Gliding – na czym polega nowoczesna technika nakładania kremu?

To gwarancja dobrze zrobionego makijażu.
Gliding – na czym polega nowoczesna technika nakładania kremu?
Fot. Unsplash.com
04.09.2022

Kremy to podstawa pielęgnacji. Na rynku pojawiają się coraz to nowe specyfiki o ulepszonych formułach. Jak je nakładać, aby ich działanie było jak najbardziej skuteczne? Z pomocą przychodzi gliding. Na czym polega ta nowoczesna technika nakładania kremu? Wyjaśniamy.

Zobacz także: Jak supermodelki dbają o urodę? Koniecznie poznaj ich triki!

Gliding - na czym polega?

Gliding to nic innego jak nakładanie kremów czy masek do twarzy za pomocą pędzla. Aplikacja kosmetyków w taki sposób gwarantuje większą higienę oraz sprawia, że produkt jest lepiej rozprowadzony, niż kiedy nakładamy go palcami. Jak się okazuje, nakładając krem za pomocą pędzla, zużywamy go mniej, dzięki czemu będzie nam wystarczał na dłużej. Innym plusem glidingu jest to, że dzięki niemu podkład będzie wyglądał bardzo naturalnie.

Ważną zaletą używania pędzla do nakładania kremu na skórę jest poprawienie jej ukrwienia i kolorytu. Pędzel, aby dobrze spełniał swoją rolę, powinien mieć gęste i miękkie włosie. Nie zapominaj, aby po każdym użyciu pędzla dokładnie go umyć. Nie musisz kupować do kremu nowego pędzla. Wystarczy ten, którego używasz do nakładania podkładu.

Profesjonalni makijażyści, którzy malują gwiazdy, najpierw nanoszą krem do twarzy za pomocą pędzla do fluidu, następnie tym samym pędzlem nakładają podkład. Dzięki temu tak nałożone warstwy makijażu stapiają się ze sobą i tworzą efekt drugiej skóry.

Zobacz także: Pielęgnacja ciała zgodnie z cyklem księżycowym

Polecane wideo

Zmysłowa bielizna, w której zakochały się kobiety. Różni się od tego, co już dobrze znasz
Zmysłowa bielizna, w której zakochały się kobiety. Różni się od tego, co już dobrze znasz - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.09.2022 11:04
Bzdura. Krem nakladany palcami lepiej sie wchlonie, ze wzgledu na cieplo. A krem ma sie wchlonac.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie