Zbawienne działanie zielonej herbaty na stopy. Efekt przerośnie oczekiwania

Zielona herbata ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Jak się okazuje, działa także na stopy.
Zbawienne działanie zielonej herbaty na stopy. Efekt przerośnie oczekiwania
Fot. Unsplash.com (Apostolos Vamvouras)
29.08.2022

Zielona herbata polecana jest osobom będącym na diecie. Jej prozdrowotne właściwości znane są od dawna. Napar z niej wykorzystywany jest także w pielęgnacji ciała. Ma zbawienny wpływ na stopy.

Zobacz także: Pandemia w Polsce ponownie przyśpiesza. Duża liczba zachorowań

Kąpiel z zielonej herbaty dla stóp

Moczenie stóp w naparze z zielonej herbaty pomoże ci się odprężyć. Taki zabieg ma także inne zalety, a jest wśród nich detoksykacja. Zielona herbata wspiera ogólny stan skóry i zwalcza wolne rodniki.

Jeśli chcesz przygotować dla swoich stóp kąpiel z zielonej herbaty, musisz zaparzyć kilka torebek, a następnie wlać napar do dużej miski. Tak przygotowana substancja powinna się ostudzić. W tym czasie możesz oczyścić skórę mydłem. Zaczekaj, aż temperatura herbaty będzie optymalna dla moczenia nóg.
Kąpiel powinna trwać nie dłużej niż 15 minut. Od razu po niej najlepiej będzie, jeśli zatrzesz martwy naskórek ze stóp, po czym nałożysz na nie krem.

Warto widzieć, że kąpiel z zielonej herbaty możesz zastosować nie tylko na stopy, ale także na całe ciało. Pozwoli ci się to zrelaksować i nawilżyć skórę.

Zobacz także: Rodzina Addamsów powraca w wielkim stylu. Długo wyczekiwany „Wednesday” Tima Burtona już jesienią na Netflixie

Polecane wideo

Zmysłowe makijaże idealna na randki
Zmysłowe makijaże idealna na randki - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie