Jak często myć gąbeczkę do makijażu? Sprawdzamy

A Ty jak często to robisz?
Jak często myć gąbeczkę do makijażu? Sprawdzamy
Fot. Unsplash.com (Ashley Piszek)
15.08.2022

Gąbeczka do makijażu to jeden z podstawowych elementów wyposażenia damskiej kosmetyczki. Pomaga prawidłowo nałożyć podkład i równomiernie go rozprowadzić, dzięki czemu twój makijaż jest perfekcyjny. Gąbeczki podobnie jak pędzle mają to do siebie, że należy je myć, aby nie zaszkodzić swojej cerze. Jak często to robić?

Gąbeczka do makijażu

Beauty blender, czyli tzw. gąbeczka do makijażu pomaga nałożyć podkład w taki sposób, aby nie tworzył na skórze grubej warstwy, a wyglądał naturalnie. Używanie gąbeczki pozwala uniknąć powstawania na twarzy smug z fluidu. Mało kto wie, że przed użyciem beauty blendera warto opłukać go pod letnią wodą, a następnie ją z niego wycisnąć. Sprawi to, że gąbeczka nie będzie wchłaniać dużej ilości podkładu bądź kremu BB, dzięki czemu uzyskamy bardzo naturalny efekt.

Zobacz także: Przeciętny rodzic planuje wydać na wyprawkę szkolną 300 zł. Jak dużo rzeczy uda mu się kupić za te pieniądze?

Jak często myć gąbeczkę do makijażu?

Jeśli chcesz używać gąbeczki do makijażu i nie zaszkodzić swojej cerze, (niestety lub stety) musisz pamiętać o tym, aby umyć ją po każdym użyciu. Długotrwałe niemycie gąbeczki może cię kosztować problemy ze skórą. Dlaczego tak się dzieje? W strukturze gąbki namnażają się bakterie powodujące powstawanie zaskórniaków. Te czarne kropki na twarzy mogą z czasem przekształcić się nawet w stan zapalny.

Gąbeczka do makijażu – jak ją dobrze umyć?

Jeśli chcesz umyć swój beauty blender, weź niewielką miseczkę i napuść do niej letniej wody. Następnie dodaj szampon, żel pod prysznic, mydło lub płyn do mycia twarzy. Ważne jest, aby myć gąbeczkę tak długo, aż sącząca się z niej woda będzie czysta. Nie zaszkodzi jeśli po takiej kąpieli swój beauty blender jeszcze raz przepłuczesz pod letnią wodą. Zanim schowasz gąbeczkę do kosmetyczki, dopilnuj, aby całkowicie wyschła.

Zobacz także: 5 zastosowań szarego mydła, które warto poznać

 

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 8.08. - 14.08.
Horoskop tygodniowy 8.08. - 14.08. - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.08.2022 14:25
to chyba normalne że się myje gąbkę po każdym użyciu?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2022 20:52
Jak inaczej niż codziennie? Przecież używanie takiej brudnej to obrzydlistwo.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie