Dlaczego warto kupić Cicalfate+ komplementarna pielęgnacja skóry podrażnionej?

Gama Cicalfate+ to ekspert w regeneracji każdego typu podrażnień skóry wrażliwej.
Dlaczego warto kupić Cicalfate+ komplementarna pielęgnacja skóry podrażnionej?
fot. istock.com
01.11.2022

Rutyna pielęgnacyjna takiej skóry wymaga oczyszczenia i szybkiej oraz skutecznej regeneracji, wolnej od ryzyka nadkażenia bakteryjnego. By pomóc w tym procesie, marka Eau Thermale Avène wprowadziła 2 nowości: Nawilżającą emulsję regenerującą po zabiegach/po tatuażu 40 ml oraz Oczyszczający żel do mycia 200 ml. Te produkty przyczynią się do świadomej pielęgnacja skóry bezpiecznymi formułami, zamkniętymi w przyjaznych środowisku opakowaniach.

Jak dbać o podrażnioną skórę wrażliwą?

Krok 1: Higiena i oczyszczanie - Cicalfate+ Oczyszczający żel do mycia

W dzisiejszych czasach, jak nigdy wcześniej wzrosło zainteresowanie produktami do higieny, aby sprostać licznym codziennym problemom podrażnionej skóry wrażliwej. Cicalfate+ Oczyszczający żel do mycia jest idealnym rozwiązaniem, kiedy mamy na myśli:

 • podrażnienia okolic intymnych
 • podrażnienia okolicy okołopieluszkowej
 • zadrapania
 • wysypki wieku dziecięcego (np. ospa wietrzna) i inne podrażnienia zewnętrznych błon śluzowych
 • higiena dłoni
 • pielęgnacja kikuta pępowinowego
 • podrażnienia skóry
 • pielęgnacja po tatuażu
 • pielęgnacja po drobnych zabiegach dermatologicznych

Biodegradowalna formuła Cicalfate+ Oczyszczającego żelu do mycia, składająca się w 98% ze składników pochodzenia naturalnego, zapobiega namnażaniu się bakterii, ale też nie wysusza podrażnionej skóry dzięki zawartości gliceryny (98% składników pochodzenia naturalnego). Produkt jest bezpieczny do stosowania już od 1 dnia życia. Idealny na twarz, ciało, dłonie, zewnętrzne okolice intymne czy skórę głowy. Ma bardzo dobrą tolerancję skórną i doskonałą tolerancję ginekologiczną. Jest bezzapachowy – o fizjologicznym pH – i nie szczypie w oczy. Zapewnia natychmiastowe ukojenie, zmniejsza drobne podrażnienia skóry[1] i daje efekt oczyszczenia już od 5 minuty[2]. W skład tej niewysuszającej formuły wchodzą:

 • [C+-Restore]™ to substancja gojąca nowej generacji, postbiotyczny składnik regenerujący
 • Kompleks miedzi i cynku (Copper-Zinc) zmniejsza ryzyko namnażania bakterii w obszarze gojenia się podrażnień
 • Woda termalna Avène zapewnia efekt natychmiastowego ukojenia: koi, łagodzi podrażnienia i zmiękcza skórę
 • Gliceryna zwiększa zdolność skóry do zatrzymywania wody, zapobiega odwodnieniu i nawilża

Te wszystkie składniki zostały zamknięte w eko opakowaniu. Plastikowa butelka jest w 100% recyklingowana (PET) i nadaje się w całości do recyklingu łącznie z kapsułką (nakrętką). Dzięki takiemu ekologicznemu projektowi i świadomemu podejściu do pielęgnacji Cicalfate+ Oczyszczający żel do mycia uzyskał ocenę A w Green Impact Index. Firma Pierre Fabre stworzyła Green Impact Index – narzędzie, które w czytelny sposób podsumowuje wpływ artykułów dermokosmetyczych lub zdrowotnych na społeczeństwo i środowisko, prezentując prosty wynik w postaci liter od A do D. Specjaliści określają tę ocenę mianem profilu ekologiczno-społecznego produktów.

Cicalfate+ Oczyszczający żel do mycia, cena: 42zł/200ml

Krok 2: Regeneracja - Cicalfate+ Nawilżająca emulsja regenerująca po zabiegach i po tatuażu to nowy produkt o skoncentrowanej formule, który zapewnia natychmiastowy efekt ukojenia

W Europie aż 100 milionów ludzi ma tatuaże. W Polsce ok. 10% społeczeństwa (ponad 3,8 miliona) [3] jest zwolennikami tego zabiegu. Tatuatorzy i konsumenci poszukują kompletnego produktu do pielęgnacji skóry, o dużym stopniu naturalności i lekkiej, nietłustej konsystencji. Po zabiegach dermatologicznych (laser, peelingi chemiczne czy mikronakłuwanie) i tatuażu skóra potrzebuje ukojenia, długotrwałego nawilżenia, musi odbudować barierę ochronną, a także zmniejszyć napięcie, uczucie przegrzania i łuszczenia. Właśnie dla takich potrzeb powstała Nawilżająca emulsja regenerująca z linii Cicalfate+. Formuła tego dermokosmetyku natychmiast łagodzi. Już po 1 aplikacji zapewnia o 60% mniejsze [4] uczucie pieczenia i bólu. W ciągu 48 h skutecznie regeneruje naskórek oraz wykazuje skuteczność przeciwbruzdkową (przeciwdziałanie śladom pozabiegowym). Jest to bardzo ważne po wszelkich zabiegach, które są związane z celowym naruszeniem bariery skórnej. Kluczowym elementem jest też intensywne i długotrwałe nawilżenie do 24 h[5]. Wszystko to w odżywczej konsystencji, łatwej w aplikacji i w 100% zatwierdzonej przez użytkowników. Ultrakompletna i szyta na miarę formuła zawiera:

 • [C+-Restore]™ - substancję gojącą nowej generacji, postbiotyczny składnik regenerujący
 • Kompleks miedzi i cynku (Copper-Zinc) zmniejsza ryzyko namnażania bakterii w obszarze gojenia się podrażnień
 • Wodę termalną Avène, która przynosi efekt natychmiastowego ukojenia: koi, łagodzi podrażnienia i zmiękcza skórę
 • Kwas hialuronowy zapewnia długotrwałe nawilżenie
 • Witaminę B3 odpowiedzialną za wzmacnianie bariery naskórka, łagodzi stany zapalne

To unikalne połączenie składników aktywnych sprawia, że Cicalfate+ nawilżająca emulsja regenerująca nie ma sobie równych. Ma odżywczą, nietłustą i nieklejącą się konsystencję. Charakteryzuje się bardzo dobrą tolerancją skórną i może być stosowany zarówno na twarz, jak i na ciało. Ten dermokosmetyk to świadoma pielęgnacja skóry bezpiecznymi formułami zamkniętymi w przyjaznych środowisku opakowaniach. Zawiera 91% składników naturalnego pochodzenia, a tuba powstała z materiału nadającego się do recyklingu.

Cicalfate+ to podstawowe produkty do odbudowy wrażliwej, podrażnionej skóry całej rodziny. Zadaniem gamy opartej na wyjątkowym, innowacyjnym połączeniu składników aktywnych pozyskanych z unikalnej dla Wody termalnej Avène mikroflory Aquaphilus Dolomiae, jest łagodzić dyskomfort skóry wrażliwej i wspomagać jej odbudowę. 

Cicalfate+ Nawilżająca emulsja regenerująca po zabiegach i po tatuażu to nowy produkt o skoncentrowanej formule, który zapewnia natychmiastowy efekt ukojenia, cena: 51zł/40ml

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie