Skowronek kontra sowa. Jaki tryb życia lepiej wpływa na urodę?

Który styl życia może bardziej przysłużyć się urodzie?
Skowronek kontra sowa. Jaki tryb życia lepiej wpływa na urodę?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/paola_cossentino/)
03.09.2022

Każda z nas ma swoje wieloletnie przyzwyczajenia, jak i osobiste uwarunkowania związane z dobowym zegarem. O innych porach kładziemy się spać i o zupełnie innych wstajemy. Które kobiety jednak bardziej zyskują na urodzie - czy te, jakie mają w zwyczaju zasypiać bardzo wcześnie i wstawać już o bladym świcie, czy może te, jakie relaksują się do późnych godzin nocnych i potem błogo śpią do oporu?

Zobacz także: Mój partner ciągle chce decydować za mnie. To nie do zniesienia

Który styl życia najlepiej wpływa na urodę?

Jaki tryb życia bardziej służy urodzie - skowronka, czy też sowy? Wszystkie sowy będą zapewne bardzo zawiedzione. Otóż znacznie lepszym trybem dla zdrowia, jak i urody jest styl życia skowronków

Jeśli zasypiamy o wczesnych porach i wcześnie wstajemy, podręcznikowo przechodzimy przez wszystkie fazy snu. Tym samym nasz sen jest bardzo zdrowy i przynosi doskonałe zregenerowanie organizmu. Dzięki temu nigdy nie wstajemy przysłowiową lewą nogą, a dzień witamy pełne witalności i w radosnym nastroju. Skłonność do prowadzenia trybu życia skowronka od razu widać też na skórze. Cera kobiet skowronków jest często o wiele bardziej promienna i gładsza od cery sów. Co więcej, skowronki nie borykają się z nieustannie podkrążonymi oczami, czy z poszarzałą skórą, która dodaje lat i odejmuje urody. 

Kobiety sowy, nawet jeśli po późnym ułożeniu się do snu przespałyby osiem, czy dziewięć godzin i tak nie zyskają energii oraz wypoczęcia skowronków. Ich sen ma niestety o wiele gorszą jakość. Ciężko im wstawać i mają o wiele mniej życiowej energii. Cera sów wydaje się bardziej ziemista, a ich największym problemem jest opuchlizna wokół oczu. 

Zobacz także: Jesienna moda. Dzięki tym 3 topowym trendom z Paryża będziesz zachwycała swoimi strojami

Polecane wideo

Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje
Styl chic goth powraca do łask. Sprawdź, jak komponować tajemnicze i bardzo zmysłowe stroje - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.09.2022 20:22
"Jeśli zasypiamy o wczesnych porach i wcześnie wstajemy, podręcznikowo przechodzimy przez wszystkie fazy snu." - bo? Może jakieś logiczne wyjaśnienie? Jak połowa ludzkości jest "niepodręcznikowa", to może by te podręczniki uaktualnić na przykład? Sen jest tak samo dobry dla sowy jak skowronka, o ile mają szansę spać w godzinach, w których domaga się tego ich organizm. Niestety, skowronki uważają się za lepszy gatunek i to one rządzą światem, dlatego sowy rzadko mają możliwość chodzić spać i wstawać zgodnie ze swoim rytmem, bo muszą się dostosować do skowronków w imię... podręczników. Dodam jeszcze, że sowy wolniej rozkręcają się rano, mają nieco inny metabolizm i nawet jest na to Nobel, ale skowronki nie zawracają sobie główek jakimiś Noblami, skoro to do nich świat należy.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie