Kosmetyki inspirowane etnobotaniką. Poznaj kolekcję Epoch od Nu Skin®

Linia Epoch stanowi efekt współpracy naukowców Nu Skin® oraz dr. Paula Coxa, uznanego etnobotanika i członka Naukowej Komisji Doradczej.
Kosmetyki inspirowane etnobotaniką. Poznaj kolekcję Epoch od Nu Skin®
09.08.2022

Ich wspólnym celem było stworzenie produktów, które wzbogacą rytuały pielęgnacji osobistej, będą dobre dla nas oraz naszej planety. Dowiedz się więcej na ich temat, poznaj wybrane kosmetyki z oferty i odkryj z Epoch różne zakątki świata.

Czym jest seria produktów Epoch od Nu Skin®?

To linia, która powstała ponad 25 lat temu, w 1996 roku. W jej portfolio znajdziemy zarówno kosmetyki do twarzy, włosów i ciała, jak i produkt do pielęgnacji delikatnej skóry niemowląt i dzieci. Dzięki inspiracji etnobotaniką produkty z tej serii zabierają nas w podróż dookoła świata i pozwalają włączyć odrobinę historii i kultury do codziennych wrażeń pielęgnacyjnych. Szerokie portfolio łączy w sobie podziw dla odwiecznych tradycji rdzennych kultur i pragnienie odwdzięczenia się naszej planecie za oferowane przez nią unikalne składniki naturalne o dobroczynnym działaniu.

Etnobotanika – dlaczego jest taka wyjątkowa?

Składniki etnobotaniczne zawarte w linii Epoch to nic innego, jak wyciągi roślinne lub ziołowe charakterystyczne dla danego regionu i jego rdzennej ludności, np. glinka polodowcowa, ziele angielskie, owoce baobabu. Ich dobroczynne właściwości odkrywane były często przez zupełny przypadek. Przykład? Legenda głosi, że rdzenne plemiona amerykańskie zamieszkujące region północno-zachodniego Pacyfiku próbowały – bez powodzenia – wyrabiać naczynia ze specjalnej glinki polodowcowej. Cząsteczki glinki okazały się zbyt drobne do lepienia naczyń, ale zauważono, że po kontakcie z tym typem glinki dłonie stają się miękkie i bardziej nawilżone.

Tym produktom warto się przyjrzeć

W linii produktowej Epoch znajduje się kilka kosmetyków, obok których nie da się przejść obojętnie. Poniżej przedstawiamy te, które zrobiły na nas najlepsze wrażenie:

  • Epoch Glacial Marine Mud, czyli maseczka do stosowania na skórze twarzy i ciała z morskim mułem polodowcowym pozyskiwanym z odległych zakątków północnozachodniego wybrzeża Pacyfiku. Produkt znakomicie usuwa ze skóry martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, jednocześnie nadając jej miękkość. W składzie znajdziemy ponad 50 różnych minerałów i substancji śladowych korzystnych dla skóry, np. miedź, cynk, magnez czy srebro.

  • Epoch Polishing Bar, czyli kostka myjąca, w której nie znajdziecie mydła. Produkt posiada ekstrakt z morskiego mułu polodowcowego i korę Sisku’pas, której zalety zostały dostrzeżone już przez rdzennych Amerykanów z regionu północno-zachodniego Pacyfiku. To dzięki nim delikatnie oczyszcza i wygładza skórę, zapewniając jej miękkość i świeżość.

  • Epoch Blemish Treatment, czyli kosmetyk do walki z niedoskonałościami, mały, ale niezwykle wydajny. W jego składzie znajdziemy wyciąg z krwawnika pospolitego, korzenia łopianu i łzawicy ogrodowej, którą tradycyjnie stosuje się w Azji do walki z wypryskami. Żelowa formuła tego preparatu pomoże Ci ukoić skórę.

Zmiana na lepsze: Kolekcja Epoch od Nu Skin® jako pierwsza zyskała najnowocześniejsze i ekologiczne opakowania w postaci tubek Eco-Pac. To pierwsze tego typu rozwiązanie w przemyśle kosmetycznym, w którym wyeliminowano główkę i górne brzegi tubki, aby zużywać od 8 do 73% mniej plastiku do ich produkcji. Opakowania Eco-Pac są wykonane w 100% z biożywicy (tworzywa sztucznego pochodzenia biologicznego z trzciny cukrowej). Wykorzystanie tego surowca pozwala zmniejszyć emisje dwutlenku węgla od 79 do 95% przy produkcji każdej tubki. Co więcej, lekkie opakowania w postaci tubek Eco-Pac opracowane przez Nu Skin® we współpracy z WWP Beauty, zdobyły wyróżnienie „2020 Spark Award” w uznaniu ich innowacyjnego, proekologicznego charakteru i zerowej zawartości składników na bazie paliw kopalnych.

Wszystkie kosmetyki Epoch w nowej odsłonie dostępne będą do końca 2022 roku na stronie www.nuskin.com lub u oficjalnych partnerów marki Nu Skin®.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie