Jak utrwalić wakacyjną opaleniznę? 4 obowiązkowe rytuały

Dzięki nim efekt „muśnięcia słońcem” utrzyma się dłużej.
Jak utrwalić wakacyjną opaleniznę? 4 obowiązkowe rytuały
Fot. Unsplash.com (paje victoria)
06.09.2022

W wakacje pięknie się opaliłaś i chcesz cieszyć się tym jak najdłużej? Niestety, opalenizna ma to do siebie, że szybko zanika. Istnieje jednak kilka sposobów na to, aby utrzymać ją na skórze nieco dłużej. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz także: Zbawienne działanie zielonej herbaty na stopy. Efekt przerośnie oczekiwania

Jak przedłużyć opaleniznę?

Delikatny peeling

Jeśli chcesz cieszyć się opalenizną jak najdłużej, na pewien czas zapomnij o głębokich kuracjach złuszczających. Z opaloną skórą obchodź się subtelnie i jeśli chcesz zafundować jej peeling, niech będzie delikatny. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się kosmetyki na bazie drobnych granulek i owocowych enzymów. Pamiętaj przy tym, aby taki peeling wykonywać nie częściej niż raz w tygodniu.

Odpowiednie nawilżenie

Słońce wysusza skórę. Niestety, kiedy jest ona pozbawiona wilgoci, zmarszczki będą pojawiały się na niej szybciej. Aby tego uniknąć, zadbaj o odpowiednie nawilżenie. Poszukaj w swojej ulubionej drogerii kosmetyków, które będą zawierały substancje wiążące wilgoć. Takie kremy przywrócą skórze miękkość i jędrność. Będą także zapobiegać ścieraniu się naskórka, dzięki czemu opalenizną będziesz się cieszyć dłużej.

Stosowanie kosmetyków brązujących

Kosmetyki brązujące kojarzą ci się wyłącznie z mnóstwem smug i nierówności? Na szczęście rynek wyszedł naprzeciw oczekiwaniom konsumentek i produkty, które są teraz dostępne, są naprawdę niezłe. Regularne aplikowanie kosmetyków brązujących pozwoli ci cieszyć się dłużej skórą „muśniętą słońcem”.

Regeneracja naskórka

Promieniowanie UV powoduje, że skóra traci cenny kolagen, który zapewnia jej sprężystość. Właśnie dlatego po wakacjach powinnaś zadbać o to, aby proces degradacji włókien kolagenowych jak najszybciej zatrzymać. W tym przypadku przyjdą ci z pomocą kosmetyki zawierające witaminę C, oleje i masła. Zapewnią one skórze głębokie odżywienie oraz sprawią, że opalenizna będzie utrzymywać się dłużej.

Zobacz także: Sól dla urody. Jakie właściwości mają kąpiele z solą?

 

Polecane wideo

Oto nowi uczestnicy „Hotelu Paradise 6”. Jeden już zdążył podpaść widzom…
Oto nowi uczestnicy „Hotelu Paradise 6”. Jeden już zdążył podpaść widzom… - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie