Dobry krem na blizny — czym się charakteryzuje?

Blizny są efektem zranienia, operacji chirurgicznych, trądziku, a także innych sytuacji, w których dochodzi do uszkodzenia skóry właściwej.
Dobry krem na blizny — czym się charakteryzuje?
04.07.2022

Jest to często wstydliwy problem. Żeby się go pozbyć potrzeba dużo czasu — właściwych technik i preparatów kosmetycznych, takich jak np. kremy na blizny. Czym powinien charakteryzować się tego typu produkt? Podpowiadamy.

W jakich sytuacjach warto zastosować krem na blizny?

Krem na blizny stosowany jest przez osoby, które mają na twarzy lub innej części ciała różnej wielkości dziurki. Mogą być one spowodowane rozdrapywaniem zmian, stosowaniem peelingów z drobinkami, a także trądzikiem. Takich niedoskonałości często nie da się przykryć nawet makijażem, przez co powodują kompleksy i dyskomfort.

Jak działa krem na blizny?

Krem na blizny to kosmetyk, który należy stosować regularnie, ponieważ tylko wtedy możemy uzyskać zadowalające efekty kuracji. Tego typu preparaty działają przede wszystkim na blizny, ale również inne problemy, takie jak przebarwienia po trądziku, czy zaskórniki. Mogą być stosowane zarówno przez osoby dorosłe jak i nastolatków.

Jaką formułę preparatu na blizny wybrać?

Wybierając preparat na blizny, warto zwrócić uwagę na formułę takiego produktu — najczęściej dostępne są maści oraz lekkie kremy, a także skoncentrowane sera. Kosmetyki takie różnią się między sobą konsystencją, składem, zawartością składników aktywnych, a czasem także działaniem.

Te pierwsze z uwagi na bogatą konsystencję lepiej stosować na noc. Z kolei po te drugie warto sięgnąć, kiedy na przykład trądzik na brodzie pozostawił na naszej twarzy nieestetyczne dziurki na dzień, pod makijaż. Lekka formuła świetnie sprawdzi się nawet zamiast bazy.

Jakie składniki powinien zawierać krem na blizny?

Dobry krem na blizny powinien redukować niedoskonałości, a więc przyspieszać proces regeneracji naskórka. Dobrze jeżeli ma też właściwości odżywcze i kojące. Może mieć również działanie rozjaśniające, aby skutecznie walczył z przebarwieniami na twarzy i reszcie ciała.

Najczęściej w tego typu produktach znajduje się witamina A, C, E, kwas hialuronowy, oleje roślinne, niacynamid, heparyna oraz alantoina. Tych substancji aktywnych warto szukać w preparatach na blizny i przebarwienia. Należy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzają się one w przypadku świeżych niedoskonałości.

Jak często stosować krem na blizny?

Krem na przebarwienia i blizny należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj używa się go rano i wieczorem po dokładnym oczyszczeniu skóry. Jest to ważny krok, ponieważ aplikacja tego typu produktu bez usunięcia resztek makijażu i zanieczyszczeń jest nieskuteczna.

Aby kosmetyki na blizny przyniosły zadowalające efekty, muszą być nakładane regularnie. Bogatsze formuły, które występują w postaci maści, nie sprawdzą się jednak pod makijaż. Na dzień z kolei warto sięgnąć po lekki krem skuteczny na blizny a także przebarwienia po trądziku, którego dobroczynne działanie będzie towarzyszyło nam w ciągu dnia.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie