jej brakujących cennych składników odżywczych. W tym celu koniecznie zacznijmy regularnie nakładać na nią maseczkę z melona. Przygotowywanie, jak i aplikowanie melonowej maseczki to czysta przyjemność - jej wspaniały zapach ma działanie relaksujące

Zobacz także: Nowy trend w makijażu. „Efekt wampira” robi furorę w Sieci

Intensywnie nawilżająca maseczka melonowa

Do przygotowania nawilżającej melonowej maseczki będziemy potrzebowały składników, takich jak 5 świeżo zmielonych ziaren kardamonu, kilka łyżek miąższu z dojrzałego melona dowolnego rodzaju, 2 łyżki oleju z awokado, 2 łyżki gęstego miodu.

Rozgniatamy melonowy miąższ widelcem. Przekładamy wszystkie wymienione składniki do miseczki i bardzo dokładnie je mieszamy. W efekcie powinna powstać jednolita aksamitna masa. Nakładamy ją na dobrze oczyszczoną skórę.

Zmywamy maseczkę po upłynięciu około dwudziestu pięciu minut. Warto aplikować ją trzy razy w tygodniu. Wtedy efekty będą najbardziej satysfakcjonujące - skóra stanie się gładka jak jedwab. 

Zobacz także: Niesamowite perfumy, które rozgrzeją Cię nawet w najmroźniejszy dzień

Polecane wideo

Te znaki zodiaku nigdy nie znajdą wspólnego języka. Powinny się unikać, by ich konflikt nie narastał...
Te znaki zodiaku nigdy nie znajdą wspólnego języka. Powinny się unikać, by ich konflikt nie narastał... - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie