Co się stanie, gdy zanurzysz stopy w wodzie z octem? Pokochasz ten trik!

Pomaga na odciski i nie tylko.
Co się stanie, gdy zanurzysz stopy w wodzie z octem? Pokochasz ten trik!
Fot. Unsplash.com (David Becker)
20.08.2022

Po całym dniu nasze stopy często odmawiają posłuszeństwa. Są zmęczone, przez co pojawiają się na nich odciski. Nie jest to nic przyjemnego. Jak można sobie z tym poradzić? Okazuje się, że z pomocą może przyjść woda z octem. Dlaczego warto wdrożyć ją do codziennej pielęgnacji stóp? Podpowiadamy.

Ocet – właściwości

Pomimo tego, że ocet zazwyczaj wykorzystujemy w kuchni, może on mieć zbawienny wpływ także na nasze ciało. Oprócz tego, że pomaga w leczeniu oparzeń, to także wpływa kojąco na stopy. Ocet od długiego czasu jest doceniany ze względu na swoje lecznicze właściwości. Szczególnie korzystny wpływ ma rozcieńczona forma kwasu octowego, dlatego warto mieszać ocet z wodą. Kuracja stóp z użyciem octu może cię pozytywnie zaskoczyć efektami. Jego złuszczające właściwości pomogą ci przywrócić skórze naturalne pH. Dodatkowo, woda z octem wspomaga walkę z grzybami i bakteriami.

Zobacz także: Odra jest zatruta. Pacjenci opisują objawy po kontakcie ze skażoną rzeką

Woda z octem – jak ją przygotować?

Aby przygotować wodę z octem, która faktycznie będzie miała dobroczynny wpływ na stopy, pamiętaj, aby na każdy litr ciepłej wody dodać szklankę octu. Może to być także ocet jabłkowy. W tak przygotowanej mieszance stopy należy trzymać nie dłużej niż 15 minut. Kąpiel dla stóp przez pierwszy tydzień należy powtarzać codziennie. W kolejnych tygodniach natomiast należy ograniczyć częstotliwość do jednego razu w tygodniu.

Woda z octem – kiedy stosować?

Kąpiel przygotowana z połączenia wody i octu znakomicie sprawdzi się w przypadku infekcji grzybiczej stóp. Warto wiedzieć, że dzięki kwaśnemu odczynowi ocet przewróci skórze odpowiednie pH, a także zahamuje dalszy rozwój grzybów. Możesz także wykorzystać tę mieszankę, jeśli narzekasz na nieprzyjemny zapach stóp. Nie każdy wie, że jego podłożem także są zgromadzone bakterie. Octowa kąpiel pomoże ci skutecznie pozbyć się niechcianego zapachu. Pamiętaj, aby przed tym zabiegiem dokładnie umyć stopy przy użyciu mydła antybakteryjnego.

Suche pięty także są dobrym powodem, aby zafundować swoim nogom octową kąpiel. Substancje zawarte w occie pomogą pozbyć się martwego naskórka i zmiękczyć skórę. Nie jest tajemnicą, że ocet pomaga zmiękczyć odciski, lecz także niweluje twardą powierzchnię skóry. Dlatego właśnie odciski także będą wskazaniem do zastosowania go.

Zobacz także: W Szkocji dostęp do darmowych produktów menstruacyjnych to od teraz prawo każdej kobiety

Polecane wideo

Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch
Tego lepiej nie jeść na pusty żołądek. Będziesz ospała, zdenerwowana, rozboli Cię brzuch - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.08.2022 11:44
HDjdhh#jśjjsjsjdjxjdjsjhskjhdjxhxjhfgnkfjfjdjskxjxjshdjdjśfhfh$fhdjjdjdj%j%jjgjdkddj%djjfdjfjfjdj#k#kęfjfjffjfjjxjjdjdjpedjsjzksjsjsxjjsjsskskdks#kjsj
odpowiedz

Polecane dla Ciebie